Schakers Oppositie starten stormachtig Trias tevreden na Landelijke Finale HSV en Limmen gaan tot de grens SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Groot HSV hoopt zondag veel supporters uit de regio te mogen begroeten SCHAKEN HEILOO - Traditiegetrouw wordt het nieuwe schaaksei zoen bij Oppositie geopend met een avondje vrij schaken. Een soort warming up dus. Vanaf volgende week, dinsdag 13 september, is het weer menens. Dan wordt er in 28 a 29 ronden gestre den om het kampioenschap of in ieder geval een zo hoog mogelijke positie op de eindranglijst. Daar tussendoor, als krenten in de pap, wordt er nog een externe compe titie gespeeld over zeven ronden met twee teams en vinden er nog diverse evenementen plaats, zoals het rapidkampioensehap (drie avon den in een hoger tempo), het snel schaakkampioenschap (het hoogste tempo) en de massakamp (tegen de buren uit Limmen). Bij het vrij scha ken kwamen toch nog negen leden opdagen. Dat lijkt weinig, maar het weer was natuurlijk dramatisch: storm, regen en zelfs onweer. Voeg daar nog bij dat het Nederlands elftal op de televisie te volgen was tegen Finland, dan is negen nog heel behoorlijk. Ook Thomas Broek, een zeer sterke schaker uit Egmond, spelend in Beveiwijk, kwam onver wacht binnenvallen en speelde enkele partijen mee. Zo werd het toch nog een weliswaar stormach tige, maar zeer onderhoudende trai ningsavond. Mocht iemand enkele keren vrij blijvend willen meespelen, even de sfeer willen proeven, neem dan contact op met Cor van Etten, tel. 072-5333543, cvetten@kpnmail.nl of bezoek www.sv-oppositie.nl. ATLETIEK Heilooër Lucas Bugter (links) en Limmer Koen Seignette (rechts) treffen elkaar voor de grenspaal tussen Heiloo en Limmen. Foto: Ger de Haas VOETBAL HEILOO - Zondag 18 septem ber om 14.00 uur wordt de eerste derby van dit voetbal seizoen gespeeld tussen HSV en Limmen. Voetbalclub Limmen, dat de kermis weer achter de rug heeft, komt op bezoek in Heiloo. Trainer Jos van Veelen en zijn team kimnen zich na het doipsfeest weer volledig focussen op de ont moeting met de rood gele noorder buren. Trainer Edwin Veenstra van HSV bouwt op sportpark Maalwater aan een nieuw team. Hij brengt een combinatie van jonge spelers en ervaren rotten die samen fris en onbevangen spel op de mat leggen. Aan het eind van het afgelopen sei zoen schreven de voetbalverenigin gen Limmen, HSV en Meervogels gezamenlijk een brief aan de KNVB in Amsterdam. In de brief het ver zoek om de regioclubs in dezelfde derde klasse in te delen. De KNVB ging hiermee graag akkoord en dat betekent dat er voor dit seizoen in ieder geval zes derby's staan gepland. Zowel Limmen als HSV begonnen het nog prille seizoen met een verdienstelijke 0-1 overwin ning. De tweede wedstrijd speelde Limmen gelijk tegen Velsenoord en het jonge team van HSV moest in Beemster haar meerdere erkennen en haalde geen punten. Op de foto staan Koen Seignette de keeper van Limmen (20 jaar en vorig seizoen overgekomen uit de A-junioren) en Lucas Bugter, derde generatie Bugters (een zeer talent volle HSV-familie) en voorhoede speler van HSV. De spelers hebben elkaar getroffen voor de grenspaal Limmen- Heiloo. Precies op de grens tussen Limmen en Heiloo staat deze hardstenen grenspaal in de weg berm van de Rijksweg tegenover het Fletcher hotel. Deze grenspaal, met op de zuidelijke kant 'Limmen' en de noordelijke 'Heyloo', dateert uit het derde kwart van de 18de eeuw. Of de jonge voetballers zon dagmiddag nog lang zullen stilstaan bij de historie van de grenspaal valt te betwijfelen. De belangrijke wed strijd zal al hun aandacht en energie vragen. Wedstrijden van de afgelo pen jaren tussen de oranje witten en de rood gelen zijn heel spannend geweest en druk bezocht door lief hebbers van voetbal en gezelligheid. Het bestuur en de vrijwilligere van HSV hopen zondagmiddag dan ook weer veel voetbalsupporters uit de regio te mogen begroeten. Met de aangescherpte regels van de KNVB in gedachten wijst HSV er met nadruk op dat er geen wijn of bier mag worden gedronken op de tribu ne of rond het veld. Deze dranken zijn wel toegestaan op het mime terras en in het clubhuis de Basis. Fred Benner van HSV zegt „Kom vooral op tijd en op de fiets. Dan kan je zeker makkelijk parkeren en mis je niets van het spektakel. Het wordt hopelijk mooi weer en een spannende wedstrijd." HEILOO - Afgelopen weekend streden de beste twaalf atle tiek teams van Nederland om de titel beste atletiekploeg van Nederland. Nog nooit eerder kwalificeerde er twee junioren teams zich voor de landelijke finale. De meisjes junioren C streden in Apeldoorn. De atletes Pasealle Twisk, Jet de Vries, Pella Camas, Charlotte Hopman, Kathy Agasi, Daphne van den Hove, Celine Ruiter en Femke Brink werden elfde. De beste per soonlijke prestatie kwam van Celine Ruiter. Celine liep heel makkelijk naar de overwinning op de duizend meter. Daphne van den Hoven ver pulverde haar persoonlijk record bij het kogelstoten. Haar afstand was 9.31 meter. Alleskunner Charlotte Hopman deed het goed op de tach tig meter horden en verspringen, ze sprong 4.66 meter ver en liep 13.93 seconden. Op de tachtig meter sprint was Femke Brink met een uit stekende sprint bezig. Helaas kreeg Femke halverwege een zweepslag in haar bovenbeen waardoor ze niet kon finishen. Toch konden de mei den terugkijken op een imieke erva ring en een ontzettende leuke dag. De jongens junioren D hadden hun finale in het brabantse Best. Het werd een regen van persoonlijke records. Jesper Peteree liep 13.95 secon den op de tachtig meter horden. Op de tachtig meter sprint was het Danny van Sluis die 11.04 secon den liep (persoonlijk record). Op de duizend meter was het Yanniek Ruiter en Jurriaan Odekerken, de beide heren liepen een hele sterke race. Yanniek liep 3.18,54 secon den seconden en Jurriaan liep zelfs 3.14.02 seconden. Dave Wesselink sprong bijna over de vier meter en Sjore schoppen deed het erg goed bij het kogelstoten door 8.05 meter te stoten. De ploeg van trainstere Astrid Kops en Tessa Molenaar wer den net zoals de c meiden landelijk elfde. Daphne van den Hoven, Celine Ruiter, Charlotte Hopman, Pasealle Twisk, Jet de Vries en Femke Brink van Trias. Op de foto ontbreken Pella Carnas en Kathy Agasi. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25