Buurtbus Heiloo verwelkomt 600e lid Vanuit het bos de polder in k Keer op Keer steunt Dolfinn Rocks H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEVEN Zeurpieten Duur middag Opkikkertje van Keer op Keer je Heiloo i' O - - Tellen we straks nog mee zonder PGB? UITKIJKPOST 17 AUGUSTUS 2011 Nieuwsblad voor Heiloo omstreken Voorzitter John Daas verwelkomt Bertus Kraakman als 600e lid van de Buurtbus. Foto: Rob Berkhout HEILOO - Buurtbus Heiloo maakt een gestage groei door. Na de doorstart in 2009 kond de buurtbus het vierhonderdste lid noteren en het jaar daarna telde de buurtbus al vijfhonderd leden. Die snelle groei heeft zich ook in 2011 voortgezet en op 5 augus tus kon het zeshonderdste lid in de boeken worden bijgeschreven. De gelukkige is Bertus Kraakman, woonachtig op De Stuifbergen. Bertus is een rasechte Heilooër en voor vele oudere inwoners in Heiloo is de naam Kraakman een begrip. Zowel de vader van de 84 jarige Bertus als diens grootvader waren melkboer in Heiloo. Bertus heeft in Heiloo ook enigszins aan de weg getimmerd, want vanaf 1942 tot en met 1957 voetbalde hij in het eerste team van HSV. Het publiek kende hem daar niet als Bertus Kraakman, maar iedereen noemde hem Babber. Na het afsluiten van zijn voetbal periode verhuisde Bertus naar Amsterdam, waar hij net als zijn vader ook meerdere melkzaken heeft gehad. Hij vindt het mooi om te vertellen dat André Hazes en het jonge jochie Louis van Gaal tot zijn klantenkring behoorden. Toen zijn werkzame periode was afgerond, keerde Bertus weer terug naar Heiloo. Eerst woonde hij in de Van Aostastraat en nu woont hij met veel plezier in het Alternatief. Tot voor kort had Bertus een auto, maar hij heeft besloten dat hij, gezien zijn gezondheid, niet meer gekeurd wil worden voor een nieuw rijbewijs. En dan is de buurtbus in Heiloo voor een bezoek aan vrienden en/ of boodschappen doen een prachtig alternatief. Bertus hoopt er daarom nog vele jaren gebruik van te mogen maken. Wie een zeshonderdste lid verwelkomt, komt niet met lege handen en daarom toog voorzitter John Daas samen met fotograaf Rob Berkhout naar het Alternatief om de heer Kraakman te verrassen met een mooi boeket bloemen. Hopelijk kan de voorzitter dat volgende jaar weer doen, als hij het zevenhonderdste lid mag ver welkomen. Voor het geld hoeft men een lidmaatschap niet te laten, want voor €15,- kan men het hele jaar gratis met de buurtbus mee zo lang en zo vaak als men wil. En wie dit jaar nog lid wordt, kan dit zelfs voor de helft van de prijs doen. Net als Bertus! Meer foto's op de website van Buurtbus Heiloo: www.buurtbusheiloo.web-log.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. V,lm.ill. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Augustus is in de natuur altijd een rustige maand. De zangvogels zwijgen, veel watervogels trekken zich terug om te ruien. De lente is voorbij en de herfst kondigt zich al aan. Een goed moment om een nieuw gebied te verkennen. Het Heilooërbos ligt op een oude strandwal tussen twee lager gele gen strandvlaktes in. De maan delijkse IVN-natuuiwandeling op zondag 21 augustus gaat nu eens vanuit het bos de Oosterzijpolder HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft de organisatie van Dolfinn Rocks uit handen van X op X een cheque van 3.000,- mogen ont vangen. Keer op Keer genereert dit geld uit de opbrengst van de kringloopwinkel. Het concept van Keer op Keer is: 'we krijgen alles, we werken voor niets en vervolgens geven we het geld aan goede doelen'. De organisatie van Dolfrnn Rocks is uiteraard erg blij met deze fantas tische bijdrage. Het bedrag komt geheel ten goede aan Stichting Dolfrnn. Stichting Dolfinn zet zich in om kinderen met een beperking, in de regio, financieel bij te staan. Hierdoor kimnen kinderen dolfij nentherapie volgen en ondersteu nen zij scholen en clubs om dingen voor kinderen met een beperking te kunnen organiseren. Het bene fit. Daar is sinds kort een 'laarzen pad' opengesteld, zodat men door het weiland naar het dijkje rond de Kooimeerpolder kan lopen en via de Nijenburgerweg weer terug. De afwisselende wandeling begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt onge veer twee uur. Stevig schoeisel en aan het weer aangepaste kleding aanbevo len. