f Jannie Veenstra exposeert in Egmond Opening nieuw seizoen Storey Club The Flying Dragon dertig jaar in Akersloot Woonrijk Langedijk in het nieuw! REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING u<" INGEZONDEN BRIEF K.V.G. limmen Onveilig PWN beleid Samba op de Johannesschool UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2011 Eén van de werken van Jannie Veenstra, te zien in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto EGMOND - In het dorps huis Hanswijk te Egmond aan den Hoef is tot 12 november een tentoonstelling van de Egmondse kunstenares Jannie Veenstra (1933) te bezichtigen. Jannie is al van kinds af aan met schilderen bezig. De grondbegin selen heeft ze zich zelf aangeleerd, maar tot de dag van vandaag is zij nog steeds bezig om zich nieuwe dingen aan te leren. In haar schil derleven heeft ze zich vele technie ken meester gemaakt en dat heeft haar op vele plaatsen gebracht. Zo heeft zij een aantal malen schilder lessen in Australië genomen, waar weer op een heel andere manier geschilderd wordt. Voor het origi nele iconenschilderen is zij naar Rusland geweest, waar haar de oorspronkelijke techniek van het schilderen op hout is bijgebracht en ook het maken van de speciale verf hiervoor. Later is zij nog vele jaren bij de iconenschilder Cor Kroon op les geweest. In het dorpshuis Hanswijk zult u een mengeling van allerlei technie ken van haar kunnen bewonderen. Van fijn geschilderde aquarellen tot grof opgezette olieverf schilderijen en daartussen helder acrylwerk. Portretten, landschappen, stille vens, zeegezichten en abstracte schilderijen. Maar het meest valt een wand met haar prachtige ico nen op, met daartussen een cruci fix. Een bijzondere vrouw die niet gemakkelijk in een hokje te plaat sen is. Het dorpshuis Hanswijk heeft een beperkte openstelling en soms zijn de ruimtes in gebruik. Als u deze tentoonstelling in zijn geheel wilt bekijken is het aan te raden om contact met de beheerder Sander Rozemeijer op te nemen om een geschikte tijd af te spreken, tel. 06-31797733. AKERSLOOT - Jongerencentrum Storeyclub in Akersloot opent zaterdagavond weer het seizoen met de Boothill Undertakers. Terug van lang weggeweest en weer aan de basis met veer tig nummers van de eerste zes albums van ZZ Top. In 1985 begonnen in Hardrock café Boothill in Castricum met ZZ Top werk, groeide deze band uit tot landelijk bekend van radio en TV, met de CD single 'Anywhere', als eerste Nederlandse band in eigen beheer opgenomen en uitge bracht. Gedraaid bij NOS, AVRO, VARA, VPRO, op TV bij Veronique (later RTL4). Na 1995 kwam het stil te staan, de bandleden hadden het drukker met de randprojee- ten dan met de band zelf. Sinds twee jaar bestaan de Undertakers weer. Vorig jaar op Akerpop ging het dak van de Storey er al van af. Nu dus weer terug met de lekker ste ZZ Top covers in de volgende bezetting: Hannes Terluin drums, Arg Hageman bas, Cor Terluin gitaar, Frank Buur gitaar en Jan van Bodegraven zang. 'In the fine Texas tradition'. Aanvang zaterdag 17 september, 21.30 uur. Op woensdag 21 september is er weer de ledenavond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. De avond wordt verzorgd door de Stichting Oud Limmen. Met films van de historie van het dorp, onder andere beelden van oude verdwenen gebouwen en winkels, de grote gezinnen uit die tijd, mid denstand en bloemendagen. Ook introdueées zijn welkom. