Vakantieactiviteiten voor jongeren Twee concerten in Castricumse kerken Verhalenpaviljoen reist langs kust REGIO 8 Nordic walking in Bergen Bridge cursus Spelzwemmen in De Witte Brug Dansworkshops voor kinderen Hakken in hout tijdens Grijze Markt Nieuwsblad voor Heiloo omstreken 17 AUGUSTUS 2011 EGMOND - Nordic Walking is veilig, plezierig en geschikt voor jong en oud. Het is de ideale sport om te beoefenen bij gewrichtsver mindering en verbetering van zowel het fysiek vermogen als het uithou dingsvermogen. Het ouderenwerk van Stichting Welzijn Bergen start op 29 augustus om 9.30 uur met een kennismakingscursus vanaf Duinvermaak in Bergen. De cursus bestaat uit vijf lessen van een uur en kost 27,50, inclusief gebruik van stokken. Voor opgave kunt u bel len met wijksteunpunt Hanswijk tel. 072-5065204; tijdens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. REGIO - Bridge is een gezellig en boeiend spel dat je met familie, vrienden of in clubverband kimt spelen. Tussen bridgepartners ont staat een hechte band. Ieder spel is weer andere. De (beginnere)cureus bestaat uit een blok van tien les sen van ongeveer drie uur. Heb je die afgerond, dan speel je al met plezier. De cursus a 75,-, gehou den in wijksteunpunt Binnenhof, Binnenhof 9 in Bergen start dinsdag 20 september van 13.30 tot 16.30 uur. Aanmelden bij het wijksteun punt in Egmond, tel. 072-5065204 of het wijksteunpunt in Bergen, tel. 072-5821450. REGIO - Op maandag 22 augustus kimnen kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar deelnemen aan het spannende Spelzwemmen met prijzen in Zwembad De Witt Brug in Castricum. Het zwembad is dan speciaal voor de vakantiecocktail- kids ingericht om een partijtje te zwemmen, glijden en rennen (op de matten) tijdens het Spelzwemmen. Een zwemdiploma is verplicht voor deze activiteit, die van 13.00 tot 15.00 uur gehouden wordt. De kos ten bedragen 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum van maandag tot en met vrijdag aan de balie en telefonisch tussen 9.00 tot 12.30 uur en op maandag - en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Telefoon 0251-656562. REGIO - Op donderdag 25 augus tus worden in Dansstudio Frans twee workshops Poppin en Locking gegeven voor kinderen door docent Anthony Pinas. Het populaire Poppin en Locking was uitgebreid te bewonderen in Holland's Got Talent. Het gaat bij Poppin en Locking om Michael Jackson-achtige dansbe wegingen. De workshops zijn van 13.00 tot 14.00 uur (7 tot en met 9 jaar) en van 14.00 tot 15.00 uur (10 tot en met 12 jaar). De kosten voor deelname aan de workshops zijn 3,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum aan de balie en tele fonisch, tel. 0251-656562. De stich ting is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en op maandag- en woensdag middag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer leuke vakantieactivi teiten: www.welzijncastricum.nl. Highland Games-toernooi in zwembad Dampegeest. Aangeleverde foto REGIO - Stichting Welzijn Castricum houdt ieder jaar de succesvolle vakantiecocktail voor kinderen tot 12 jaar. En vanuit het ambulant jongeren werk van de stichting wordt ook dit jaar weer een aantal activi teiten voor jongeren van 13 tot 20 jaar uit Castricum, Akersloot en Limmen. Met interessante activiteiten, zoals varen en vissen, Highland Games, geocaching en straatvoetbal. In iedere kern wordt apart gevist: op 16 augustus vanaf 17.00 uur aan de Schulpvaart in Castricum, 18 augustus vanaf 17.00 uur bij zwem bad Dampegeest in Limmen en 23 augustus aan het Kerke meer in Akersloot. Geocaching is doorlo pend; vanaf 16 augustus tot en met 2 september. Straatvoetbal (CAL StreetLeague 2011) vindt plaats in alle kernen vanaf 22 augustus tot en met 3 september. De finaledag op 3 september vindt plaats op het Bakkerepleintje. Op 