Rock 'n Roll Street Akersloot met Solexrace en oldtimershow Zomermarkt bij Hospice Alkmaar Een luchtig slot IVN-wandelingen op de Westert en de Bleek REGIO ■I 17 Expositie in bibliotheek Castricum Zoolnêelden bij KNRM UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 2011 Solexen en hun berijders met originele pothelm en lange leren jassen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Niet alleen bands tijdens het vijftien de Rock 'n Roll festival in Akersloot, dat van vrijdag 26 tot en met zondag 28 augus tus zal worden gehouden, maar ook de bekende nachtmarkt, de Solexrace, minibike show en een oldtimerfestival. Het Rock *n Roll festival in Akersloot trekt steeds meer bezoe kers uit Nederland en België die dit geweldige spektakel mee wil len maken. Negen topformaties op het gebied van rock 'n roll maken him opwachting in de grote tent op het Wilhelminaplein en in café de Vriendschap. Te weten: '57 Fairlane, Big Caz the 4Bobs, Sue Moreno Handsome Men, Holy Water, Jacuzzi Sharks, CC Jerome Jettsetters, Them Lewis Boys en The Shakin Arrows. Vrijdagavond start dit festi val met de bekende nachtmarkt van Akersloot. De ongeveer honderd kramen die deze markt telt heeft ook een gedeelte met oude ambach ten. De aanvang van de markt is om 19.00 uur en een uurtje later starten verschillende bands in de tent en in café de Vriendschap met hun optre dens. Op zaterdagavond vanaf 18.00 uur brullende motoren, sorry Solexen, en minibikes op het circuit voor het Europese kampioenschap dat alweer voor de vijftiende keer wordt gehouden. Veel Solexen in de ludie ke klasse met originele pothelm en lange leren jassen. In de A-klasse gaat het beduidend sneller en voor wie het allemaal nog niet genoeg is, de special klasse waarin de solexen tot snelheden van ruim negentig kilometer komen. Een spektakel dat jaarlijks door een grote mensen massa wordt bekeken, volop strijd en spectaculaire bochten techniek. Op zondagmiddag vanaf 13.00 uur veel oldtimers, automobielen, motoren, brommers en solexen staan deze middag centraal. Mooie Amerikaanse sleeën, prachtige oude race motoren van de Crazy Rockets er is van alles te bewonderen deze middag en ook dan weer volop rock 'n roll muziek van verschillende topbands. Tijdens het Rock 'n Roll Street weekend is overal de toegang gratis. Voor de kinderen volop gratis vertier op het grote springkussen, die op het terrein naast café de Vriendschap staat. Inlichtingen over of aanmelding voor de nachtmarkt, solexrace of oldtimerfestival, tel. 06-51387333 of via www.rockenrollstreet.nl. REGIO - Hospice Alkmaar houdt dit jaar voor de vijfde keer een zomermarkt op zater dag 27 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. De kramen met divers aanbod, zoals broeante, antieke en moderne spullen, staan op het plein voor het Hospice, Blanekerhofweg 13 (hoek Hobbemalaan) in Alkmaar. De gehele opbrengst komt ten goede aan de gasten die in het Hospice verblijven. Zij worden eens extra verwend. Daarnaast wordt het geld gebruikt om de sfeer in het gebouw te verhogen. Hospice Alkmaar biedt aan men sen die ongeneeslijk ziek zijn gast vrijheid, begeleiding, verzorging en een eigen plek om zich voor te kunnen bereiden op him steiven. Zij streeft ernaar de laatste levens fase van haar gasten zo leefbaar en waardig mogelijk te laten verlopen, waarbij zij probeert de zorg zoveel mogelijk af te stemmen op de wen sen en behoeften van haar gasten. Hierbij schenkt zij aandacht aan zowel de lichamelijke, geestelijke, sociale als de spirituele omstandig heden. Hospice Alkmaar is er voor iedereen, ongeacht levensovertui ging of achtergrond en biedt zorg vanuit een algemene grondslag. De twintig verpleegkundigen en ver zorgenden en ongeveer 120 vrijwil ligere staan dag en nacht voor haar gasten klaar. Gezellige zomermarkt in Alkmaar. Aangeleverde foto REGIO - Van 29 augustus tot 10 oktober exposeert Peter Leijen in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Castricum. Peter Leijen tekent al tien jaar met veel plezier portretten. Hij begon met pot lood, maar werkt nu bijna alleen met pastelkleuren. Met pastel -zo vindt hij- krijg je mooiere effecten. Daarnaast maakt hij ook pentekeningen van bomen en landschappen. Met deze expositie hoopt hij meer bekend heid te krijgen. De expositie is te bezichtigen in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Castricum, Geesterduinweg 1. De expositie is gratis te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. EGMOND - In verband met de laatste avondopenstelling van het seizoen van de vuurtoren en botenhuis van de KNRM treedt op vrijdag 26 augustus het shantykoor de Zaalnêelden op. Het repertoire van het koor bestaat uit shanty's (werkliederen die ze vroeger op de schepen zongen) en zeemansliedjes in verschil lende talen. Het optreden bij de KNRM begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Aangeleverde foto EGMOND - Lopen langs de waterlijn, op het strookje land tussen eb en vloed, of net daar buiten. In allerlei toonaarden klonk deze zomer op zondag avonden in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef muziek en poëzie die geïnspireerd is door het thema 'Op de grens van land en water'. Zzondagavond 28 augustus om 20.00 uur is de laatste bijeenkomst in deze serie. Dan kimt u zich nog eenmaal lichtvoetig laten meene men in het gebied dat in onze regio zo tot de verbeelding spreekt, dat van land en water. De avond wordt verzorgd door het muziek- en poëziegezelschap Achterom, bestaande uit Hans van der Laan, zang, fluit en saxofoon, Henk van Meegen, piano, Henk Engel, zang en gitaar en Jan Tulp, zang, accordeon en gitaar. Ans Swart zorgt weer voor een natuur- eollage. De toegang en koffie of thee tot besluit zijn gratis. De kapel is open vanaf 19.30 uur. EGMOND - Op 31 augustus gaat IVN-gids Cocky van Engen van 19.00 tot 21.00 uur voor de laatste keer dit seizoen met u 'zwerven' door het PWN- duingebied in Egmond-Binnen. Naast aandacht voor bessen en vruchten krijgen ditmaal ook enkele planten in het gebied bijzondere aandacht. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest voor het weiden van vee, het bleken van linnen en voor landbouw en de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waarde volle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cultuurhistorie, land schap en beheer, flora en fauna. Er kimnen maximaal twaalf mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeer terrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restau rant Anno Nu). Struinen door de duinen. Foto: Ingrid Siegenbeek van Heukelom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17