Workshop kleurenanalyse en sieraden Vakantiecocktail avonddisco feest Twee jubilarissen en expositie bij Abdijkaarsen in Egmond Klokkenstoel Adelbertusakker gereed Verhalenpaviljoen reist langs de kust regio 8 Xander en Lieu groeiden uit tot echte vakmannen In de kaarsenmakerij is een speciale tentoonstelling ingericht met keramiek van Xander, bijzondere door Lieu gemaakte kaarsen en schilderijen van Xander's zus Paddy Dekker. Aangeleverde foto EGMOND - Abdijkaarsen, de kaarsenmakerij van de bene dictijner abdij in Egmond, viert op zaterdag 20 augustus twee bijzondere jubilea. Xander Hoogendam en Lieu Nguyen zijn dan twintig jaar in dienst van de kaarsenmakerij en hebben haar in die tijd helpen uitbouwen van een klein bedrijfje tot een gerenommeerde leverancier van handgemaakte kaarsen door heen heel Nederland. Als muzikant was Xander Hoogendam zo nu en dan aange wezen op extra baantjes om in zijn onderhoud te voorzien. Zo belandde hij in 1991 via een uitzendbureau bij de kaarsenmakerij van de abdij. Zijn collega Lieu Nguyen kwam als Vietnamese bootvluchteling in Nederland terecht en kon, samen met drie landgenoten, eveneens in de kaarsenmakerij aan de slag. Broeder Thijs Ketelaars was des tijds, vanuit de abdij, verantwoor delijk voor het reilen en zeilen van de kaarsenmakerij. „Hoe verschil lend de achtergronden van Xander en Lieu ook waren, één dingen had den ze in ieder geval gemeenschap pelijk: ze hadden nooit eerder een kaarsenmakerij van binnen gezien," vertelt broeder Thijs. „Maar die achterstand hebben ze snel wegge werkt. Zo bekwaamde Xander zich in het maken van de versieringen op de kaarsen en ging hij, bij de benedictijnen in Brugge, een pot tenbakkerscursus volgen omdat hij kandelaars voor de kaarsen wil den maken. Uiteindelijk heeft dat er weer in geresulteerd dat hij zich ging toeleggen op het maken van een veel breder scala aan kerami sche producten. Lieu op zijn beurt leerde het vak van kaarsenmaker van een aantal medebroeders die toen nog in de kaarsenmakerij werkten en groeide op die manier uit tot een echte vak man." De professionele ontwikke ling van Xander Hoogendam en Lieu Nguyen loopt parallel met de ont wikkeling van wat nu Abdij kaarsen heet die naast een kaarsenmakerij ook bestaat uit een druk bezochte winkel met monastieke producten (variërend van iconen gemaakt door de zusters van het orthodoxe kloos ter van de heilige Elisabeth in Minsk tot bieren van beroemde trappiste nabdijen en - uiteraard - de eigen kaarsen en keramiek), een breed opgezette religieuze boekhandel en een expositieruimte. Het jubileum van Xander Hoogendoom en Lieu Nguyen wordt gevierd op zaterdag 20 augus tus, bij Abdijkaarsen, van 15.00 tot 17.00 uur. Bij die gelegenheid wordt in de kaarsenmakerij en de pottenbakkerij een speciale ten toonstelling ingericht met keramiek van Xander, bijzondere door Lieu gemaakte kaarsen en schilderijen van Xander's zus Paddy Dekker. De expositie loopt van zaterdag 20 augustus tot en met zaterdag 24 sep tember. Abdijkaarsen is gelegen aan de Vennewatersweg in Egmond- Binnen en beschikt over een ruime, gratis parkeergelegenheid. REGIO - Op vrijdag 26 augus tus wordt van 20.00 tot 22.30 uur een spetterend discofeest gegeven in Discovery. Kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar kunnen swingen op spectaculaire hits. Flitsende discolampen zor gen voor een prima sfeertje in Discovery. Limbodanee, Freeze en het spel 'dropvetereten' ontbreken niet bij dit vet coole discofeest. De kosten bedragen 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castrieum, Geesterduinweg 5 in Castrieum aan de balie en telefo nisch: tel. 0251-656562. De stich ting is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en op maandag- en woensdag middag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer leuke vakantieactivi teiten kan de site van de stichting bekeken worden: www.welzijn- castricum.nl. EGMOND - Aan de binnen- duinrand van Egmond-Binnen, vlak bij de ingang van het Noordhollands duinreser vaat, ligt de Adelbertusakker. Vernoemd naar de Heilige Adelbert die in de vroege Middeleeuwen als predikant in deze streek het geloof onder de heidenen kwam brengen. Stichting Adelbertusakker draagt zorg voor het herstel van de Adelbertusakker te Egmond- Binnen. Veel werkzaamheden op de akker worden uitgevoerd door een enthousiaste groep vrijwilli gers. In Friesland is een replica van de klokkenstoel van Donkerbroek gekocht. Deze is in 1990 gebouwd en bezit twee klokken. Met het plaatsen van de klokkenstoel is weer een grote stap in het opknap- proees van de Adelbertusakker genomen. Er worden regelmatig diensten gehouden op de akker, zo ook op zondag 21 augustus voor de dorpswandeling met Egmond op z'n Kop. Pastor Nico Knol had dan graag de klokken voor de eerste keer laten luiden, maar de ophangeonstruetie van de klokken is erg arbeidsintensief zodat dit niet gaat lukken. Wel is de stoel gereed en kunnen de 'akkergangers' deze dan al bewon deren. Op een later tijdstip zullen de twee klokken officieel wor den gedoopt. Meer informatie op www.adelbertusakker.nl. REGIO - Stichting Welzijn Bergen houdt een workshop kleurenanalyse en sieraden. Niemand is te oud om de goed bij zichzelf passende kleuren te kiezen. Altijd al willen ontdekken welke kleuren het beste bij u uitkomen, welke tinten uw uitstraling ver sterken en hoe het effect is van een passend sieraad? Erna Letsch geeft een helder kleurenadvies. Onder haar begeleiding maakt u een eigen halsketting in de door u uitgekozen kleurencombinatie. Al het nodige werkmateriaal is hier voor aanwezig. Aan het eind van de workshop ontvangt iedereen de zelfgemaakte halsketting in een mooie cadeauverpakking. De workshop kost 30,- en vindt woensdagmorgen 14 september van 10.00 tot 12.30 uur plaats in wijksteunpunt Egmond, Hanswijk lb in Egmond aan de Hoef. Aanmelden bij bovenstaand wijksteunpunt, tel. 072-5065204 (opgave verplicht). Herman Druiven en Fred Houtenbos werken samen aan de klok kenstoel. Foto: Jos Apeldoorn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7