Stroke Play Clubkampioenen GCH 2011 Schaakvereniging Vredeburg van start Tiental Foresters wint uitwedstrijd bij SVW'27 Linschooten Nederlands kampioen 100 kilometer J 492 SPORT I 29 M. pastes NEDERLAND In de vijftigste minuut kreeg Emile Gronsfelt rood 5Ns.3ösJookmsns*b- Jolanda UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2011 ■1 De winnaars van het clubkampioenschap hebben hun prijs in ontvangst genomen. De toppers van Golfclub Heiloo streden voor de hoogste club-eer. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - De borden komen weer uit de kast en de stukken weer uit de doos: schaakvereni ging Vredeburg start het nieuwe seizoen. Vrijdagavond 16 september vindt de zogenaamde 'nulde' ronde plaats. Dit betreft een vrije ronde, waar nog geen competitie-indeling voor is gemaakt. „Om er weer in te komen", zegt competitieleider Jos Admiraal. Ook worden deze eerste avond de prijzen uitgereikt over het vorige seizoen. Ed Stolp zal de kampioensbeker in ontvangst nemen, teiwijl Bert Hollander, Hidde Ebels, Sewints Dahi en Marlies Sturk de prijzen in ont vangst mogen nemen als respec tievelijk juniorenkanmpioen (tot 21 jaar), adspirantenkampioen (tot 17 jaar), kampioen van de B-groep (jeugd) en kampioen bij de dames. Na de prijsuitreiking vindt de jaar lijkse Algemene Ledenvergadering plaats. Omdat de Vredeburgers lie ver spelen dan vergaderen, wordt verwacht dat de vergadering niet lang duurt en men, na een schaak- loze periode van ruim drie maan den, al weer snel achter de borden plaats kan nemen. Vanaf 23 september wordt dan weer om de punten gespeeld. Dan vangt de eerste ronde aan van de interne competitie die over 26 ronden gaat en die half mei zal zijn afgelopen. Daarnaast neemt Vredeburg met twee teams deel aan de bondscompetitie van de NHSB. Verder is er in het seizoen ruimte voor een snelschaakkampioen schap en het traditionele kerst- en het paastoernooi. De schaakavon den starten 19.15 voor de B-groep en om 20.15 voor de A-groep. De schaaklessen volgens het stappen plan van de NHSB gaan in oktober van start. Inschrijven kan onder meer via de website. HEILOO - In het weekend van 10 en 11 september zijn de wedstrijden voor het clubkam pioenschap van GCH gespeeld. Dit is een kampioenschap waar veel leden reikhalzend naar uit kijken. Dit omdat de toppers van Golfclub Heiloo voor twee dagen bij elkaar komen om te strijden voor de hoogste club Het unieke van het afgelopen weekend was dat het kampioen schap in de categorie heren over vier speelrondes van 18 holes kon worden gespeeld. Dit komt niet vaak voor bij amateur kampioen schappen! Ondanks een week van veel wind en regen lag de baan van GCH er erg goed bij. Onder leiding van baancommissaris Piet Bras hebben de greenkeepers hard gewerkt om dit voor elkaar te krij gen. Zelfs zondagmorgen vroeg werden de greens nog een keer extra gemaaid en de pinposities aangepast. Door de vele regen was er niet veel rol van de bal op de faiiways en er was erg veel wind. De baan was daardoor voor sommige deel nemers langer dan onder normale omstandigheden. Dit was echter niet te zien aan de scores van de toppers van elke categorie. Bij de heren heeft de winnaar Robert Niemer drie onder par gespeeld over 72 holes. Deze score was dan ook nodig om de viervoudige titel houder Jeroen Wardenburg van prolongatie van zijn vijfde titel af te houden. Daarnaast lijkt het een traditie te worden dat bij dit kam pioenschap een talent doorbreekt. Dit jaar is de eer aan Huck de Haas. Hij heeft met geweldig goed spel en een gedegen score de derde plaats veroverd. Uitgekeken werd ook naar de wedstrijd tussen Cecile Ouwejan en Aimee Versloot. Beide weten hoe het is om clubkampioen te zijn. Maar ook dit jaar was Cecile niet te verslaan. Liesbeth Kraakman heeft nog geprobeerd om de strijd aan te gaan voor de tweede plaats. Maar in de slotronde nam Aimee Versloot verder afstand, zodat Liesbeth een prachtige derde plaats heeft verdiend. De senioren heb ben twee speelrondes van 18 holes gelopen. Hans Sonnenschein nam van dag één de leiding en gaf die niet uit handen. Voor Hans was het zijn eerste kampioenstitel. Vincent van Goethem kon de voorsprong op Jos Kuyper niet vasthouden. Jos Kuyper heeft met goed spel een tweede plaats verdiend en Vincent is verdienstelijk derde geworden. Bij de categorie dames senioren was opvallend dat de eerste drie plaatsen werden ingenomen door de dames van het senioren NGF competitieteam. Dat is een resul taat waar ze terecht trots op zijn. Irene Heijnis gaf haar voorsprong niet meer uit handen. Zij werd voor het eerst van haar