Fotowedstrijd Bibliotheek Heiloo Pater Theo Borst viert 50-jarig priesterfeest in geboorteplaats Heiloo lp H E I L O O 3 Ik en mijn bibliotheekboek deze zomer' Twee mannen mishandeld KORTOM Waterscouts geslaagd voorzeildiploma Activiteiten Ypestein Schooljaar feestelijk afgesloten op Zuidwester UITKIJKPOST 20 JULI 2011 Pater en missionaris in Chili, Theo Borst, viert het 50-jarig priesterschap in Heiloo. Hij was vrijdag middag eregast tijdens de feestelijke jaarafsluiting van de Willibrordschool, waarvan een deel van de opbrengst naar de door de vorig jaar zware aardbeving getroffen armen in Chili gaat. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Lezen en vakan tie horen voor veel mensen bij elkaar. In de bibliotheek is dat ook altijd goed te merken. Tegelijk met de grote vakantie uittocht, vindt er ook een uit tocht plaats van bibliotheek boeken. Bibliotheek Heiloo is erg nieuws gierig waar al die boeken naartoe gaan. Naar een ver vakantieoord onder de tropische zon? Naar de Noordkaap misschien? Of gewoon lekker in de tuin, onder het genot van een drankje en in de schaduw van een parasol? Laat zien waar en vooral hoe u uw bibliotheekboek leest, deze zomer. Zend uw digitale foto (liefst zo origineel mogelijk) van u met uw bibliotheekboek naar De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. PrilV Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5350175 of per e-mail: info@ uitkijkpost.nl Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl en maak kans op een cadeaubon. Meedoen is gratis. U kunt tot en met 31 augustus maximaal drie foto's inzenden. Vergeet niet uw naam- en adres gegevens te vermelden en eventu eel een titel van de foto. Tijdens Uit&Zo Heiloo op zaterdag 3 sep tember wordt de prijswinnaar met de meest bijzondere en origineelste foto bekend gemaakt. De ingezon den foto's worden allen gepubli ceerd op www.bibliotheekheiloo. nl. Daarnaast kunnen enkele foto's gebruikt worden voor publici taire doeleinden (uitsluitend door Bibliotheek Heiloo). HEILOO - Zaterdag 16 juli rond 02.00 uur kreeg de politie een mel ding dat een groep van ongeveer tien jongeren twee anderen ach tervolgden. De politie trof op de kruising tussen de Zevenhuizerlaan en de Kennemerstraatweg twee gewonde mannen. De mannen kwamen uit Zoetermeer en Apeldoorn. Zij waren naar Heiloo gekomen om met vrien den te gaan stappen. Binnen in een horecagelegenheid ontstond ruzie met een andere groep, waarna zij buiten opgewacht werden, ach tervolgd en vervolgens getrapt en geslagen. Op aangeven van een sig nalement van een getuige kon de politie drie verdachten in de leef tijd van 15 tot 19 jaar uit Egmond- Binnen aanhouden. Zij zijn voor nader onderzoek ingesloten in het politiebureau in Alkmaar. De beide slachtoffers (17 en 19 jaar) hebben hevig ontdaan aangifte van mishan deling gedaan. Zij zijn per ambu lance naar het MCA vervoerd, maar konden na behandeling van hun ver wondingen huiswaarts keren. HEILOO - Drie waterscouts van Scouting Victorie hebben zater dag him felbegeerde zeildiploma CW03 gehaald. Rosalie Min, Maarten Zwart en Tom Diels ont vingen, uit handen van eximina- toren van de Admiraliteit Noord- Holland Noord, het felbegeerde papiertje. Stijn Holzhauer slaagde voor zijn theorie-examen. De leiding van de Victorie liet weten zeer trots te zijn op de prestatie van de waterseouts! HEILOO - De zomervakantie staat voor de deur! Voordat de auto wordt gestart op weg naar de vakantiebestemming wil de Wijkvereniging Ypestein graag een vooraankondiging geven van de activiteiten welke na de vakantie op de planning staan. De agenda is als volgt: zaterdag 24 september Ouder Kind Viswedstrijd, zondag 2 oktober Motortoer, zaterdag 17 decem ber Deeemberparty. De exacte tijden, kosten en de wijze van inschrijving