500ste poolse kind komt naar Heiloo CBS de Duif viert wild-west slotfeest H E I L O O 5 Een sympathiek gebaar van de stratenmakers Muziekband in oprichting zoekt leden! De Stichting zet de laatste puntjes op de i' om de kinderen te kunnen ontvangen Daarnaast ontvangen de kinderen nog een aantal leuke kleine kadootjes UITKIJKPOST 20 JULI 2011 HEILOO - Janny Disco uit Heiloo: 'Schitterend bedacht om de Fietsende Dame en haar kind zo mooi in de kleren te steken, maar voor de Fluitiste werd ook goed gezorgd toen het frisjes was! Een sympathiek gebaar van de stratenmakers.' Foto: Janny Disco HEILOO - Drie Heilooër muzi kanten en muziekliefhebbers, allen de vijftig gepasseerd, hebben het stoutmoedige plan opgevat om een band op te rich ten. Marie-José (vocal) en Nico Hauwert (slaggitaar en percussie) en Wim Blom (toetsen) houden van muziek maken en willen hier het liefst op een serieuze manier, en bij voorkeur met andere muzikanten mee aan de slag gaan. In het genre: populaire muziek uit de jaren '60, '70 en '80. Het idee is afkomstig van Marie- José (51 jaar). Zij volgt zangles en heeft met veel plezier in enkele zangkoren gezongen. Toen dat stopte bleef het kriebelen en ze wist haar echtgenoot Nico (59 jaar), die als slaggitarist onder andere in de Schoorlse band Irish Demand speelt, enthousiast te maken voor het plan om samen met gelijkge stemde hobbymuzikanten een band op te richten. Marie-José: „We wil len het serieus aanpakken. Niet zomaar voor de lol een beetje repe teren, maar met enige structuur. Daar wordt niet alleen de muziek beter van; daar krijg je ook energie van! Ik denk dat er meer mensen zijn die, net als wij, thuis in him eentje een instrument bespelen. En die hier graag wat meer mee zouden willen doen." Ze benaderden hun vriend en oud-schooldirecteur van de Elckerlyc Wim Blom (65 jaar) en ook hij was op slag enthousi ast voor het idee. Wim speelt thuis veel piano, voornamelijk klassieke solostukken, maar speelt met even veel plezier ook andere muziek genres. Gedrieën zijn ze om tafel gaan zitten om het plan verder uit te werken. Als oefenruimte is voor lopig voor de aula van de Elckerlyc gekozen. Nico: ,,We zijn op zoek naar vijftigplussers, die hobbyma- tig doch serieus een instrument (snaar-, blaas-, ritme en/of slagin strument) bespelen, bij voorkeur akkoordenschema's kunnen lezen en die graag iets meer met muziek zouden willen doen. Ons idee is om 15-koppige muziekgroep samen te stellen, waarmee we bij gelegen heid kunnen optreden. De belang rijkste motivatie om mee te doen is plezier hebben in het op een serieu ze manier samen muziek maken. Het plan van de drie is om weke lijks (op maandag- en/of woensdag avond) een paar uur samen te repe teren, maar niet om commercieel de bühne op te gaan. Marie-José vult aan: „Onze muziekvoorkeur gaat uit naar populaire nummers uit de zestiger- en zeventigerjaren. We hebben bijvoorbeeld al een lijst met 45 bekende, mooie num mers uit die tijd opgesteld, maar nieuwe inbreng is altijd welkom en bespreekbaar." Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Nico en Marie-José Hauwert op tel. 072-5337846 of via mariejosehauwertgroen@gmail. com. De 50+ band in oprichting (Marie-Jose en Nico Hauwert, Wim Blom). Foto: Carolien Breed bezoek gebracht aan een kapper. Daarnaast ontvangen zij nog leuke kleine kadootjes zoals kleurplaten, speeltjes, foto's, een rugtas met inhoud en noem maar op. Vrijwel alle activiteiten tijdens het program ma worden op een of andere manier gesponsord door vele vrijwilligers, particulieren en bedrijven. Niet alleen geldelijke bijdragen maar ook bijdragen in natura. Zonder al deze giften zou de Stichting haar werk niet kimnen doen. De Stichting is eigenlijk het gehele jaar bezig met activiteiten voor de kinderen en inwoners van Swietochlowice. Want naast het vakantieproject wordt er steevast kleding ingezameld, spontaan bij een gebracht door de Heiloose bevolking. Zo vertrekt er regelma tig een transport naar Polen, veelal gesponsord door mensen uit het bedrijfsleven die de Stichting een warm hart toedragen. „Deze men sen willen anoniem blijven, het gaat