Ola Tsjgangova en Tonny en Ed Beek in het Gemaal Limmen 1879 Richard Creighton keert terug naar Creighton's Kermis Akersloot in De Vriendschap IVN wandeling in de Wimmenwnmerduinen Ringsteken in Akersloot REGIO 9 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 3 AUGUSTUS 2011 EGMOND - Per 1 juni hebben Richard Creighton en Lara Valkering het stokje van Angreth overgenomen bij Creightons Restaurant in Egmond aan den Hoef. Voor de Engelsman is het een fijne terugkeer naar het restaurant aan de Herenweg wat hij reeds in 1997 oprichtte. Richard verliet Creighton's in 2006 en is sindsdien actief geweest in het topsegment van de partycate ring. Een mooie toevoeging aan zijn internationale carrière in de keukens van verschillende hotels en restaurant. Maar toen de kans langskwam om Creighton's Restaurant over te nemen heeft hij niet lang getwijfeld. „Ik heb heel veel zin om weer a la carte te koken, je kimt veel meer aandacht aan je gerechten besteden," vertelt hij. Ook komt er in oktober een nieuwe open keuken, een kadootje voor elke chef. „Richard is bijna dagelijks bezig met de voorbereidingen, het moet perfect zijn," vertelt Lara. De stap voor Lara was iets andere. Hoewel ze tijdens haar studie aan de Hoge Hotelschool bij Creightons heeft gewerkt was ze tot voor kort HR adviseur bij HealthCity. Een heel andere tak van sport. Maar ook bij Lara heeft de Horeca altijd een belangrijke rol gespeeld en is zij naast haar studie en werk veel betrokken geweest bij de branche. In het kader van de terugkeer van Richard en Lara maar ook om de zomer in eigen land te vieren, immers heeft de streek ons heel veel te bieden, organiseert Creightons een aantal activiteiten/specialitei ten deze zomer. Met als afsluiting op zaterdag 3 september live muziek om de zomervakantie af te sluiten. Elke zondag in augustus om 11.00 verzorgt Louise Hildebrand een toegankelijke Yoga les in de tuin bij Creightons met prachtig uitzicht op de duinen en landerijen. Aansluitend kunnen de deelne mers een lichte en gezonde lunch gebruiken op het terras. Voor meer infor matie over de activiteiten en Creighton's zelf kijk op www.creightons.nl. AKERSLOOT - Zaterdag 6 augustus barst de kermis los in de Vriendschap met de topband van dit moment, Bob en de Blue Band. Als een razende komeet omhoog geschoten, herkenbare muziek, nummers die iedereen kent, swingende klanken en een groot enthousiasme, dat zijn de kenmerken van Bob en de Blue Band. Op zondagmiddag staat Duo Ongeremd op het terras. Gouwe ouwe en ook veel hedendaagse nummers staan op hun uitgebreide repertoire. Zondagavond is gereser veerd van de formatie Helder, een superband die op bijna alle Noord- Hollandse kermissen optreedt. Op maandag, tijdens het eerste deimtje zullen de jongens van The Wico's One, en dat One staat voor Robin de Ruiter die deze middag als gastspeler zal optreden met de Wico's en zal zorgen voor veel lol en gezelligheid. De maandagavond staat borg voor sensatie, op deze avond treedt Shoreline in zijn oude samenstelling op. Met Jitse Bijpost, Willem Schoone, Henk Haanraads en Boudewijn van Buuren. Dit wordt een uniek optreden, eenmalig in Akersloot, op een kermis die in de jaren '80 en '90 zijn hoogtepunt beleefde met de formatie Shoreline. Zij spelen deze avond maar liefst vier sets en daarbij natuurlijk een Shaggie pauze. De entree is geheel gratis. Dinsdagmiddag na het traditi onele ringsteken voor aangespan nen paarden treed de formatie The Wico's op in de Vriendschap, zij zul len voor een ongekend kermissfeer- tje zorgen. De topformatie Paradise staat 's avonds weer op de planken in de Vriendschap. Misschien wel de beste kermisformatie van dit moment. Deze jongens weten door een uitgekiend repertoire van oude succesnummers en hits en ook het tegenwoordige Hollandstalige repertoire het publiek een gewel dige avond voor te schoten. Speciale gast deze avond is nie mand minder dan Harry Slinger, de vroegere zanger van Drukwerk. Hij treedt live op met de band Paradise en dat is uniek. Kortom een geweldig kermis programma in de Vriendschap en een prettige bij komstigheid is het dat de hele ker mis entree vrij is! LIMMEN - In de maanden augus tus en september exposeren de