Groen licht voor herontwikkelen De Lus Live CD opnames van TTTÏUS in La Strada Orgeltocht in Kennemerland Opening laarzenpad Oosterzijpolder HEILOO I ■êlill-l.liUil-IJ.l.U I Labyrint Europa DEUTEKOM Cars 2 3D (NL) BOEK VAN DE WEEK Storm kost boom het leven 4 In het voorprogramma treedt de band Volt op Christine Kamp is de organiste van de orgeltocht Labyrint Europa door Cees Nooteboom door Cees Nooteboom voor 24,90 Zomeravondconcert kon niet doorgaan UITKIJKPOST In Cars 2 steken super raceauto Bliksem McQueen en zijn beste vriend Takel de Grote Oceaan over om te gaan racen tijdens de aller eerste Grand Prix in de wereld. De race moet bepalen wie de snelste raceauto ter wereld is. Wanneer Takel in een internationaal spion- nenavontuur verzeild raakt, blijkt de weg naar succes boordevol valkuilen, omleidingen en hilari sche verrassingen te zitten. Takel bevindt zich met het ene wiel in de belangrijke race van Bliksem McQueen en met het andere wiel in een super geheime spionagemissie. Hij komt in een explosieve achter volging terecht wat hem dwars door de straten van Japan en Europa leidt. Naast de bliksemsnelle actie is er in Care 2 een kleurrijke nieuwe auto-cast toegevoegd bestaande uit onder andere geheime agenten, gevaarlijke boeven en internationa le raceconcurrenten. John Lasseter keert terug in de bestuurdersstoel en regisseert het nieuwe vervolg op Care (Winnaar Golden Globe® in 2006). Disney/Pixar Cars 2 draait vanaf 6 juli 2011 in de bioscoop, ook in Disney Digital 3D. HEILOO - Afgelopen maan dag stemde de gemeenteraad in met het vijfde en tevens laatste bestemmingplan van Heiloo. Dit plan gaat over het Zuidoostelijke gebied van Heiloo. Door vaststelling van het steden bouwkundig plan Oosterzij en het bestemmingsplan Zuidoost is de herontwikkeling van 'De Lus' op Industrieterrein Oosterzij nu moge lijk. De Lus is het gebied tussen het industrieterrein Oosterzij en de Oosterzijweg. Dit wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer zodat het verkeer op het bedrijventerrein over een weg in de vorm van een lus naar de Nijverheidsweg rijdt. Industrieterrein Oosterzij C.V. gaat veertien twee-onder-een-kapwo- ningen met praktijkruimte, dertien atelierwoningen en 28 woon-werk- units ontwikkelen. De verwach ting is dat eind 2012 gestart gaat worden met de bouw. Voor meer informatie wordt u verwezen naar de website van de gemeente: www. heiloo.nl, u kunt ook contact opne men met mevrouw A. Kraakman- Leeuwenkamp, op tel. 072-5356666. HEILOO - De inmiddels beken de band JJJJUS uit Heiloo gaat op 23 juli optreden in La Strada, met een speciaal doel! Tijdens dit optreden zullen er namelijk opnames gemaakt worden voor een Live CD. Deze Live CD, met als werknaam 'Vette JJJJUS', zal een registratie worden van het uitgebreide pop-, rock- en countryrepertoire. De band is in 2010 begonnen met het spelen van nummers die ieder een wel kent, maar die niet zo veel gecoverd worden. Een avondvul lende show die bestaat uit onder andere Anouk, Johnny Cash, Ilse de Lange, Caro Emerald, The Baseballs, maar ook lekkere rocknummers van REGIO - Christine Kamp is de organiste van de orgeltocht die komende zaterdag langs kerk orgels in Heiloo, Akersloot en Uitgeest voert. Zij is vaste bespeelster van het vermaarde Batz-orgel in de Grote Kerk van Weesp. Deze orgeltocht is door eenieder met eigen ver voer, ook per fiets, te volgen. Tevoren opgeven is niet nodig. De tocht begint om 10.30 uur in de Kapel van de GGZ aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Een in 1937 gebouwde, grote kapel met koepel en een orgel van orgelbouwer Pels met drie kla vieren en ruim 2.500 orgelpijpen. Het instrument is aan restauratie toe maar klinkt indrukwekkend door de goede akoestiek van deze Kings of Leon, Melissa Etheridge, Dilana Smith, Blondie, ZZ Top en The Black Crowes. Begonnen als akoestische band JJUS (John, Judith, Udo en Silja) werd dit vorig jaar uitgebreid met Jan en Johannes (oftewel Hans) waarmee het een volwaardige band werd. De bezetting is als volgt: Hans van der Himst (bassist), Jan Hijlkema (slaggitaar), Udo Weijkamp (sologitaar en bluesharp), John Hoetjes (drum), Silja Kops en Judith Weijkamp (zang). In het voorprogramma treedt de band Volt op. Een formatie rondom de Heilooër zangeres Marjolijn Baltus. Zij zullen rond 21.00 uur aftrappen en het publiek opwarmen voor een heerlijk avondje 'Vette JJJJUS'. kapel. Vervolgens wordt om 12.00 uur het orgel van Abraham Meere uit 1802 in de Hervormde Kerk in Akersloot bespeeld. Dit is het enige instrument van de Utrechtse orgelbouwer Meere in Noord- Holland. Vanaf half drie is er een instructieve bespeling en concert op het Adema-orgel in de R.K.Kerk van Uitgeest. Het dateert