Egmond op z'n Kop weer groot spektakel Opening expositie ter ere van twee jubilarissen bij Abdijkaarsen Sad 'K PLAZ A JOEB festival in Egmond-Binnen SMITS Rock n Roll Street Akersloot met Solexrace Bakkum Krook Het festijn opende met de Grijze Markt TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 Grote fancyfair bij de Vredeburgers 24 AUGUSTUS 2011 mWW Ter ere van de twee jubilarissen is komende maand bij Abdijkaarsen een expositie te bewonderen waarbij keramiek van Xander, kaarsen van Lieu en schilderijen van Paddy Dekker, de zus van Xander, worden getoond. Foto: Carolien Breed EGMOND - Het afgelopen week end stond heel Egmond-Binnen weer op z'n kop. De opening op vrijdagmorgen 19 augustus was als vanouds met de Grijze Markt, gehouden in het centrum van het dorp. In de vooravond gingen de deel nemers van de 'Alles of Nix' teams de eerste strijd met elkaar aan op de rodeo kameel, gevolgd door het slopende parcours van de Prutmarathon. In Step 'm erlangs moesten de teams elkaar onder ling zovaak mogelijk kruisen boven waterbakken. Zaterdagmiddag was voor de kinderen, met tal van leuke activiteiten op het kerkplein. Zoals voor de oudere kinderen een span nende Kinderzeskamp. Halverwege de middag was het eieren gooien aan de beurt. Hierbij telde niet alleen de afstand van de 'werper' ten opzichte van de 'catchers', maar ook het aantal (hele) eieren, die in het mandje op het hoofd van de vangers belandden. Af en toe een 'vrije worp' zette het publiek weer even op scheipOok in de overige hilarische spelonderdelen, zoals het evenwichtsspel, de vertical limit en de we-borstel race lieten de AONix- teams zien wat ze waard waren. Op zondag werd traditiegetrouw de mis op de Adelbertusakker gehouden, de laatste mis tijdens Egmond op 'n Kop die voorgeleid werd door afscheidnemend pastor Nico Knol. Daarna de wandeling, die dit jaar zijn weg langs Abdijkaarsen volgde voor een gezellige picknick. Het weekendje Egmond op z'n Kop werd in het centrum met veel muziekspektakel weer feestelijk uit geluid. EGMOND-BINNEN- Zaterdag 20 augustus werden de twee jubilarissen van Abdijkaarsen in Egmond, Xander Hoogendam en Lieu Nguyen, in het zonnetje gezet. Vader abt prees in zijn openings woordje het ambachtelijke duo om de goede samenwerking tussen bei den en de mooie producten die uit him handen komen. „Abdij kaarsen en het atelier hebben mede door hen een vlucht genomen en zijn volop in ontwikkeling." In de twintig jaar dat Lieu en Xander bij Abdij kaarsen werken, is er veel veranderd. De uit Vietnam afkomstige Lieu heeft het vak kaar sen maken geleerd van de broeders. De kaarsen werden twintig jaar geleden nog handmatig gedompeld. Inmiddels staat er een ingenieuze machine in de kaarsenmakerij, die vier dagen in de week door Lieu wordt bediend. Hij demonstreerde de aanwezige gasten trots hoe rijen kaarsen in wording keer op keer in een paraffmebad worden gedom peld, waarna de nieuwe laag kaars vet vervolgens in een koudwaterbad wordt gestold. Toch komt ook bij dit proces nog veel handwerk en precisie te pas. Voor grote kaarsen worden mallen in verschillende maten gebruikt. Xander werkt in de naastgelegen pottenbakkerij. Zijn komst naar Abdijkaarsen in 1991 is bijzonder te noemen. Hij zocht een baan om naast zijn grote passie, muziek, te kimnen uitoefenen. „Ik had me op een ochtend aangemeld bij het uitzendbureau, waar op dat moment net een fax van de kaar senmakerij binnenkwam." Xander heeft zich bekwaamd in het maken van de versieringen op de kaarsen en heeft zich daarnaast toegespitst op keramiek, want hij wilde in eer ste instantie graag kandelaars voor de kaarsen maken. Hiertoe heeft hij ondermeer een speciale pot- tenbakkerseursus gevolgd bij de Benedictijnen in Brugge. Inmiddels heeft hij als keramist zijn eigen stijl ontwikkeld en maakt ook ander werk, zoals kleurrijke vazen. Ter ere van de twee jubilarissen is komende maand bij Abdijkaarsen een exposi tie te bewonderen waarbij keramiek van Xander, kaarsen van Lieu en schilderijen van Paddy Dekker, de zus van Xander, worden getoond. Eieren opvangen is nog een hele kunst. Foto: Carolien Breed ADVERTENTIE KEUKENS EGMOND - Het is dit jaar 44 jaar geleden dat de Jeugd Organisatie Egmond-Binnen (JOEB) werd opgericht en dat willen de Vrienden van JOEB op zondag 4 september vieren op het Kerkplein te Egmond- Binnen. Ze gaan dit doen met de bands De Liberaal, The Monkeys (de eerste band die ooit optrad in het JOEB-gebouw aan de Herenweg te Egmond-Binnen), This Side Up, no ID (met zangeres Kelly Beukers), Tyd Geld en De Skatjes. Het fes tival wordt gepresenteerd door rap per MC Stretzz die ook enkele van zijn raps zal performen. De jongeren van JOEB staan achter de bar en de barbecue wordt bemand door de vaste slager van de Vrienden van JOEB, Wim Stuifbergen met heerlijk biologisch vlees. Voor de kinderen vanaf 6 jaar worden door de Vriendinnen van JOEB die middag allerlei spelletjes gehouden en is er natuurlijk limo nade en ijs, want dat hoort bij een feest. Het festival begint om 14.00 en eindigt om 20.00 uur. LIMMEN - Het Gemengd koor de Vredeburgers houdt op zaterdag 3 september een gezellige fancy fair rondom de Protestantse Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Er is van alles te koop. De Creaelub van De Vredeburgers is heel actief en productief geweest en heeft van gebruikte- en restmaterialen allerlei leuke hebbedingen gemaakt. Er zijn ook diverse regionale kunstenaars met hun werken aanwezig. Het koor hoopt op deze wijze geld bijeen te brengen om tijdens het jaarlijkse concert gebruik te kimnen maken van gekwalificeerde musici en solis ten. De fancy fair wordt gehouden van 10.00 tot 15.00 uur. Men rekent zaterdag 3 september op uw komst en steim zodat zij ook in de toekomst prachtige concerten kimnen blijven geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15