kunstenaars Ola Tsjgangova en Tonny en Ed Beek in het Gemaal Limmen 1879. Atelier 'sTonEd' is de werkplek waar stenen door Tonny en Ed Beek worden bewerkt tot beel den. Tonny heeft 34 jaar voor de klas gestaan op basisscholen in Amsterdam en Heemskerk en Ed opgeleid als elektrotechnicus heeft 36 jaar gewerkt als adviseur in de energie- en verlichtingstechniek. In 2006 besloten ze het roer om te gooien en iets andere te gaan doen, het werd 'beeldhouwen'. Thans zijn er meer dan honderd beelden gemaakt waaivan er meer dan 30% een plek hebben gevonden regio Uitgeest, Amsterdam, Assen, België en Marokko. De beelden zijn zowel figuratief als abstract en vallen op door afwerking en afwisselende spannende artistieke vormen. Soms is de vorm vooraf bepaald maar veel wordt er gekeken naar de steen en herkent de beeldhouwer een figu ratieve of geheel abstracte vorm met spannende lijnen. Ed en Tonny Beek en schilderes Olga Tsigangova waren buren en ondersteunen elkaar zowel artistiek, commercieel als technisch. Olga werd geboren in 1955 geboren even buiten Moskou. Op 10-jarige leeftijd viel ze op door haar schildertalent en kreeg zeven jaar privé-les van de in Rusland bekende kunstschilder Nikolaj Romanovich Sorokin. Ze ontmoette Jan Smit tijdens een vakantie in Nederland en ging 13 jaar geleden naar Nederland en trouwde met hem. Haar werkt valt op door een hoge mate van perfectie waarin ze AKERSLOOT - Dinsdag 9 augus tus wordt het traditionele ring steken voor aangespannen paarden in Akersloot tijdens de kermis gehouden. Maar liefst twintig combinaties hebben zich ingeschreven voor dit jaarlijkse festijn. Een groot contigent REGIO - Zondag 7 augustus staan om 10.00 uur de natuur- gidsen van het IVN weer klaar om u rond te leiden door het Zeedorpenlandschap in de Wimmenummerduinen. Het ver trekpunt is de parkeerplaats bij het Sportcentrum aan de Watertorenweg in Egmond aan Zee. De gidsen gaan met u op stap door een uniek landschap. Het is hoogzomer en de planten zijn zich al aan het voorbereiden op de komen de herfst en winter. Vogels worden er niet meer zo veel gehoord, ze zitten volop in de rui en ook is de trek al aarzelend begonnen. Toch is er nog veel te zien en te ervaren. De gidsen ver tellen over het ontstaan en gebruik van de duinlandjes en de wilde flora die daardoor juist op deze plekken groeit. De wandeling duurt onge veer twee uur. Een vrijwillige bij drage bedraagt 2,- per volwassene en kinderen kimnen gratig mee. De wandeling gaat door PWN gebied, een duinkaart is verplicht. Voor informatie: 072-6071885. streeft naar een eenheid in kleur, verhoudingen en compositie bij haar veelal realistische werken. Recente opdrachten zijn honden en een klas sieke stolpboerderij geschilderd alvorens deze onder de sloophamer ging. Op dit moment richt ze zich op het maken van portretten waarbij ze naast de getrouwe weergave ook Friese paarden maar natuurlijk ook KWP'ere en andere rassen zullen te bewonderen zijn op het parcours rondom de Kerklaan en Julianaweg. Zij zullen proberen om zoveel moge lijk ringen te steken om in het bezit te komen van de prachtige wisselbo kaal. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor het ringsteken maar de persoon achter het portret wil treffen. Het Gemaal Limmen 1879 is te vinden aan de Fielkerweg 4 te Akersloot en is steeds geopend op zondagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. Tijdens de Open Monumenten dagen op zaterdag en zondag 10 en 11 september is het gemaal reeds te bezoeken vanaf 10.30 uur. ook voor het 'schoonste geheel', bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het publiek voorbij trek ken en zij zullen worden beoordeeld door een deskundige jury. De aan vang is om 13.00 uur en de toegang is gratis. Na afloop is de prijsuitrei king in café de Vriendschap. De zondagavond in café De Vriendschap is gereserveerd van de formatie Helder, een superband die op bijna alle Noord-Hollandse kermissen optreedt. Aangeleverde foto De nachtsilene, onder andere te zien tijdens de IVN wandeling in de Wimmenummerduinen. Aangeleverde foto Beeldhouwwerk van Tonny en Ed Beek, te zien in het Gemaal Limmen 1879. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9