VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT I Meer en handiger met de computer Heb ik dat helemaal zelf gemaakt? Zwerftocht door Noord- Holland <xVING WQ HEILOO VRIJWILLIGERS VACATUREBANK 15 r~ Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl MAATSCHAPPELIJKE STAGE ■fA CURSUSSEN VRIJWILLIGERS Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 UITKIJKPOST 14 SEPTEM BER 2011 Het Trefpunt was tot anderhalf jaar geleden specifiek gericht op de ouderen. De focus staat tegenwoordig ingesteld op iedereen. Een van de activiteitsgebieden zijn de cursussen en workshops. Het cursusaanbod is heel breed en divers, bijvoorbeeld op het terrein van creativiteit en het omgaan met de computer. In een recent gehouden klanttevredenheidsonderzoek scoorden de cursussen van de Stichting Welzijn Heiloo gemiddeld een 8,4, een mooi rapportcijfer vinden we zelf, en een stimulans om door te gaan en waar mogelijk uit te breiden en kwaliteitsimpulsen binnen te halen. In het kort Vanaf het schooljaar 2011-2012 moeten alle leerlingen die instro men in het voortgezet onderwijs een maatschappelijke stage lopen van tenminste 30 uur. Hoe de stage ingericht wordt, is afhankelijk van de school, het schooltype en de sta gebieder. Kennismaking met de samenle ving en uw organisatie Het doel van de maatschappelijke stage is dat alle jongeren tijdens hun middelbare schooltijd kennis maken met vrijwilligerswerk en een onbetaalde bijdrage leveren aan de samenleving. Door de stage leren ze een organisatie van binnenuit kennen. Hierdoor komen ze in aan raking met groepen uit de samenle ving met wie ze normaal gesproken misschien weinig omgaan. Kortom: ze zetten zich vrijwillig in voor anderen, hun omgeving én uw orga nisatie. Stagemakelaar in Heiloo Gemeenten krijgen van de ministe ries van VWS en OCW geld om een makelaarsfunctie voor de maat schappelijke stage in te richten. Per 1 juni 2011 is Sigrid Wijsman als stagemakelaar in dienst van Stichting Welzijn Heiloo. U kunt contact met haar opnemen over alles wat met de maatschappelijke stage te maken heeft. Heeft u viagen over de locale en regionale afspraken, wilt u brain stormen over de mogelijkheden bin nen uw organisatie, heeft u viagen over de begeleiding van leerlingen etc, stuur een mail naar stagema- kelaar@welzijnheiloo.nl of telefo nisch: vrijdag tussen 10.00-15.00 uur bij het VIP: 532 02 81 Kijk op de website van het VIP voor informatie over de cursussen "Weiven en behouden van vrijwilli gers" (2 avonden, start 25 oktober) en "Vergaderen en onderhandelen voor vrijwilligers" (2 avonden, start 9 november). Aanmelden kan via de vrijwilligersorganisatie waar u werkzaam bent. Alle organisaties, voor zij zover bij het VIP bekend zijn, hebben een informatiepakket ontvangen. De volledige tekst van de vaca tures is te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt: Het Vrijwilliger Informatie Punt zoekt een medewerker voor de maatschappelijke stages. Op maandagmiddag is er bij De Loet behoefte aan veel assi stentie bij de kerkdienst. O.a. worden de bewoners gehaald en gebracht. De Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo zoekt een maatschap pelijk betrokken accountant en iemand die een van hun vrijwil ligers wil inwerken tot webmas ter. Bij de Stichting Welzijn Heiloo is er plaats voor een vrijwillige receptioniste op de vrijdagoch tend en iemand die meer van financiën weet. Veel mensen hebben zeker in Vrijwilligers maken het verschil deze zomerperiode behoefte aan gezelschap. Ook daar zijn diverse vacatures voor. Het VIP is te vinden in de biblio theek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo. nl. Openingstijden: dinsdag en vrijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Voor maatschappelijke stages: vrijdag 10.00 tot 15.00 uur, e-mail stage- makelaar@welzijnheiloo.nl. Op 5 juli was er voor het eerst een door de Stichting Welzijn Heiloo georganiseer de middagtocht voor mensen in rolstoelen. Met financi ële steun van de Stichting Keer op Keer kon deze trip worden gerealiseerd, ook de Stichting Rolstoelbus Heiloo verleende belangeloos mede werking. Een der deelnemers stuurde een verslagje waar het enthousiasme afspat, wij laten u meegenieten: "Het weer was schitterend en de zwerftocht per bus ging allereerst langs de kust naar restaurant Nogal Wiedus in Huisduinen. Dit restaurant is prachtig gelegen, met een schit terend uitzicht naar alle kanten. Daarna zette de bus koers naar het voormalige eiland Wieringen, alwaar een gids ons rondleidde over smalle kronkelige weg getjes, door rustieke doipjes en langs rietgedekte villa's met prachtige tuinen. Ook verhaalde de gids veel bijzonderheden uit de rijke historie van het eiland. Het was een middag om niet gauw te vergeten. Iedereen had genoten en dit tochtje smaakte