a H E I L O O 5 OUD PAPIER KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEVEN Oud papier Fanfare Showband Heiloo DIERENBESCHERMING Corso Bioscoop Mr. Popper's Penquins Duur middagje Heiloo Geen koekje meer Een zot verhaal Nationale Ouderendag Ons geheugen Zondagmiddag Café 50+beurs Utrecht Rozenkwekerij Hotel Preston Palace Ook Opera Pietje UITKIJKPOST 10 AUGUSTUS 2011 Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Fanfare Showband Heiloo heeft vakantie en zal daar om in augustus geen oud papier bij u ophalen. In september staan zij weer tot uw beschikking. Vermist Kleine lichtbruine hond, witte kraag en borst, wit aan de pootjes, krul haar, hangoortjes, reu, gechipt, ca. 8 jr, angstig, gauw in paniek, Hannes, Poelenburgplantsoen Heemskerk. Hinkt met achterpoot. Weer gesigna leerd in Alkmaar. Cyperse gec. kater, klein wit plekje op keel, glanzende vacht, gechipt, 6 jr, Bram, Kerklaan Akersloot. Gevonden Effengrijze kat, witte snoet, witte bef en 4 witte pootjes, De Krommert Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. R.J. Blaauw. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en com munieviering rninv Zomerzingen en organist Jan Bruin, voorganger pastor Paul Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. Rooster voor organisten Witte Kerk De Witte Kerk is op in juni, juli en augustus op woensdag geopend van 11.00 tot 16.00 uur, terwijl van 12.00 tot 13.00 uur het grote orgel wordt bespeeld door bekende organisten uit Heiloo en omgeving. Op woensdag 17 augustus is dit: Dub de Vries. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistie viering, vrijdag 09.00 uur: eucha ristieviering, zaterdag 12.00 uur: eucharistieviering. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur: eucharistieviering celebrant rector G.H.B. Bruggink mmv koor Ubi Caritas, 1-5.00 uur: Lof. Maandag 11.30 uur: rozenkrans, 12.00 uur: eucharistievie ring, celebrant G.H.B. Bruggink mmv mannenkoor Apostelkerk, aansluitend processie en zegening van kruiden en bloemen en bloemenhulde aan Maria, 14.1-5 uur: uitstelling Allerheiligste, 1-5.00 uur: lof. Dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering, woensdag 09.00 uur: eucharistieviering, 11.30 uur: bedevaart Pauluskerk Amsterdam. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en com munieviering zonder koor, voorganger pastor H. Hudepohl. Zondag 09.1-5 uur: eucharistieviering met spontaan vakantiekoor, voorgan ger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-532-5720. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met Soli Deo Gloria. Maria Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. Maandag 19.00 uur: eucharistieviering drie Egmonden Maria Hemelvaart. H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: eucharistieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 12.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 12.30 uur: middaggebed, 1-5.00 uur: eucharistieviering Prins Hendrik Stichting. Zaterdag 19.00 uur: avondgebed taizé. Zondag 10.00 uur: schrift en gebed. Maandag 12.30 uur: eucharistieviering. Dinsdag 12.30 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering, 12.30 uur: middaggebed. Protestantse gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, voorganger ds S.H. Ossewaarde. Heilig avondmaal. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 12, info: 072-5123864 Zondag, 10.00 uur: ds L. Reinhold- Scheuermann. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Appers. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie, www.janl7.nl. Thomas Popper (Jim Carrey) is een succesvol projectontwikkelaar in New York, maar door zijn werk totaal vervreemd van zijn gezin. Maar dat verandert allemaal als zijn avontuurlijke vader hem een pin guïn nalaat. Door een misverstand krijgt Popper er zelfs nog vijf pin guïns bij, die zijn leven op z'n kop zetten. Poppers kinderen zijn echter dol op de pinguïns en om htm liefde voor hem weer terug te winnen, besluit hij de pinguïns te houden. Maar dat valt niet mee, want naast de zorg voor zes pinguïns heeft Popper ook zijn zinnen gezet op een historisch pand in Central Park. Als Popper tijdens een fundraiser de eigenaar wil overhalen het pand aan hem te verkopen, zorgen de pinguïns voor een enorme chaos en dreigt hij zelfs zijn baan kwijt te raken. Desondanks gaat Popper steeds meer van de pinguïns hou den en leren zij hem een betere vader en echtgenoot te zijn. Dankzij zijn nieuwe kijk op het leven, slaagt Popper er ook nog in de belangrijke deal te sluiten. Dat een paar uur winkelen in Heiloo zo duur kan zijn, is mijn zutsre overkomen. Ze ging met een bejaarde dame naar Heiloo toe om even te gaan winkelen. Ze parkeer de haar auto op de parkeerplaats achter bij de Blokker. Ze kwamen daar om 14.00 uur aan en mijn zus ter zet de tijd op haar parkeerkaart per ongeluk om 16.00 uur. Om 15.30 uur komen ze terug en wat schetst haar verbazing; er zit een bon tus sen haar ruitenwissers. Een bon van 70 euro 6 euro aan admini stratiekosten! De parkeerkaart lag keurig in de auto, alleen de tijd was een vergissing. De opgeroepen par keerwachter was onverbiddelijk en schaarde zich achter de wet. Mijn zuster moet gewoon betalen! 67 Euro voor het per ongeluk verkeerd zetten van een pijtje! Kan het nog gekker? Wil Blokker- Zwart Heiloo Sinds meer dan 25 jaar bridgen maandag en vrijdag ouderen het hele jaar door in het Trefpunt. En daar hoort uiteraard koffie/thee met een koekje er bij en wel betaald door de deelnemers zelf. Nu, van de ene dag op de andere, was het alléén koffie/thee. Koekje vaaiwel - vanwege de zo 'hoognodige' bezui nigingen. Het zijn wel zo'n honderd vrouwen en mannen per week die aan deze bridgemiddagen deelne men. Voor sommigen, ik denk dan aan zulke die diabetes hebben, is het noodzakelijk op tijd iets te gebrui ken. Een koekje is dan voldoende. Het hoeven niet die per stuk inge pakte koekjes te zijn. Gewoon een Maria-biscuitje? Kan dat ook er niet meer vanaf? Eén cent! per stuk. Elfi Greijer Heiloo Eigenaar van de Ter Coulsterbos, de heer Van der Feen de Lille, heeft opdracht gegeven aan de gemeen te Heiloo om de ingang van het Ter Coulsterbos vanaf de Nieuwe Plantagie, nauwer te maken. Dit om de doorgang van fietsers vanaf de Kennemerstraatweg naar Plan Oost en vice versa te belemmeren aangezien fietsers de zandpaden vernielen, waardoor de paden blub- berig worden. Aan het begin van beide ingangen is aangegeven dat dit pad verboden is voor fletsere (zeer begrijpelijk) maar het bos is wel opengesteld voor wandelaars. Maar wat schetst mijn verbazing: de ingang vanaf Plan Oost is onmo gelijk geworden voor rollators, rol stoelen en wandelwagens. Ik ben zo brutaal geweest om te kijken of ik er met de flets door kon. En ja hoor, even afstappen, fiets een stukje draaien en je bent er door. Het zotte van het verhaal is dat fiet sers dus wel door het hek kunnen maar wandelwagens en rollators niet. Hartelijk dank heer Van der Feen de Lille, namens de ouderen van De Loet en oudere c.q. groot ouders van kleine kinderen in wan delwagens, waarom niet zoeken (in overleg) naar een passende oplos sing. Carla Louter Heiloo Ook de kleindochter van mevrouw Louter zou graag weer een wandeling maken in het Ter Coulsterbos! Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Ouderen worden uitgenodigd hun wensen en ideeën naar voren brengen voor het programma van de Nationale Ouderendag (vrijdag 30 september). Alles is in principe bespreekbaar, zowel activiteiten binnenshuis als buitenshuis. Na afloop van de activiteiten die op aan geven van ouderen zullen worden georganiseerd is er in het Trefpunt een gezamenlijke maaltijd. U kimt uw suggesties voor die dag kenbaar maken persoonlijk in het Trefpunt of telefonisch: 072-5331297. Pascalle Schmitz van de Stichting Geriant verzorgt op woensdag 28 september een lezing over het men selijk geheugen. Aanvang 14.00 uur, locatie Trefpunt, entree 3,75. Vergeet u ook zoveel? Wat is nor maal als u ouder wordt? Wat kunt u er zelf aan doen? In haar bijzonder interessante lezing beantwoordt Pascalle Schmitz deze en andere vragen. U kimt reserveren via tel. 072-533 1297. Kom op zondag 20 augustus tus sen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere mensen die het, net als u, leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld klaverjas sen, bridgen, rummikub, scrabble, sjoelen, schaken, biljarten of gratis gebruik te maken van internet. Ook kunt u vanaf heden het West-Friese spel Kezen in het Trefpunt spelen. Maar gewoon gezellig een kop kof fie drinken of de krant lezen mag natuurlijk ook. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en -heren heten u van harte welkom. Entree 2 euro (servicepas 1 euro). Adres: Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Leden van de buurtbus kunnen tevo ren gratis vervoer met de buurtbus regelen, via tel. 072- 5331297. Op donderdag 15 september brengt de Stichting Welzijn Heiloo u per luxe touringcar van Trefpunt Heiloo naar de 50plusbeure te Utrecht. Vertrek 10.00 uur, ook opstapgelegenheid in Egmond aan Zee. Terug ca. 15.00 uur. Er gaat geen leiding mee, u kiest op de beurs dus helemaal zelf uw programma. Prijs 18,50. Aanmelden receptie Trefpunt of tel. 072-5331297. In de prijs is de entree voor de beurs niet inbegrepen. Leden van de KBO en de ANBO kunnen gratis beurekaar- ten aanvragen via www.kbo.nl resp. www.ANBO.NL/50PLUSBEURS, of telefonisch: 026-3779736. Op donderdag 25 augustus wordt er een middagtochtje per luxe tou ringcar naar Tropisch Rozenland te Burgerveen georganiseerd. Men vertelt u alles over rozen. Vertrek Trefpunt 13.00 uur, ook opstapmo- gelijkheid Egmond aan Zee. Terug circa 18.00 uur. Rollators kunnen mee. Prijs 18,95 inclusief koffie/ cake/rondleiding/presentatie. Reser veren via tel 072-5331297. Heel populair is het driedaagse reisje naar Hotel Preston Palace te Almelo van 12 tot en met 14 septem ber. Vertrek per luxe touringcar om 11.00 uur vanaf het Trefpunt; ook een opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee. Hotel Preston Palace han teert een all-in prijs, dus geen aparte kosten voor maaltijden, drankjes, saima enzovoorts. Prijs 199,- per persoon, op basis van een tweeper soonskamer. Eenpersoonskamer op aanvraag mogelijk, toeslag 25,- per nacht. Informatie/reserve ring Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. Ook dit jaar is Stichting Welzijn Heiloo er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen voor de zondagmiddag. Het programmaboekje ligt gratis voor u klaar bij de receptie. Onder meer komt Opera Pietje, bekend van RTVNH, naar Heiloo. Hans van Hoof zingt (samen met u) liedjes van toen. De bekende Alkmaarder Dirk-Jan Ranzijn speelt op zijn Böhm orgel. Ook verzorgt het Noord Hollands Dagbladkoor een spetterend optre den. Dit is nog maar een kleine greep uit het aanbod.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5