3 3 Panfhiitconcert in de Willibrordkapel Papageno Ensemble in Witte Kerk Heiloo Vioolconcert sluit monumentenweekend af BOSATLAS H E I L O O C i De Bosatlas van het Klimaat DEUTEKOM Corso Bioscoop Pina (3D) BOEK VAN DE WEEK De Bosatlas van het Klimaat Boek van de week: voor 24,95 Rotary Club Heiloo steunt Theater De Beun Het programma omvat composities van Mozart, Beethoven en Rossini Expositie 'Observaties' van Atie Visser UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 2011 Dansfilm van Wim Wenders over de legendarische Duitse cho reografe en danseres Pina Bausch. Pina is een dansfilm in 3D, gedragen door het Ensemble des Tanztheater Wuppertal en door de bijzondere danskunst van de grote Duitse choreografe en danseres Pina Bausch, die overleed in de zomer van 2009. Zij veranderde de taal van de dans met haar multimediale cre aties waarbij de emoties van de kijker aangesproken wer den. Pina is een film voor Pina Bausch van Wim Wenders. Wim Wenders neemt het publiek mee op een sensuele en visueel adembenemende reis van ontdek king in een nieuwe dimensie; op het podium van het legendarische ensemble maar ook buiten het theater, in de stad Wuppertal zijn omgeving. Deze plek was de thuis haven van Pina Bausch waaruit ze meer dan 35 jaar haar creatieve kracht putte. VAN HET KLIMAAT Iedere Nederlander praat er over. We hebben ander weer dan vroeger. Maar wat verandert er precies? Hoe meet je dat? En wat betekent dat voor de Nederlandse samenleving? Op deze vragen geeft De Bosatlas van het klimaat, in samenwerking gemaakt met het KNMI, een antwoord. Alle bijzonderheden op een rij: - Hét overzicht van weer en klimaat in Nederland - 112 pagina's met 254 kaar ten en afbeeldingen - Warmte, koude- en vele andere weerrecords - Scenario's voor klimaat verandering - Aandacht voor gevolgen van weer en klimaat voor mens en economie - Met complete wolkenatlas - Met schitterende luchtfo to's van Karei Tomeï. De in Nederland geboren panfluitiste Liselotte Rokyta, en thans wonende in Tsjechië, zal haar talenten laten horen in de prach tige kapel van Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 13 septem ber om 20.00 uur vindt er in de kapel van de GGZ Noord aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een uniek concert plaats. De in Nederland geboren pan fluitiste Liselotte Rokyta en thans wonende in Tsjechië zal haar talen ten laten horen in de prachtige kapel van Heiloo. Zij geeft concer ten in de gehele wereld, en heeft HEILOO - Bij de heropening van Theater De Beun op zaterdag 3 september overhandigde Paul Mulder namens Rotary Club Heiloo een cheque van 4000 aan Hans van Beenen (theatermanager) en Arnoud Vellinga (voorzitter bestuur Stichting Open Huis/ De Beun). Een welkome bijdrage voor de aanschaf van een hele nieuwe geluidsinstallatie in het theater. Paul had daarvoor aan de Heilooër Operette Vereniging en aan Falkland Toneel ieder een check van 2250 geschonken om het verlies van alle kleding weer te boven te komen. De giften kwamen uit het resultaat van de Clubs voor Clubs-veiling die Rotary Club Heiloo op 19 mei ten bate van De Beun en de twee verenigingen had georganiseerd. Maarten van Roozendaal hield ondertussen toezicht op het ludie ke gehalte van de overhandiging. Aangeleverde foto HEILOO - In de serie zomer avond-concerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal op vrijdag 9 september een (inhaal-)concert worden verzorgd door het Papageno Ensemble. Het Papageno Ensemble bestaat uit: Peter Tabori - hobo, Marie Ross - klarinet, Tomasz Wesolowski - fagot, Rogier Hendrikx - natuurhoorn en Leonardo Miucci - fortepiano. Het programma omvat composities van Mozart, Beethoven en Rossini. Dit internationaal samengestelde ensemble, de musici zijn afkom stig uit Italië, de