Pastoor Nico Knol gaat de Egmonden verlaten Gameday voor kinderen in Limmen Lezing 'Europese topnatuur, bij u om de hoek' Gameday voor kinderen in Limmen EGMOND - Nico Knol was 27 jaar oud, had na zijn afstude ren een paar jaar werkerva ring in Heemskerk, Ameland en Driehuis opgedaan, toen hij door het bisdom in november 1996 als opvolger van pastoor Wim Klück voor Egmond-Binnen werd benoemd. Met de opdracht om samenwer king in de breedte te realiseren tus sen de drie zelfstandige Egmondse parochies. Op het eerste gezicht een niet geringe taak voor zo'n jonge priester, maar pastor Nico Knol is deze uitdaging met veel enthousias me aangegaan. De glazen fiets, die hij ooit van de viee-voorzitter van het parochiebestuur ontving, sym boliseert dat de parochianen hem waarderen en vinden, dat hij in zijn taak geslaagd is. Want pastor Nico, die geen auto rijdt en alle afstanden het liefst per fietst aflegt, heeft de parochies 'bij elkaar gefietst'. Hij kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen vijftien jaar en heeft de identiteit van elk van de drie dorpen goed leren kennen. Hij lacht: „Want ze hebben weliswaar dezelfde voornaam; het velschil zit 'm in de 'achternamen'." Hij ver volgt: „Iedere parochie beschikt over een grote zelfredzaamheid. Maar als het om iets gezamenlijks gaat, staan alle neuzen dezelfde kant op! Natuurlijk is niet alles van een leien dakje gegaan. Sommige fundamentele zaken hebben een flinke impact gehad, maar ik heb altijd getracht om alle betrokkenen er met zo min mogelijk beschadi ging uit te laten komen." De reden voor zijn vertrek uit de Egmonden is het besluit van het bis dom, dat iedere regio één regioleider heeft. Regio Hale (Heiloo, Akersloot, Limmen en de Egmonden) heeft er nu nog twee; pastor Helsloot en Nico Knol. Eén van beiden moest regio Hale verlaten. En aangezien Nico Knol qua leeftijd het meest flexibel is, heeft hij zich beschik baar gesteld voor een nieuwe uit daging. Dat is de parochie van Onze Lieve Vrouw van de Rozenkrans in De Goorn geworden. Een beetje thuiskomen, want pas tor Nico komt oorspronkelijk uit Nibbixwoud. Hij wordt tevens regio leider van de wijds verspreide regio de Kaag, gelegen in het gebied tus sen Heerhugowaard en Hoom, ver spreid over verschillende doipen als Obdam (wereldbekend door pastor Paul Vlaar), Hoogwoud, Hensbroek, Spanbroek, de Weere, Ursem, Spierdijk, Zuidermeer en de Goorn. En ook hier bij voorkeur op de fiets. „Ik heb in Egmond veel ervaring opgedaan in het proces drie zelf standige parochies binnen het kader van de ontwikkelingen tot samen werking te brengen. Daarnaast was ook het samenwerken in de regio en het opbouwen van diverse activi teiten heel leerzaam. Deze ervaring neem ik mee naar de Goorn. Het doet me veel, dat ik het vertrouwen van het bisdom krijg om ook in de Goorn een nauwere samenwerking tussen de verschillende parochies tot stand te brengen." Het bisdom is voor Egmond nog op zoek naar een opvolger voor pastor Nico. Zijn betrokkenheid met het dorp wordt niet geheel verbroken. Want ook na zijn afscheid per 1 november blijft pastor Nico iedere donderdag zijn 'zussies' van het Lioba zusterkloos ter bezoeken! In het weekend van 6 en 7 november zal volop gelegen heid zijn afscheid te nemen van pas tor Nico. Hoe en waar wordt nader bekend gemaakt. Pastoor Nico Knol gaat na vijftien jaar een nieuwe uitdaging aan in De Goorn. Foto: Carolien Breed Op dinsdag 16 augustus kunnen kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar meedoen aan de Gameday in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Zwembad Dampegheest organiseert deze zomer in samenwerking met de Jeugdvakantiecocktail een Gameday op dinsdag 16 augus tus voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. De gekste sporten, wedstrijdjes, ouderwetse spellen en moderne varianten met allerlei soorten ban den, ballen, ringen, touwen, doeltjes, stokken, sticks, sponsen komen aan bod tijdens de Gameday. De acti viteit is van 11.00 tot 13.00 uur. Na Gameday mogen de kinderen 's mid dags blijven zwemmen in Zwembad Dampegheest. De kosten bedragen 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castrieum, Geesterduinweg 5 in Castrieum aan de balie en tele fonisch: 0251-656562. De stichting is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en op maandag- en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer leuke vakantieaeti- viteiten kan gekeken worden op de site van de stichting: www. welzijneastrieum.nl. REGIO - Johan Stuart, voor lichter van Landschap Noord- Holland, laat zien hoe mooi de natuur is in de omgeving van Castrieum. In een lezing op donderdagavond 18 augustus vertelt hij waarom natuurgebieden hier zó belang rijk zijn voor planten en dieren. Zo belangrijk dat de EU ze heeft aan gewezen als Natura 2000-gebied. Natura 2000 is een natuurmaatregel van de Europese Unie en beschermt allerlei bijzondere landschappen: duinen, veenweiden, bloemrijke beekdalen, bergketens, maar ook uitgestrekte delta's en zelfs grotten- stelsels. In deze gebieden leven vaak bijzondere en kwetsbare planten en dieren zoals orchideeën, steenaren den, flamingo's, otters en lynxen. Ook de omgeving van Castrieum hoort daarbij en zijn dus onder deel van die Europese topnatuur. De natuur wordt er beschermd én mensen kunnen ervan genieten. Het gaat dan om de duinen, maar ook de veenweiden in het hart van Noord- Holland zijn imiek. Wist u dat zelfs een deel van de Noordzee bij Natura 2000 hoort? Het wordt een interes- De duinen van Castrieum behoren volgens de Europese Unie tot de Europese topnatuur. Aangeleverde foto santé avond met veel mooie dia's. U bent welkom op donderdagavond 18 augustus van 20.00 tot 21.45 uur, in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Castrieum, Geesterduinweg 1. De toegang voor de lezing is 3,-. Aanmelden kan via castrieum® bibliotheekkennemeiwaard.nl of op tel. 0251-655678 of in de bibliotheek, tijdens de openingsuren. V-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9