Hondenzwemdag in zwembad Damphegeest Jongeren naar Burkina Faso NIEUWS UIT DE REGIO Scholieren s.t. Maartenschool zamelen geld in voor stichting Kika Start van het Jazzseizoen in Vredeburg Cheque Er was weer volop gezelligheid op de Limmer kermis! LIMMEN - Een slechte zomer, een te groene grasmat en min der zwembadabonnementen verkocht. Kortom een slecht seizoen. Toch is zwembad Dampegheest volgend jaar gewoon weer open, hopelijk niet voor de laatste keer! Vanwege het hondenweer van de afgelopen dagen heeft men besloten om van deze gele genheid gebruik te maken. ODI Sportactieve Recreatie houdt daarom op zondag 18 september een hondenzwemdag. De dag begint om 12.00 uur, tot 17.00 uur. De entree voor de hond bedraagt 2,- Personen zijn gra tis. Zwembad Dampegheest, 't Kieftenland 45, Limmen, tel. 072- 5053205 of 06-53615936. LIMMEN - De S.t. Maartenschool steunt sinds twee jaar de stichting Kika. Alle kinderen nemen daar voor (als het kan natuurlijk) maandelijks 0,20 mee naar school. Dat geld gaat in de klassenspaarpot en wordt door de school aan Kika overgedragen. Maar er gebeurt nog meer. Een groep leerkrachten van de school doet bijvoorbeeld mee aan de Kika-run die jaarlijks in Spaarnwoude wordt gehouden. Zo halen zij geld op voor dit goede doel. En nu heeft een aantal meiden van groep acht spontaan hun eigen actie gevoerd tijdens Timmerdorp in Limmen; Silke Ebels, Linet Koopman, Demi Sprenkeling, Anouk Kroon en Jente Fopma (groep 8c) hebben namelijk oliebollen en cakejes verkocht. Daarmee hebben ze ruim 225,- opgehaald voor Stichting Kika. Een geweldig intitiatief! Aangeleverde foto LIMMEN - Al 25 jaar heeft de werkgroep ontwikkelingssamen werking Limmen (WOL) contact met mensen in Burkina Faso. Al die jaren zijn er acties geweest om het onderwijs in dat arme land in West Afrika te bevorde ren. Denk maar aan de monster fietstocht van 9000 kilometer vorig jaar. In het jubileumjaar van de werkgroep WOL wil de WOL samen met de werkgroep Missie Ontwikkelingssamenwerking en Vrede (MOV) van de Corneliusparochie jongeren een kijkje laten nemen bij de ver schillende projecten die daar de afgelopen 25 jaar zijn vanuit Nederland zijn ondersteund. Ben je achttien jaar of ouder? Houd je van een avontuur? Ben je geïn teresseerd en heb je vanaf 25 februari tot en met 4 maart 2012 vrij? Meld je dan aan. Bij genoeg belangstelling gaat men samen op reis om daar de handen uit de mouwen te steken en projecten te bezoeken. Als je belangstelling hebt, geef je dan op en kom naar de informatieavond op woens dagavond 21 september om 20.00 uur in het Piusgebouw naast de Corneliuskerk. Daar vertelt men ook over de kosten, visum en vac cinaties et cetera. Voor meer informatie: mail pastorie.comeliusparochie@hetnet. nl of bel naar tel. 072-5051275. LIMMEN - Op zondag 18 sep tember vanaf 16.00 uur zal de Big Swing Band uit Alkmaar het Jazzseizoen 2011-2012 inluiden in de Vredeburg te Limmen. Na de toch qua weer niet bijster gezellige zomer wordt het nu tijd voor iets vrolijkers. En die vrolijkheid zal er komen op zondag 18 september, want dan begint het sessieseizoen weer in de Vredeburg in Limmen. Sessies en gastoptredens, daar draait het om en de start is al met een geweldig. Eén van de grootste bigbands zal met een gastoptreden het dertiende seizoen openen; de Big Swing Band uit Alkmaar. En ze doet haar naam eer aan, want er zijn maar liefst 23 leden. Omdat het zo groot is, is ook de klank kleur anders dan het gewoonlijk is. Speciale arrangementen zorgen voor een optimale begeleiding van de solisten en zullen een imieke sfeer bewerkstelligen. Het orkest is nu vijftien jaar oud en staat onder leiding van de bevlogen André Elders. Het orkest speelt muziek van befaamde grote orkesten van de 30-er en 40-er jaren van de vorige eeuw, zoals Benny Goodman, Duke Ellington, Nestico en vele ande ren. Maar ook blues, rock en zelfs fimk gaan ze niet uit de weg. U zult eivan kunnen genieten op zondag 18 september in de Vredeburg in Limmen vanaf 16.00 uur, de toe gang is gratis. LIMMEN - Onder prima weersomstandigheden hebben de inwoners van Limmen de traditionele kermis kunnen vieren. Terwijl de oude ren onder hen zich van vrijdag tot en met maandag konden vermaken met verschillende optredens in café De Lantaarn en tijdens het 'deunen', wisten de gezinnen de weg naar het kermisterrein aan het Dampegheest te vinden. Jong en oud genoot weer volop van bots auto's, de draaimolen, de discotrain, oliebollen en suikerspinnen. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19