Fotoalbum Fietsen voor Burkina Thuiskoks gevraagd bij Rootz IVN-wandelingen op de Westert en de Bleek REGIO 13 INGEZONDEN MEDEDELING Ada en Joop nemen afscheid van St. Jozefschool Fietsexpeditie met De Mobiele Veldkeuken Timmerdorp Egmond aan den Hoef wil post Gemaskerd paard Zie de zee in Hoeve Overslot UITKIJKPOST 20 JULI 2011 LIMMEN - De monsterfietstoeht van Stichting Fietsen voor Burkina naar het Afrikaanse land Burkina Faso ligt alweer ruim een half jaar achter ons. De organisatie vond het een goed idee om een fotoalbum te maken van de tocht voor de deelnemers, sponsors en verdere belangstellenden. Dit heeft nog heel wat tijd in beslag genomen, maar nu is het af. Aan fietsenwinkel Kroone-Liefting is het eerste exemplaar overhandigd, als één van de vele gulle sponsors. Ook kreeg de stichting van verschillende winkels in Limmen toestemming om bestelformulieren neer te leggen. Het album geeft een goede indruk van wat er allemaal komt kijken bij zo'n monsterfietstocht, prachtige plaatjes van de natuur, de fletsere zelf uiteraard en foto's van het doel van de tocht: de onderwijsprojecten. LIMMEN - Restaurant Lute Rootz in Limmen staat té hoog aangeschre ven. „Tja, waar klaagt een mens over, maar van ons hoeft de bewierokende poespas niet." Peter Lute legt uit: „Driejaar geleden heb ik de zaak van mijn oudere overgenomen en we zijn zeer voortvarend te werk gegaan. Alles ver bouwen, een prachtig terras aan de achterzijde en na twee jaar de bovenver dieping verbouwd tot kookstudio. Door de kookstudio ben ik meer in con tact gekomen met de ondernemers en de mensen uit de omgeving en hoorde ik tussen de regels het chique imago van het restaurant. En dat was nou juist net niet de bedoeling. In Ouderkerk aan de Amstel hebben we de ambitie om in de top van de restaurants mee te draaien. Daar sta ik zelf achter het for nuis en daar willen de gasten me zien. Zeker na mijn Masterehef tv debuut. In Limmen wil ik vooral het gezellige restaurant zijn voor de omgeving waar je gewoon heel lekker kimt eten of alleen een drankje komt drinken. Voor ons gerieflijk drankje-met-lekker snackje-menu zoeken wij iets bijzonders dat regionaal gebonden is, maar elke andere originele bijdrage van de cre atieve thuiskok is welkom. Wij zijn gek op regionale producten en willen die graag tentoonstellen op onze kaart. Mail je recept of thuiskok-idee naar marieke@luterestaurant.nl en de vier winnende suggesties krijgen de eeu wige roem op ons Rootz-menu en mogen met z'n vieren bij Rootz komen eten!" Bij zo'n verandering hoort een verbouwing en dat gaan ze doen van 11 juli tot en met 1 september. Vrijdag 2 september gaan ze weer open en blij ven open, zeven dagen in de week met een compleet nieuw team en nieuwe naam ROOTZ eten, drinken, kookstudio. AKERSLOOT - Na ruim twaalf jaar werken op de St. Jozefschool gaan Ada de Graaf en Joop Groen genieten van een welverdiend pensioen. Op woensdag 13 juli is er op feestelijke wijze afscheid genomen van hen. Ada heeft gewerkt als remedial teacher en groepsleerkracht. Joop was de conciërge van de St. Jozefschool. Teamleden, kinderen en ouders zullen Joop en Ada enorm mis sen op de St. Jozefschool. Aangeleverde foto REGIO - Al eens wilde asperges uit de duinen gegeten of van onbekende aardappelveldjes gehoord? Beeldend kunste naars Annechien Meier en René Jansen zijn deze zomer te gast op camping Bakkum en zijn in het Kennemer duinenland schap op zoek naar eetbare planten aan de kust. In het werk van de kunstenaars staat com municatie en het samenbren gen van mensen centraal. De Veldkeuken is een interactief kunstproject voor gasten van de camping en geïnteresseerden. De Mobiele Veldkeuken bestaat uit een expeditie op de fiets door het duinlandschap en een blijvende duinmoestuin op de camping. De deelnemers aan de fietstocht wordt gevraagd mee te zoeken naar eetbare planten en er wordt ruimte gelaten voor uitwisseling van kennis, ziens wijze en