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen: IVN-Heiloo@hccnet.nl, of bellen naar 072 - 532 5110. fiet festival Dolfinn Rocks is één van de activiteiten die de stichting organiseert. Zaterdag 10 september wordt dit jaar, voor de zesde keer op rij, het benefietfestival gehouden op het plein bij Winkelhof't Loo. De entree is gratis en iedereen van jong tot oud is van harte welkom. HEILOO - Elke maand wordt een door kringloopwinkel Keer op Keer gekozen vereniging of stich ting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand augustus gaat naar Pater Theo Borst voor zijn 50-jarig jubi leum als priester en al zijn goede werk in Chili. Wat zijn er toch een zeurpieten in Heiloo en de Uitkijkpost geeft ze ook nog de ruimte om him 'grieven' kenbaar te maken! Aan al die mensen met een 'klacht' over de seinpaal: natuurlijk is het een ongelukkige plek om de seinpaal precies in het zicht van de Ronde O laan te plaatsen, maar weten die werklui veel? En bovendien; al eens vanaf de Kennemerstraatweg gepro beerd om naar het westen te kijken? Door de overhangende takken is mijn inziens weinig van de zonson dergang te zien. Over 'Duur middagje Heiloo': als je de parkeerschijf verkeerd instelt, loop je een kans op een prent; eigen schuld. Je kan toch niet van een parkeerwachter verlangen dat hij/zij dat door de vingers ziet? Die mensen hebben alle smoezen al gehoord! Niet zeiken, maar gewoon betalen! En voortaan beter opletten; eigen verantwoording! Over het hekje bij Ter Coulsterbos: een bordje 'verboden te fietsen' helpt niet. Wat moet je dan? Als de fletsere bekeurd worden gaan ze weer klagen en wordt hun brief weer in de Uitkijkpost geplaatst. Nee, je moet wel fysieke maatrege len nemen, want mensen hebben toch overal schijt aan. En het is geen openbaar terrein. Over 'Geen koekje meer': neem zelf je koekje mee en hou op met zeu ren. Co Nanne, Limmen. Of het stukje van mevrouw Blokker nu effect heeft gehad of sprake is van willekeur zal nooit bekend worden. Maar de man die donder dag in de winkel door een beambte werd geattendeerd op zijn vergeten parkeerschijf kwam er goed(koop) vanaf. Diezelfde beambte overhan digde mijn dochter maandag nog zonder enige gêne een dikke prent, toen ze vanwege de drukte bij het water even afweek van de gebrui kelijke route. Zo kwam ze met haar hondjes in een stukje recreatiege bied waar ze nou net niet los mogen lopen: 70 euro! Terecht natuurlijk gegeven de risico's, zo'n hoopje wol op pootjes dat even onaangelijnd ligt te rollebollen. Gezien het bedrag een vergrijp van minimaal hetzelfde niveau als met je auto met zon 70 kilometer per uur door het dorps centrum scheuren, of nog erger: je parkeerschijf verkeerd instellen. Mijn zoon overkwam ooit hetzelfde, maar toen waren het nog puppy's van 15 centimeter dus dat verklaart een hoop. Een gespierde kleerkast met twee agressieve rottweilers was het vast niet overkomen. Misschien kan de aandacht eens worden gevestigd op het opruimen van de paardenvijgen. Maar dat is financieel natuurlijk niet rond te breien, want paardenbelasting bestaat immers niet dus als wande laar of rolstoelganger kimt u gerust in de zakken. T. Wester, Heiloo v". 7 v j. r I.-".'A- 'A De maandelijkse IVM natuurwandeling gaat de polder uit. Foto: Paul ten Have HEILOO - Drukkerij Hob schenkt 'boegbeeld' Dennis Hof een protest-shirt met de tekstopdruk: Tellen wij straks nog mee zon der PGB? Eigenaar Ted laat het niet bij één T-shirt. Alle vrien den, collega's en andere G-sporters met een PGB krijgen gratis zo'n T-shirt. Op deze manier draagt Ted bij als steun voor deze sporters. De G-sporters gaan vanaf donderdag 18 augustus weer trainen en dan worden ook de shirts uitgereikt. Aangeleverde foto '■thiM1 QAtUMj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3