hen niet om him naam, het gaat hen om de warmte en aandacht die zij graag willen geven", aldus de voor zitter. De Stichting gaat door met het geweldige vakantieproject en wil graag volgend jaar een jubileum vieren, haar 25ste jaar. Met de vrij willige hulp en sponsoring zit het wel goed, maar er is toch ook veel geld mee gemoeid. Daarom start de Stichting een nieuw initiatief, de Club van 100. De Stichting is op zoek naar 100 belangstellenden die jaar lijks 100 euro willen doneren. „We zijn er onlangs mee gestart, de eer ste deelnemers hebben we al mogen ontvangen", aldus Nico Bakker die dit initiatief coördineert. „We heb ben een leuke folder gemaakt, er komt nog een inschrijfformulier en op onze geheel vernieuwde website www.hvpheiloo.org staat binnen kort alles netjes vermeld." De Stichting zet de laatste punt jes op de 'i' om de Poolse kinderen op 23 juli te kunnen ontvangen, de gastgezinnen treffen de laatste voor bereidingen en als dan ook de weer goden gimstig zijn gestemd, wordt het net als de andere jaren weer een onvergetelijke periode. HEILOO - Nog even en dan is het zover: 24 kinderen uit onze zus terstad Swietochlowice komen naar Heiloo voor een welver diende vakantie. De Stichting Een Hart voor Polen verzorgt dit jaar van 23 juli tot 7 augustus voor de 24ste keer dit vakantie project. „Het wordt dit jaar een bijzonder jaar, want wij verwelkomen het 500ste kind uit Polen", aldus voor zitter Tom van der Schuyt. De kin deren uit Lipiny, een van de armste wijken in Swietochlowice, hebben deze vakantie echt nodig. Zij leven onder vaak erbarmelijke omstandig heden, zonder enige vorm van hygi ene. U moet hun leefsituatie hebben gezien om te begrijpen hoe belang rijk gezonde lucht, een warme maal tijd, aandacht en een knuffel voor deze kinderen is. De kinderen, in de leeftijd van 8 tot 11, worden met een Poolse bus gebracht en verblijven gedurende de vakantie bij gastgezinnen. „Dit jaar waren we snel klaar met de gastgezinnen, want vrijwel alle gezinnen van vorig jaar doen ook nu weer mee", aldus Tom. Voor enkele nieuwe gastgezin nen is het best spannend. Tijdens de informatie avond in juni hebben zij al foto's en andere informatie ont vangen over him jonge gasten. Gaat het allemaal lukken? Wordt het een succesvol programma? Tom vertelt verder: „In de afgelo pen jaren hebben we als Stichting een uitgebalanceerd programma weten samen te stellen. Zo is er aandacht voor sociale activiteiten, sport en spel, veel buitenplezier in het zwembad en op het strand, maar ook vrije dagen die de gastgezinnen zelf of met elkaar invullen." Het programma voorziet ook in extra humanitaire verzorging als de kinderen weer terugkeren naar Polen. Zo wordt er een kledingbeurs gehouden, krijgen de kinderen een nieuwe winterjas en wordt er een De Stichting gaat door met het geweldige vakantieproject en wil graag volgend jaar een jubileum vieren. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdagavond 15 juli was het op het zonovergoten schoolplein van CBS de Duif een gezellige boel. Tijdens het jaarlijkse slotfeest, dat in het teken stond van het wilde westen, lieten kinderen uit alle klas sen zien wat ze allemaal in huis had den. De leerlingen presenteerden de avond zelf aan de enthousiaste ouders. Een keur aan zelfbedachte cowboydansjes, liedjes, gitaarmu ziek en goocheltrucs passeerden de revue. Het feest werd geopend met een echte line-dance act. Tijdens het slotfeest namen team, leerlin gen en ouders van De Duif afscheid van interim directeur Anneke van Overmeeren. Na de zomervakantie krijgt de school een nieuwe direc teur. Ook juf Barbara Diepenmaat werd door het publiek in het zon netje gezet. Zij verruilt na zeven jaar De Duif voor een internationale school in Brunei. De reislustige juf werd in een antieke Porsche het schoolplein op gereden en mocht vanaf een bijzondere plaats in het publiek de bedankjes en afscheidscadeaus in ontvangst nemen. Tijdens het jaarlijkse slotfeest lieten kinderen uit alle klassen zien wat ze allemaal in huis hadden. Aangeleverde foto 'VERZORGING tl 01 17/BERGEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5