Noèll in Nederlands j eugdvoetbalteam Heiloo trots op kampioenen Jan Lighthart toernooi bij Zeevogels sport 12 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Wereldkampioenschap voor jongeren met diabetes Deze kampioenen hebben een geweldige prestatie neergezet!' Atleten Trias presteren uitstekend op NK atletiek Niamh Slattery, Pascal Wiebering, Patrick Warmer en Jolande Brasser werden door wethouder Veger op het gemeentehuis gehuldigd voor hun sportieve prestaties. Foto: Ricardo Marcker VOETBAL HEILOO - De 14-jarige Noèll Backer uit Heiloo is na een voorselectie uit 150 aangemel de spelers uit heel Nederland geselecteerd voor Nederlands jeugdvoetbalteam dat op 26 augustus afreist naar Genève (Zwitserland). Daar wordt op 26, 27 en 28 het officieuze wereldkampioenschap voetbal voor jongeren met diabetes (tot en met veertien jaar) gehouden. Noèll hoorde eind vorig jaar over het toernooi tijdens een sportdag in Alkmaar, georganiseerd door oud-topvolleyballer Bas van de Goor. Van de Goor, winnaar van Olympisch goud in Atlanta in 1996 met het Nederlands team, kreeg op de late leeftijd van 32 jaar zelf met diabetes te maken. Met de door hem in 2006 opgerichte 'Bas van de Goor Foimdation' wil hij de aandacht ves tigen op (top)sport in combinatie met diabetes. Ondermeer door de voorbereiding in Nederland voor het aanstaande wereldkampioen schap op zich te nemen. Noèll heeft diabetes type I en voetbalt vanaf zijn zevende jaar. Hij speelt bij Foresters en HZV het komende seizoen bij de B-tjes. Het liefste spits en hoopt Noèll ook in het Nederlands team in de voorhoede te spelen. Maar de concurrentie op die plek is groot; twee teamgenootjes van het natio nale jeugdelftal spelen in de jeugd afdeling van een profclub (Ajax en FC Zwolle). Op 2 juli en 20 augustus heeft Noèll in voorbereiding op het toernooi al kennis gemaakt met de rest van de selectie. En met trainer- jeugdbondscoach Tino Stoop. Hij acht de kansen om met dit team hoog te eindigen groot. „Want er zit ten een aantal hele goede jeugdspe lers tussen!" Gehuld in het officiële Nederlands voetbaltenue gaan zij vanaf 26 augustus in Genève de uitdaging aan tegen twaalf andere deelne mende landen. Voor Noèll is het een groot avontuur, waar hij heel veel zin in heeft! HEILOO - Drie Nederlands kampioenen en één wereld kampioen in Heiloo, dat is iets om trots op te zijn. Donderdag zette wethouder Hero Veger de kampioenen in het zon netje. Jolande Brasser werd wereldkampioen discuswerpen en Pascal Wiebering, Niamh Slattery en Patrick Warmer werden Nederlands kampioen trampolinespringen. Jolande Brasser (65 jaar) is op 11 juli eerste geworden bij de wereld kampioenschappen discusweipen voor Masters in het Amerikaanse Sacramento. Zij gooide maar liefst 28.01 meter. Daarmee bleef zij de Zwitserse Adelheid Graber (21.44 meter) en de Guatemalaanse Maria Theres Rizo Grazia (20.85 meter) ruim voor. Jolande Brasser traint bij de atletiekvereniging Trias. Op 26 jimi vonden in Oss de Nederlandse Kampioenschappen trampolinespringen plaats, ook hierbij hebben Heilooërs goed gepresteerd. Pascal Wiebering (18 jaar) werd Nederlands kampioen bij de dames A-klasse. Bij trampo linespringen is de A-klasse (natio naal en internationaal) de hoogste klasse, de E de laagste (regionaal) klasse. Pascal is nu geselecteerd voor de wereldkampioenschappen trampolinespringen in Birmingham in november. Daar kunnen de tram polinespringei's zich plaatsen voor de Olympische Spelen van 2012 in Londen, dus wie weet wat wij nog van Pascal gaan horen. Niamh Slattery (11 jaar) springt in de B-klasse bij de jeugd meisjes, daar werd zij eerste. Patrick Warmer (21 jaar) springt in de B-klasse seni or heren. Ook hij behaalde goud. Wethouder Hero Veger: „Ik ben hartstikke tros op deze kampioe nen. Zij hebben een geweldige pres tatie neergezet, wat een talenten!" De kampioenen kregen donderdag een bloemetje en een presentje van de wethouder. In Heiloo wordt veel gesport. Zo blijkt bijvoorbeeld uit een onlangs gehouden onderzoek dat 81% van de jongeren lid is van een sportvereniging. Dat is meer dan in de rest van de regio Noord- Holland Noord. Wethouder Hero Veger zegt hierover: „Sporten is goed voor je. Het is niet alleen goed voor je gezondheid, maar ook voor je sociale contacten. Op een sport vereniging ontmoet je namelijk allerlei mensen." Zijn er mensen met ideeën of alternatieven, dan zou het mooi zijn als u met ons contact op neemt, via onze website www.sportlijf. nl. Alvast bedankt namens al onze G-deelnemers!" VOETBAL EGMOND - Voetbalvereniging Zeevogels organiseert ook dit jaar het Jan Ligthart toernooi. Op vrijdag 12 augustus en zon dag 14 augustus zullen vier deelne mers gaan strijden om de Gouden Bommus. Het deelnemersveld bestaat uit de eerste elftallen van B.S.V. Bergen, Egmondia, Sint Adelbert en gastheer Zeevogels. Jan Ligthart heeft vele jaren heel veel werk verzet als vrijwilliger bij Zeevogels. Bijna dagelijks was hij op het complex van Zeevogels te vinden. Toen zijn gezondheid hem in de steek liet heeft de club afscheid van Jan moeten nemen. Voor al zijn inspanningen is hij geridderd. Hij is op 15 februari 2011, op 83-jarige leeftijd, overleden. Als eerbetoon aan Jan, en al die andere vrijwilli gers, draagt het voorbereidingstoer- nooi, sinds enkele jaren, zijn naam. De wisselbeker is vernoemd naar zijn bijnaam; Bommus. Programma vrijdag 12 augustus 19.00 uur: Zeevogels - B.S.V. Bergen, St. Adelbert - Egmondia. Programma zondag 14 augustus 14.00 uur. Zondag is er na afloop een feeste lijke prijsuitreiking met live muziek in de kantine. De toegang tot sport park Hogedijk is op beide wedstrijd dagen gratis. De 14-jarige Noèll Backer uit Heiloo is uit 150 spelers geselec teerd voor het Nederlands jeugdvoetbalteam. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11