Scouting Limmen beleeft avontuurlijk jubileumkamp in Baam 'Ons Timmerdorp' in Egmond aan den Hoef Kermis Akersloot in 't Voorom en 't Achterom regio 9 Het is weer kermis in Akersloot De vakjury had het weer ongekend moeilijk Op woensdagochtend werd de winnaar bekendgemaakt Dit jaar viert de scoutingvereniging van Limmen haar 65-jarig bestaan. Als hoogtepunt hebben lei ding en leden een zomerkamp voor alle leden van Scouting Limmen georganiseerd. Aangeleverde foto EGMOND - Met bijna tweehon derd kinderen, een hoop enthou siaste vrijwilligers en met een stapel hout maak je in drie, vier dagen de mooiste bouwwer ken. Het enige wat verder nodig is mooi weer. En dat hadden de kinderen van Timmerdorp Egmond aan den Hoef afgelopen week. Regen viel er alleen op de momen ten dat het timmerdorp niet in opbouw of bedrijf was. Dus was er weer veel timmergeluk te beleven. Op de traditionele vrijmarkt werd het doip druk bezocht en de kinde ren deden goede zaken. Bij de start van de vrijmarkt lieten de kinderen het door hen ingestudeerde eigen dorpslied horen. Dit door Marcel Keijzer gecom poneerde lied bleken vele kinderen geheel uit het hoofd te kennen en het 'achter de duinen in het bos daar komt ons tweede huis...' was nog vaak te horen. De kinderen hebben op het thema 'Ons Dorp' een stel prachtige hutten gebouwd. Favoriet in Ons Dorp bleken de cafés. Er waren vele Rode Herten, het Slotje, zelfs een Roze Hert en café Irene te bewonderen. Maar ook het Slot op de Hoef, de Koffiemolen, en enige kerken. En de agrarische sector was aanwezig met een bollenbe- drijf en een heuse stal. De vakjury had het dan ook weer ongekend moeilijk, maar viel uiteindelijk voor de cultuur, uitgebeeld door Galerie de Kapberg. Hierdoor kreeg Hut 15 dit jaar de gouden zaag. Hut 8 ver wierf de zilveren zaag vanwege hun uiterst functionele brievenbus. De andere prijswinnaars waren natuur lijk alle andere kinderen en de vele vrijwilligere die weer een week lang veel plezier hebben gehad. Foto's van Timmerdorp zijn te zien op www. buroaanzee.nl/timmerdoip2011 en www.jeugdbelangeneadh.hyves.nl. LIMMEN - Dit jaar viert de scou tingvereniging van Limmen haar 65-jarig bestaan. Als hoogtepunt hebben leiding en oudere leden een zomerkamp voor alle leden van Scouting Limmen georgani seerd. Het centrale thema was Expeditie Robinson, voor de kinderen één groot avontuur. Op zondagoch tend 24 juli vertrokken ruim zes tig kinderen naar scoutcentrum Buitenzorg in Baam. Deze locatie met een blokhut en een groot ter rein erbij was uitermate geschikt voor de activiteiten die de leiding had voorbereid. Verdeeld in acht teams gingen de kinderen de strijd aan in allerlei opdrachten. Zoals een echte Robinson betaamt, moesten ze zelf vuur maken, een stormbaan trotseren en katapult schieten. Op maandag was er een wandeltocht van mim acht kilometer, met aller lei leuke opdrachten tussendoor, en moesten de groepen him eigen eten bereiden. Andere uitdagingen waren het pionieren van echte schommels en natuurlijk een leuke bonte avondact verzinnen! In de blokhut hing een groot scorebord waarop gedurende het hele kamp door pimten van de groepen werden bijgehouden, wat een flinke concurrentiestrijd teweeg bracht! Op woensdagochtend werd de winnaar bekendgemaakt, waarna iedereen zich nog een paar uur kon uitleven in een leuk zwembad in Amstelveen. De stemming was tot op het laatste moment opperbest en iedereen heeft eraan bijgedragen dat dit jubileumkamp een groot suc ces is geworden! Scouting Limmen is er trots op dat zij mag bouwen op de steim van vele geweldige spon sors en vrienden, en zou ook dit kamp niet georganiseerd kimnen hebben zonder him hulp. Kijk op www.scoutinglimmen.nl voor meer informatie. De vakjury viel uiteindelijk voor de cultuur, uitgebeeld door Galerie de Kapberg. Hierdoor kreeg Hut 15 dit jaar de gouden zaag. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 6 augustus start de kermis in 't Voorom en 't Achterom met een nostalgische tractorendag, 's middags wordt er als aftrap voor de Akersloterkermis een 'levend bakvoetbal' gespeeld in de Klaashoorn Kijfpolder ter hoogte van Kerklaan 5 te Akersloot. Het bakvoetbaltoemooi vindt plaats vanaf 13.00 uur. Tegelijkertijd klinkt het startschot voor het touw trekevenement dat al voor de 33ste keer wordt gehouden. Om het geheel compleet te maken zijn er op het terrein maar liefst een der tigtal nostalgische tractoren vanuit heel het land te bewonderen. Vanaf 11.45 uur maken zij een rondrit door het doip, route Kerklaan, Meerweg, Geesterweg, Churehill- plein, Wagnerlaan, Mozartlaan, Brahmslaan, Startingerweg, Sluis- weg, Geesteiweg, Koningsweg, Dorpsstraat en dan weer terug op het veld aan de Kerklaan. Hierna vinden er 'trekkerbehendigheids- wedstrijden' plaats. Tevens is er voor de kleintjes een kinderpro gramma met schminken, ponyrij- den en springkussen. Omstreeks 17.30 uur zal in de zaal 't Achterom de prijsuitreiking voor de diverse onderdelen worden verricht. Vanaf 16.00 uur speelt Paul Vlaar, gega randeerd gezellig, waarna superker- misformatie Flair ervoor zorgt dat het dak eraf gaat. Op zondagmid dag is er evenals de andere kermis dagen weer een overdekt terras en kan jong en oud in de buitenlucht genieten van de gezellige kerrnis- sfeer. Muzikale omlijsting wordt deze dag verzorgd door Marcel Kramer en de geweldige band Impact. Maandagochtend moet iedereen weer vroeg uit de veren om maar niets te missen van het legendarische Trio Tjoe en Jeroen dat om 08.30 uur begint! Het thema van deimen is Superhelden, het is de bedoeling dat iedereen verkleed komt als zijn of haar superheld; Bert en Emie, Superman, Mega Mindy of Donald Duck, verzin ze maar! Om 14.00 uur begint het paalkus- sengevecht boven het zwembad, 's Avonds speelt Jukebox de sterren weer van de hemel en is er rond 23.00 uur een beregezellig optreden van Peter Beense. Dinsdag 9 augus tus speelt Trio Tjoe en Jeroen vanaf 09.00 uur met als thema 'Akersloot 's got talent'. Toon je talent op het podium en begin je carrière in Akersloot! Om 15.00 uur begint het Oudhollandse kermisvermaak kat knuppelen. Tevens is er voor jong en oud een smartlappen/meezing middag met een buitenoptreden van Heeren 17 om 15.15 uur en Tjoe en Jeroen in 't Achterom. Daarna neemt de superformatie Kink de muziek over. Rond 22.00 uur is er een feestoptreden van Rocky Vosse. Voor inschrijven of informatie kunt u mailen naar info@hoomtje.nl of tel. 0251-312120.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7