zal na de vakantie worden gecommuniceerd via de Uitkijkpost en in het mededelin genkastje van de Wijkvereniging bij de AH in Ypestein. HEILOO - Op zondag 17 juli vierde pater Theo Borst in de Willibrorduskerk dat hij vijftig jaar geleden tot priester werd gewijd. Van de vijftig jaar pries terschap heeft hij er 49 doorge bracht als missionaris in Chili. In 1962 kwam hij, als 27-jarige, en net een jaar daarvoor gewijd tot priester in de orde van 'Priesters van het Heilige Hart', na een boot reis van vijf weken aan in het lang gerekte Zuid-Amerikaanse land. De taal nog amper machtig: „Die leerde ik tijdens de lange bootreis en later door de contacten met de plaatselij ke bevolking.", aldus pater Borst, die voor drie maanden naar Nederland is overgekomen en op 4 septem ber weer naar zijn woonplaats San Bernardo terugkeert. Inmiddels is hij 76 jaar, heeft het grootste deel van zijn leven in Chili gewoond en gewerkt, en zet zich nog altijd met hart en ziel in voor de kansarmen van het land. Zijn keuze om mis sionaris te worden was bewust; de keuze voor Chili was niet vanzelf sprekend. Indonesië had zijn voor keur, maar vanwege de onrust daar door de onafhankelijkheidsstrijd in de beginjaren zestig kreeg hij twee andere mogelijkheden aangeboden: Congo of Chili. Het werd Chili. „Als ik voor Congo had gekozen, had ik misschien niet meer geleefd; daar zijn in 1964 namelijk 29 priesters van onze congregatie vermoord." Tijdens het bewind van Pinochet was het menig keer spannend voor pater Borst. Meerdere malen is hij kort opgepakt geweest. „Ik kwam op voor de armen en vormde voor dat bewind een bedrei ging." Maar omdat hij in die tijd ook de belangrijke functie van 'admini strateur' van het scholencollege in San Bernardo bekleedde, kon hij zich toch redelijk vrij bewegen en zo anderen helpen. Pater Theo Borst heeft op diverse plaatsen in Chili (waaronder San Bernardo, Cabildo, waar hij tot ereburger is uitgeroepen, en San Miguel) uiteenlopende projecten opgezet. Zoals huisvesting voor de allerarmsten, coöperaties, water- en irrigatiesystemen, een ziekenhuis en een bejaardentehuis, opvanghui zen voor kinderen, drugs- en alco holverslaafden, et cetera. Hij hielp vaak zelf gewoon mee met de bouw. „Door de financiële steim van allerlei weldoeners uit Nederland en door schoolprojecten van de Willibrordschool is veel tot stand gekomen!" De zware aardbeving, die februari vorig jaar in Chili plaats vond (9.2 op de schaal van Richter), heeft echter de arme bevolking van het land keihard getroffen. Hun huizen, maar ook veel scholen en kerken, zijn ingestort. „De regering richt zich bij de wederopbouw voor namelijk op de belangrijkste infra structuur, zoals de wegen en der gelijke; de armen moeten nog maar even wachten." De Willibrordschool heeft ter gelegenheid van het vijftigjarig priesterschap van pater Borst vrij dag tijdens de jaarafsluiting van het schooljaar geld ingezameld voor de armen die door de aardbeving zijn getroffen. „De wederopbouw in Chili is namelijk nog lang niet klaar en het zijn vooral de armen die hier onder lijden!" HEILOO - Op vrijdag 8 juli was het weer een drukte van belang op het Zuidwesterplein. Even dachten ze dat de weergoden roet in 't eten zouden gooien, maar gelukkig kwam het zonnetje er op tijd bij. Het thema was dit jaar 'Droomland' en daar had een ieder zo zijn eigen inspiratie op los gelaten. Van engeltjes tot duiveltjes, van 1001-nacht tot pyjamapak, alles was uit de kast gehaald om het feest tot een succes te maken. Voor de kinderen waren er tal van activiteiten georganiseerd, waaronder een buik- schuifbaan, een disco en 1-minutenspelletjes. „We hebben met dit droomfeest het schooljaar 2010-2011 op een feestelijk wijze afgesloten." Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3