17 augustus vanaf 17.00 uur wordt een Highland Games-toernooi voor jongeren gehouden in zwembad Dampegeest. Het toernooi is georga niseerd door ambulant jongerenwer ker Wynzen Pauzenga, samen met sportambtenaar Sebastiaan Huis en Barry Hoogeboom van zwem bad Dampegeest. Sebastiaan Huis, Nederlands kampioen Highland Games, zal een demonstratie en uit leg geven. Op het programma staan onder andere: 'pushing the stone', 'weight for high'en 'throwing the caber'( boomstam werpen). In dit toernooi wordt tussen de kernen Castricum, Akersloot Limmen en Uitgeest uitgemaakt wie het beste Highland team heeft van de CAL en Uitgeest. Deelname per activiteit: 2,-. Informatie en aanmelden: ajswcastricum@gmail.com of bellen met Wynzen: 06-30370483. EGMOND - Op de grijze markt, vrijdag 19 augustus, tijdens Egmond op z'n Kop, zal galerie Hallemhuis III geopend zijn. Deze galerie is tijdelijk in de voormalige bakkerij van Burgmeijer op de Adelbertusweg 2 in Egmond-Binnen gevestigd. Hier wordt werk getoond van Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn. Deze drie geboren Egmond-Binners vormen vanaf 1992 het Schildersgenootschap Hallem. Volgend jaar, als het genootschap twintig jaar bestaat, wordt dan ook het Hallemjaar gehouden, met veel activiteiten. Zo laat Jos Apeldoorn geïnteresseerden kennis maken met het hakken in hout. Jos Apeldoorn, Visweg 12, 1935 EC Egmond- Binnen, tel. 072-5062410, 06-12495733, meer informatie: www.hallem.nl. Aangeleverde foto REGIO - Kustplaatsen vormen belangrijke trekpleisters. Hun eigen karakter en identiteit zor gen voor een gevariëerde kust met voor ieder wat wils. De verhalen van bewoners en bezoekers versterken het eigen karakter van de kustgemeen- ten en kunnen richting geven aan de ruimtelijke inrichting. Het Verhalenpaviljoen, een initiatief van de kustgemeenten en Provincie Noord-Holland, reist vanaf zaterdag 16 juli langs zes Noord-Hollandse kustplaatsen. In het paviljoen krij gen mensen de gelegenheid om over een bijzondere plek aan de Noord- Hollandse kust te vertellen of om naar verhalen te luisteren. Op 20 en 21 augustus staat het Verhalenpaviljoen van 10.00 uur tot 18.00 uur op het Bakkerspleintje in Castricum. Interviews zijn op de website van Oneindig Noord-Holland te zien en te beluisteren: www.oneindignoord- holland.nl. REGIO - De sopraan Arien Blees en de organiste Suzanne Dings geven binnenkort twee concer ten in Castricum: zondagmiddag 21 augustus en maandagavond 22 augustus. Het eerste concert is het Jaarmarktconcert tijdens de Castricumsejaarmarkt, gehouden in de Dorpskerk aan het Kerkpad 1 in Castricum. Op het programma staan onder meer het 'Ave Maria' van Bach/Gounod, het Largo van Handel (Ombra mai fu) en Dido's Lament van Purcell. Het concert begint om half vier en duurt tot onge veer half vijf. Het tweede concert vindt plaats in de Maranathakerk, Kleibroek 1 in Castricum. Dit con cert maakt deel uit van de serie orgelconcerten georganiseerd door de Samenwerkende Orgelcomité's in Castricum. Op het programma staan werken van ondermeer Mozart, Haydn, Beethoven, Pierné, Langlais, Bellini, Schubert, Lehar en Saint-Saens. De entreeprijs is 6,-. Aanvang 20.00 uur. De concertanten zijn bekende musici uit Castricum. Suzanne Dings is opgeleid aan het conservatorium in Alkmaar, waar zij pijporgel stu deerde bij de organist Jos van der Kooy. Suzanne heeft tal van orgels in Noord-Holland bespeeld en was jarenlang de vaste organiste van de Laurentiuskerk in Heemskerk. Arien Blees studeert bij de Heemskerkse bas René van Sluis en is regelmatig te horen in kerkdien sten en huisconcerten. Sopraan Arien Blees en organiste Suzanne Dings. Aangeleverde foto Iedereen met een (al dan niet spannend) verhaal is welkom hier over te komen vertellen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 8