ervaring(en). De kun stenaars maken met de geplukte wilde groenten, kruiden en producten die uit de streek komen een lekker gerechtje voor de deelnemers. Op cam ping Bakkum wordt een kleine permanente duintuin gereali seerd. Hier kunnen duingroen ten en kruiden op kleine schaal gekweekt en verzorgd worden. Het aanbod en de diversiteit aan planten in deze tuin bestaat uit soorten waarvan gebruik is gemaakt tijdens de expedities met De Mobiele Veldkeuken. Deze mini moestuin vormt een blijvend resultaat van het pro ject evenals de fietskaart met bezochte locaties, bijzondere streekproducten en recepten. Vanaf donderdag 21 juli tot en met zondag 14 augustus, is er iedere donderdag en zondag om 15.00 uur een fietsexpe ditie met duinproeverijen onder leiding van René Jansen of Annechien Meier. Duur: twee uur. Fietsen zijn te huur of neem uw eigen fiets mee. Informatie over de kunstenaars: www.jansen-josten.nl en www. annechienmeier.nl. Reserveren en startpunt fietsroute: recep tie Kennemer Duincamping Bakkum Zeeweg 31, Castrieum aan Zee, tel. 0251-661091. De kunstenaars zijn te gast op cam ping Bakkum in het kader van de kunstenaar op werkvakantie. Een project dat tot stand is gekomen in samen werking met de Cultuurcompagnie Noord- Holland. Annechien en René zijn vooraf gegaan door Oscar Prins, die in 2010 als eerste kunstenaar op werkvakantie op camping Bakkum resideerde. EGMOND - Op 27 juli gaat IVN-gids Cocky van Engen van 19.00-21.00 uur met u zwerven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. De Bleek en de Westert beho ren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest. Voor landbouw, het wei den van vee, het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle res tanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, landschap en beheer, flora en faima. Er kimnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van 2 euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kle ding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restaurant Anno Nu). EGMOND - Egmond heeft er vanaf heden een nieuwe attractie bij in de vorm van een schelpenkabinet. Een prachtige collectie schelpen is aangespoeld in de beroemde 'yellow room' van Hoeve Overslot, ooit nog geschilderd door Florence Kate Upton en te zien in Het Louvre te Parijs. Het schelpenkabinet met de naam 'Egmontianum' werd afgelopen zondag geopend door connaisseur en collectioneur Jan van Trigt in aanwezigheid van vele kunste naars en kunstliefhebbers. Naast de permanente tentoonstelling van schelpen van de gehele wereld is er in Hoeve Overslot een expositie van diverse kunstenaars die zich hebben laten inspire ren door de zee. De titel van deze tentoonstelling is Ecce Mare... zie de zee! Hoeve Overslot is ieder weekend van 14.00 tot 17.00 uur vrij te bezoeken. Aangeleverde foto EGMOND - Het is bijna vakan tie en dan begint maandag 25 juli voor een groot aantal kinderen van Egmond aan den Hoef het Timmerdorp! Vier dagen lang hard werken: hout sjouwen, timmeren, zagen en wat er allemaal meer bij komt kijken om een mooie hut te bouwen met je vriendjes en vrien dinnetjes. Traditioneel wordt er ook bij iedere hut een prachtige brievenbus gemaakt. En deze moet natuurlijk vol! Ook dit jaar wordt u verzocht uw (klein)kind te ver rassen met post gestuurd naar him zelfgebouwde doip. Het adres is: Timmerdorp p/a Pr. Marijkelaan 1, 1934 EA Egmond aan den Hoef. De organiasatie hoopt dat u vele kaar ten stuurt, zodat de hutten behangen kimnen worden met uw kaarten. De brievenbussen van Timmerdorp staan klaar! EGMOND - Annelies Westerbeek uit Limmen: „Op zondag 17 juli tussen de regenbuien door, maakten we even een ritje naar Egmond aan den Hoef. Daar zagen we dit paard dat een bijzonde re beschermkap met getekende ogen droeg. Hij graasde er lustig op los. Wat een leuk gezicht dat masker!" Foto: Annelies Westerbeek Sint Jansvlinder. Foto: Timon Ytsma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13