van 1898 en is naar de muzikale mode van die tijd Frans-romantisch van klankkleur. Op elk orgel geeft Christine Kamp een toelichting op de spe cifieke kenmerken van het instru ment, laat de verschillende regis ters beluisteren en brengt een concert ten gehore. Deelname is 10,- inclusief programmaboekje. Meer informatie vindt u op www. orgeltochten.nl. 20 JULI 2011 (TsaB*- HEILOO - Rob Scholte uit Heiloo: 'Tijdens de storm van afgelo pen donderdag 14 juli, is voor ons huis, De Spanring 30, om 20.45 uur een grote boom omgewaaid. Binnen twintig minuten na ons telefoontje naar de meldkamer had de brandweer de weg vrijge maakt en zelfs aangeveegd. Complimenten voor onder andere de brandweer.' Foto: Rob Scholte Cees Nooteboom is een gebo ren reiziger. Zijn hele leven is hij al ondeiweg, en van zijn reizen over de wereld en in zijn geest doet hij voortdurend verslag, in zijn fraaie stijl. Hij neemt ons mee naar het veer naar Muiden, de race van Le Mans, een pub in Londen, een klooster in Spanje, de regen van Knokke, een nachtcafé in de haven van Concameau, de Koloniale Tuin in Lissabon, een graf in zee bij Saint-Malo. Als geen ander weet hij zijn persoonlijke ervaringen en inzichten te verbinden met de plaats waar hij vertoeft -en dat geeft de lezer een gevoel van grote intimiteit. Deel I van alle Europese reizen van Cees Nooteboom beslaat de periode 1957-1966, deel II bevat alle Europese reisverhalen van 1967 tot nu. HEILOO - Het zomeravondcon cert in de Witte Kerk van Heiloo, dat voor afgelopen vrijdag was gepland (een optreden van het Papageno ensemble) moest tot grote spijt van de organisatoren worden geannuleerd. Door een ongeluk bij het inladen van de fortepiano (het belangrijkste en onmisbaar instrument voor dit concert) raakte de hand van de fortepianist beklemd en moest de musicus daarmee naar het zieken huis. Getracht is zoveel mogelijk mensen nog telefonisch te waar schuwen, maar helaas lukte dit niet voor alle mensen. Daarom welgemeende excuses van de organisatie aan al degenen, die een vergeefse tocht naar de Witte Kerk hebben gemaakt. Gelukkig werd het bericht met veel begrip ontvangen. Overigens was dit de eerste keer sinds het organiseren van concerten (al meer dan 30 jaar), dat een concert moest wor den afgelast. Inmiddels is met het ensemble afgesproken dat zij op 9 september alsnog een concert zullen verzorgen. Reeds gekochte kaarten (abonnementen) zijn gel dig voor dat concert of bij verhin dering wordt het gemiste concert gerestitueerd. Kaarten voor vrij dag 9 september kimnen nu reeds (opnieuw) worden besteld (072- 5334804/5335852), maar ter zijner tijd zult u ook via de Uitkijkpost ter worden geïnformeerd. HEILOO - De Oosterzijpolder, tussen Nijenburg en de A9, is nu te voet te ontdekken. Zondag 10 juli hebben wethou der Ouderkerken van Heiloo en Klaas de Jong, beheerder van Natuurmonumenten, gezamen lijk het nieuwe laarzenpad door de Oosterzijpolder geopend. Bij de opening werd het infor matiepaneel dat midden in de pol der langs het pad is geplaatst door hen onthuld. Daarna gingen de aanwezigen meteen het pad lopen: helemaal rond over de dijk van het Kooimeerpoldertje en dan terug naar de Nijenburgerweg nabij het viaduct of naar de bosrand. Het pad begint in de 'Zondagskrocht', het kleine bosje in de noordelijke hoek van de Nijenburgerweg en de Kennemerstraatweg. Vandaar loopt het pad door de weilanden naar de kade om de Kooimeerpolder. Via de kade loopt u richting N9 en A9. Langs de provinciale weg is een elzensingel aangeplant die een deel van het geluid van en zicht op het verkeer zal wegnemen. In de wei landen lopen schapen en koeien. De dieren zijn mensen gewend maar het is wel belangrijk om niet dwars door de groep te lopen en ze niet te aaien of voeren. Honden mogen niet mee op de wandeling door de polder. Het pad zal in de broedtijd afgesloten zijn, zodat weidevogels rustig kunnen broeden. Het laarzenpad biedt nu prachtig toegang tot de weilanden tussen de bosrand en de A9. Het is een aanwinst voor Heiloo en omgeving omdat het mooi aansluit bij het wan delpadennetwerk in de regio, aldus wethouder Ouderkerken. Er was goed gehoor gegeven aan de uitno diging van Natuurmonumenten om bij deze opening aanwezig te zijn. Een groep van meer dan 80 mensen heeft deze zondag als eerste kun nen genieten van deze leuke nieuwe wandeling en van de mooie polder. Meer informatie over de opknap beurt van de polder en de aanleg van het pad kunt u vinden op www. natuurmonumenten.nl/Nijenburg. Zondag 10 juli hebben wethouder Ouderkerken en Klaas de Jong, beheerder van Natuurmonumenten, gezamenlijk het nieuwe laar zenpad door de Oosterzijpolder geopend. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7