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Als actieve natuurliefhebber viel mij onlangs een berichtgeving op over een confrontatie op een rui terpad tussen een twintigtal 'ver dwaalde' MTB-ers en een groepje ruiters. Hoe kunnen zoveel MTB- ers zich allemaal zo lelijk 'vergis sen'!? Dit lijkt mij, door de snel heden waarmee MTB-ers crossen, een zeer gevaarlijke situatie. Ook voor de paarden. Ervaring/navraag leert dat (een deel van) de MTB-ers niet aanspreekbaar wil zijn op over tredingen: dus bewust kiest voor negeren van PWN beleid. Ook blijkt dat PWN eigen ingevoerde regels nu niet of nauwelijks meer contro leert. Dit ontkent PWN. Deze groep is daarom vermoedelijk niet eens aanspreekbaar voor boswachters zelf! Ook die prachtige Hooglander met 'lentekolder' in de kop die in mijn richting afstevende bezorgde mij het tegendeel van een rustige/ veilige beleving. Mijn armen in de lucht gooien en 'Huuuuuh' roepen bedacht ik door de paniek pas later. De schrik zit er nu dik in bij mij. Dit alles zorgt dat nagestreefde ont spanning niet behaald wordt. Horen razendsnelle ('peletons') MTB-ers, beschermd door veiligheidskle- ding thuis tussen onbeschermde wandelaars op (dezelfde) smalle paden in wat hoort een recreatie (=ontspanning) en natuurgebied te zijn? Rondvragen leert dat er veel onvrede is over MTB-ers. Ook over het huidige PWN beleid. Hoog tijd voor ingrijpen door PWN beleid bij te stellen blijkt hier nu nodig. Alsmede effectief zorg dragen dat verbeterd beleid rustig wordt nageleefd. Laat de boswachters opnieuw aanspreekpunt worden door regelmatig en voornamelijk op de fiets onder him 'klanten' te begeven. Door zo weer toezicht en contact te houden, zullen zij de onvrede van veel recreanten kun nen beamen. T. Zwartjes Castricum AKERSLOOT - Maandag opende de Johannesschool het schooljaar spetterend met een sambawork shop voor alle kinderen, met het duo Sjerwin en Jeroen. De regengoden hadden net een uurtje pauze genomen zodat het spektakel buiten, in het zonnetje kon plaatsvinden. Sjerwin (die overigens van Curacao komt, net als juf Curlianne) bouwde de ritmes rustig op zodat de aanwezige ouders en half Akersloot uiteindelijk een oorverdovende samba konden horen. De vriendelijke reus Sjerwin maakte de kinderen dan ook een groot compliment voor hun ritmegevoel! Aangeleverde foto AKERSLOOT - Ze vieren het niet echt, maar binnenkort zit The Flying Dragon van Karei en Fong Cheimg dertig jaar in Akersloot. In die tijd heeft het specialiteitenrestaurant zich ontwikkeld tot een van 'de betere Chinezen' van het land; met een officiële nummer zes-notering in de top 100 van de Misset Horeca en veel lovende recensies in de gerenommeerde eetgidsen. Maar het afhaalbuffet met de traditionele meeneemgereehten is ook geble ven. Ze begroeten inmiddels de derde generatie klanten. Karei en Fong zijn trots op wat is bereikt, voelen zich thuis in het dorp en denken voorlopig niet aan stoppen. Alles over him passie en achtergrond is te vinden op hun nieuwe website www.theflyingdragon.nl REGIO - Wie regelmatig over de Middelmoot in Broek op Langedijk rijdt, is het misschien al opgevallen: het pand van Woonrijk Langedijk is aardig opgefrist. „We waren toe aan iets nieuws en fris, maar wel met het ver trouwde Woonrijk-gevoel", aldus eommereiëel manager Eric Beck. Er is voor gekozen om het oranje uit het logo wat meer de nadruk te geven aan de buitenkant van het pand. De website www.woonrijk.nl is in hetzelfde nieu we verfrissende jasje gestoken. Aan de binnenzijde is ook het een en ander veranderd. Zo verkoopt Woonrijk Langedijk sinds kort ook Rivièra Maison, een waardevolle toevoeging aan de vergrootte afdeling Landelijk Wonen op de begane grond. Daarnaast worden er in de lounge ook heerlijke brood jes verkocht, waarbij Woonrijk de koffie en thee gratis aanbiedt. Aan de uitstekende service en vakkundigheid van de verkopers is niets veranderd. Op ruim 12.000 vierkante meter vindt u een bijzonder fraai assortiment aan meubelen, keukens, badkamers, slaapkamers, verlichting en woonaccessoi res. Bij Woonrijk Langedijk is voor elke smaak en woonwens iets te vinden. U vindt Woonrijk Langedijk aan de Middelmoot 5 op het industrieterrein Zuiderdel in Broek op Langedijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21