Verenigde Staten, Polen, Hongarije en Nederland, streeft ernaar om de klassieke meesterwerken volgens historisch onderzoek te interpreteren, met ruimte voor weerspiegeling van persoonlijke en eigentijdse inno vatieve muzikale ideeën. Dit con cert zou oorspronkelijk op 15 juli plaatsvinden, maar moest toen op het laatste moment door een onge val worden afgelast. Reeds aan geschafte kaarten voor die avond zijn voor het komende concert uiteraard geldig, maar was u toen bijvoorbeeld met vakantie, hier is uw kans dit uitstekende ensemble alsnog te beluisteren. De aanvangstijd van dit bijzonde re en welluidende concert is 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,- en voor 65+, CJP en kinderen t/m 12 jaar 10,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via tel. 072-5335852 of 072-5334804. Het concert is ook te combine ren met een diner (culinair drie gangenmenu voorafgaand aan het concert) in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24.50 (tevoren reserveren via tel. 072- 5333352). inmiddels grote naam gemaakt. Zij behoort op het ogenblik tot de top in de panfluitwereld. Zij wordt begeleid door de in Nederland geboren organist André Knevel, die reeds geruime tijd in Canada woont en daar zijn werk terrein heeft. Hij komt elke zomer naar Nederland om hier een aantal concerten te geven. De entreeprijs bedraagt €10.- Kaartverkoop aan de zaal. Het Papageno Ensemble speelt vrijdag 9 september een (inhaal-)concert. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 11 sep tember sluit Valentijn de Wolf, het monumentenweekend in Heiloo af met een prachtig vioolconcert. Dit concert vindt plaats in de Kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, aanvang 16 uur. Kaarten a 10 zijn tijdens het monumen tenweekend in de kapel ver krijgbaar. Op zaterdag 10 en zondag 11 sep tember heeft een ieder de kans om een rondgang te maken door de kapel GGZ NHN, in het kader van het monumentenweekend. Ook ruimtes, die normaal niet toegan kelijk zijn, kimnen in dit weekend worden bekeken. De kapel is op zaterdag open van 10 tot 17 uur, op zondag van 13 tot 15.30 uur en daar na tot 17.30 uur uitsluitend met een toegangskaart voor het concert. Valentijn de Wolf, woonachtig in Schoort, studeerde viool en altviool aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, en behaalde daar zijn diploma 'docerend' musicus. Hij vervolgde zijn studie in Amsterdam, om af te studeren als 'uitvoerend' musicus. Hij speelde in vele orkes ten: het Gelders, het Fries en het Radiosymfonie orkest. Door de bezuinigingen in de 'orkestwereld' - zes landelijke orkesten zijn inmid dels opgeheven - is Valentijn zich weer geheel gaan richten op het opleiden van jonge violisten in onze regio. Naast het lesgeven maakt hij als uitvoerend musicus nog deel uit van kleine orkesten en geeft solo concerten. Dat laatste doet hij ook in de kapel GGZ, waar de viool in al zijn facetten te beluisteren zal zijn, door de geheel eigen akoestiek van de ruimte, met de bekende groene koepel. HEILOO - Hoewel obseivaties van de omgeving uitgangspunt zijn, ver werkt Atie in haar schilderijen een eigen interpretatie, met name door het kleurgebruik en de techniek van het schilderen. Zij schildert voor namelijk met het paletmes en met acryl. Door kleur in kleur te werken ontstaan schilderijen met een eigen signatuur. Interpretaties van land schappen, van steden, van beelden, van zomaar een steen. Haar manier van werken, het kleurgebruik, de abstractie en de ontegenzegge lijke beweging in haar schilderijen, geven het werk iets eigenzinnigs. Atie woont in Heiloo en schildert al vele jaren. Zij is te bereiken via e-mail: atie.visser@kpnmail.nl. De expositie tot 11 oktober te zien in het Trefpunt. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9