leven kampioen! Hanna Schuijt wist met constant spel de tweede plaats te veroveren en de derde plaats was voor Wilma van Vliet. Rond 18.00 uur was de prijs uitreiking door de vice voorzitter Henk de Bruin. Na enige compli mentjes en dankwoorden hebben de winnaars hun prijs in ontvangst genomen. En in traditie werd de winnaar van de heren Robert Niemer na de prijsuitreiking in het water gehuldigd. Het golfweekend stond onder de bezielende leiding van Marie Louise Roozekrans, Ton Noords en Erik-Peter Niesert. Naast de voorbereidingen waren zij beide dagen van begin tot eind aanwezig om ervoor te zorgen dat de wedstrijden vlekkeloos en vol gens het tijdschema verliepen. VOETBAL HEILOO - De titel van dit arti kel roept mogelijk herinnerin gen op, want net als vorige week waren het niet elf, maar tien Foresters-spelers die na het laatste fluitsignaal van het veld liepen. Veertig minuten met een man minder deerden de ploeg uit Heiloo echter wat de uitslag betreft niet: 1-2. Het was een enerverende, knots gekke wedstrijd in Heerhugowaard met in totaal negen gele kaarten (waaronder één rode) en een rode kaart voor de trainer-coach van De Foresters. Er waren trouwens meer zaken gelijk aan de gebeurte nissen van een week eerder tegen KFC (0-0). Zo was het opnieuw de tegenstander die in de beginfase beter voor de dag kwam en namen De Foresters daarna het stokje over. SVW'27, vorig seizoen nog actief in de eerste klasse, is door het aantrekken van de nodige spe lers danig veranderd en hield net als de bezoekers een pimt over aan de eerste wedstrijd. Het was voor de Heerhugowaarders dan ook pijnlijk dat De Foresters snel beter in him spel kwamen en wel toesloegen wat doelpunten betreft. Eerst wist Nick Kramer het vijandelijke net te vin den en niet veel later was het Carlo Smit die de score verdubbelde. Helaas werd er in de blessure tijd van de eerste helft toch nog gescoord door SVW'27, waardoor de ruststand een stuk minder roos kleuriger was: 1-2. Na rust werd Nick Kramer in de verdediging gezet en kreeg Dennis de Waard zijn eer ste spelminuten in deze competitie HARDLOPEN HEILOO - Tijdens de inter nationale RUN Winschoten heeft Jolanda Linschooten de nationale titel 100 kilo meter hardlopen op de weg veroverd. De wedstrijd die dit jaar tevens Europees en Wereldkampioenschap was, werd gelopen onder zware weersomstandigheden. De hoge luchtvochtigheid en een middagtemperatuur van ruim boven de 24 graden maak ten het de lopers niet eenvoudig, waardoor veertig procent van de lopers de eindstreep niet haalde. De Akerslootse Linschooten liep de eerste rondes van tien kilome ter gelijk op met Mieke Hekkers, maar kwam na vijfendertig kilo meter al eerder dan veiwacht op kop te lopen in de strijd om het Nederlands Kampioenschap. Na het vijftig kilometerpunt tekende zich ook bij Linschooten een licht verval af en kwamen de rondetij den net iets boven het uur te liggen. Niet verwonderlijk gezien de weei's- omstandigheden en het feit dat ze slechts twee weken eerder nog de Ultratrail Mont Blanc, een zware bergloop over 120 kilometer in de Alpen op haar naam wist te schrij ven. Toch wist ze er in de laatste meters van het NK nog een ware sprint uit te persen om na 9.37.03 over de eindstreep te komen. Tweede werd Mieke Hekkers in 9.52.25 en derde de kampioene van vorig jaar, Léonie van den Haak in 10.09.05. Het Nederlandse damesteam speelde in het inter nationale veld voor het Europees en Wereldkampioenschap een bescheiden bijrol en werd zesde in de landen wedstrijd. in de spits. In de vijftigste minuut kreeg Emile Gronsfelt zijn tweede gele kaart, waardoor hij kon inruk ken en De Foresters in het lange veivolg met tien man de voorsprong moesten verdedigen. Ondanks deze man-minder situatie hielden de gas ten echter dapper stand en wisten zich zelfs meer doelrijpe kansen te scheppen dan SVW'27. De moe gestreden Carlos Blom en Jesper Hut werden nog vervangen door Christopher Poulino en Joey Breed, maar gescoord werd er niet meer. Wel werd De Foresters-coach Marcel Faber nog naar een plaats achter de dugout veiwezen wegens te luid ruchtig commentaar. Uitblinker in deze wedstrijd was linksbuiten Jeffrey Klijbroek van De Foresters. Met lange rushes en uitgekiende schijnbewegingen was hij zijn tegen stander vaak de baas. Volgende tegenstander in het nog prille sei zoen is SEW uit Nibbixwoud. SEW pakte op de tweede speeldag haar eerste pimt, bij KFC werd het 1-1. Jolanda Linschooten uit Akersloot liep twee weken geleden ook nog 120 kilometer over de Mont Blanc. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29