beslist naar meer". En dat veivolg lijkt er beslist te komen. De voorbereidingen zijn al behoorlijk concreet. Het is de bedoeling om volgend jaar op 3 juli weer een trip te maken. We willen dan om 12.30 uur vertrekken. De bus rijdt via de dijk Enkhuizen- Lelystad naar Marknesse in de Noordoostpolder. Daar aange komen hebben we al een schitte rende tocht langs het IJsselmeer achter de rug. Ons doel is Viva Lavandula, een lavendelkwekerij van 10 hectare. We krijgen daar een rondleiding, een presentatie met films, en bij mooi weer gaan we met de rolstoel over de wan delroutes die dwars door de vel den zijn aangelegd. Hoewel het nog een hele poos duurt kunt u zich nu al opgeven voor deze trip. Dat iedereen, van nul tot hon- derdplus, gemak kan hebben van de computer wordt nu wel alge meen onderschreven. Je kunt in feite niet meer zonder, en de computertechnologie en -soft ware zijn tegenwoordig heel gebruikersvriendelij k. Maar toch loopt iedereen wel eens tegen een probleempje aan, of tegen vragen waarop het antwoord niet direct binnen handbereik is. Op diverse niveaus heeft de Stichting Welzijn Heiloo voorzieningen gemaakt om problemen op te lossen en kennis te vermeerderen. Heel populair zijn de gratis inter netcafés in het Trefpunt en in De Loet (Viva! Zorggroep tel 072-533 0744). Het Internetcafé in het Trefpunt wordt gesponsord door Rabobank Noord-Kennemerland, en is op maandag tot en met vrij dag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. In de winteimaanden is op dinsdag en donderdag van 2 tot 4 uur gratis begeleiding aanwezig. Elk jaar weer maken veel mensen gebruik van de cursussen op het gebied van computergebruik die in het Trefpunt worden gegeven. De aanvang van elke cursus of workshop wordt individueel aan gekondigd in de Uitkijkpost. Eind september gaan de cursussen weer draaien. Speciaal voor mensen met weinig of helemaal geen ervaring is er de cursus "Kennismaken met de computer". "Internet en e-mail" en "Computer Tekstverwerking" zijn de meest voor de hand liggende vervolgcursussen. Ook is er veel belangstelling voor de workshop "Digitale camera en PC". Hoe krijg ik die foto's op een cor recte manier in de computer, en dat ook nog op de gewenste plaats? De beginselen van het bewerken van digitale foto's (uitsneden, belich ting aanpassen, kleureorreetie en het bijvoegen van tekst) worden geleerd in de cursus "Digitale foto bewerking voor beginners". Voor het eerst is er dit jaar een workshop voor het maken van een eigen kerst kaart, het zou niet verbazen als dit een drukbezochte workshop wordt. Eveneens nieuw in het Trefpunt zijn de cursussen "Fotoshow op CD/ DVD" -een presentatie die op iedere DVD-speler of televisietoestel kan worden afgespeeld- en "Fotoboek maken". Door steeds te vernieuwen blijft ons computeraanbod geavan ceerd en dus interessant. Cursisten die mee hebben gedaan aan een van de crea tieve cursussen die plaatsvin den in het Trefpunt staan vaak verbaasd hoe mooi hun eigen kunstwerk is geworden. Veel deelnemers aan de creatieve cursussen hebben nog nooit of misschien een hele tijd gele den wel eens iets in die richting gedaan. Maar wat blijkt dat leuk te zijn, zelf creatief bezig zijn, onder begeleiding van een inspirerende kunstenaar die zelf ook exposeert. Elke week een paar uur met een gezellig groepje weer een stap verder zetten, en het kunstwerk verder laten groeien. De docenten brengen hun motivatie en enthousiasme voor de betreffende kunsttechniek automatisch over op hun cursisten. Het aanbod van cursussen en work shops was in Heiloo al heel breed, en in het komende eursusseizoen worden er weer enkele heel inte ressante technieken toegevoegd. In september gaan de cursussen Glas- in-lood voor beginners en vilten (zie afbeelding) al van start. Iets later volgen als nieuwelingen nog de fantasiesculpturen van klei, ketting maken (zie afbeelding) van zijde rupscocon en zijdestrengen (work shop) en bovendien het werken met leer op de naaimachine (rok). Een aantal weken voor aanvang van een cursus wordt deze afzonderlijk aangekondigd in de Uitkijkpost, met vermelding van data, duur, kosten, naam docent en eventuele aanvul lende details. Het spreekt vanzelf dat bestaande cursussen zoals aquarelleren, teke nen en schilderen, acryl, beeldhou wen en boetseren, etc. worden her vat. Het boekje met het volledige overzicht is beschikbaar aan onze balie in het Trefpunt. Alle gegevens staan ook op onze website. Er is een hele ruime keuze, voor iedereen staat er wel iets in onze etalage dat hem of haar aanspreekt. En wat is nu leuker dan bezig zijn met mooie dingen. De eindresultaten van een cursus of workshop zijn een indivi duele expressie van je experimen ten en het spel met de materie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15