Klok luiden bij de Willibrorduskerk Heiloo Cursus tuinontwerpen van Groei en Bloei Verwendag in De Loet lp H E I L O O 3 Dora Kuijpers exposeert bij J. de Jong dierenartsen Film over Kenia van Nico Mantel Fiets gestolen van politieagent Nieuwe directeur voor CBS de Duif UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2011 HEILOO - Op zondag 18 sep tember laat filmer Nico Mantel in Het Open Huis een film over Kenia zien. Kenia is een land in Afrika, veertien maal zo groot als Nederland, met ongeveer 39 miljoen inwoners. De belangrijk ste bron van inkomen is het toe risme, vanwege de vele nationale wildparken. U ziet safaritochten met grote aantallen wilde dieren van zeer nabij. Kuddes olifanten, cheeta's, nijlpaarden, neushoorns, giraffen, zebra's, apen en natuur lijk de Koning der dieren, de leeuw. Op een schitterend meer honderden flamingo's, pelikanen en maraboes. Heel bijzonder is het bezoek aan een dorp van de Masai strijdei's. De mannen voe ren een spectaculaire dans uit, waarbij ze met hun slanke lenige lichamen een eind van de grond springen. Een schitterende docu mentaire, met imieke beelden. Aanvang: 14.00 uur. Zaal open: 13.30 uur. Entree: 5,-. De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Sf PmN .11 Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Voor mensen die in de buurt van de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo wonen, klinkt het geluid van de kerkklokken heel vertrouwd in de oren. Zij horen ieder half uur de klok slaan. Een kwartier voor iedere dienst worden de klokken ook geluid. Bij feestelijke gelegenheden dra gen de klokken bij aan het feest vreugde. Na een uitvaartdienst wordt de overledene, begeleid door de grootste klok, uitgeleide gedaan. Door het luiden van klokken in bepaalde ritmes kunnen er hele melodieën mee worden gemaakt. Er zijn mensen die zich daarin hebben bekwaamd en het luiden van klokken tot een kunst hebben verheven. In Utrecht bestaat een vereniging, die zich ten doel stelt, het handmatig luiden van klok ken te bevorderen: het Utrechts Klokkenluiders Gilde. Een drietal enthousiaste 'luidmeesters' van dit gilde is bereid gevonden om op zaterdag 17 september naar de Willibrorduskerk te komen. Zij gaan dan de drie klokken ritmisch luiden, de kosters zullen vertel len over hun hobby en met hen het luiden van de klokken beoefe nen. Als u die dag de klokken op een vreemd tijdstip en langer dan gebruikelijk hoort luiden, weet u wat er aan de hand is. HEILOO - Bij voldoende belangstelling geeft de afde ling Midden-Kennemerland van Groei en Bloei komend najaar weer een basiscursus tuinont werpen. Deze cursus is een goed begin als u plannen heeft voor het aanleggen van een nieuwe tuin of het veranderen van (een deel van) uw bestaande tuin. In vijf lessen van twee uur leert u van alles over onderwerpen zoals ruimtewerking, tuinstijlen, techniek van meten, zicht- en looplijnen, verhardingen et cetera. Tijdens de cursus maakt u stapsgewijs een ont werp voor uw eigen tuin(gedeelte). Aan het eind van deze cursus heeft u dan een ontweip waarmee u zelf aan de slag kimt, of dat u door een hovenier kunt laten uitvoeren. De cursus wordt gegeven door Bart Korf, bioloog en Karin Gelissen, hovenier. Al het cursusmateriaal wordt verzorgd. Data: dinsdag 4, 11 en 25 oktober, en 1 en 8 november, van 20.00 tot 22.00 uur. Informatie en aanmelding Bart Korf, tel 072- 5054203 of 06-51339359. HEILOO - Een 25-jarige man uit Heiloo ging er zondagavond vandoor met een politiefiets van een agent die bezig was. De agent probeerde twee snor fietsers aan te houden die over een voetpad reden. Hij moest daarbij zijn mountainbike laten vallen. De agent hoorde van een voorbijganger dat een andere man zijn fiets had gepakt en hierop wegfietste. Ver kwam ie niet, hij werd door collega's van de agent klem gereden en aan gehouden voor diefstal. HEILOO - Tot eind oktober exposeert Dora Kuijpers in de prak tijk van J. de Jong dierenartsen, Commandeurslaan 1 in Heiloo. Dora maakt kleurrijke kunst met een knipoog naar de oude meesters. Haar inspiratiebronnen zijn de mens en het dier. Ze is op zoek naar datgene wat ons doet glimlachen en vrolijk maakt. Ze werkt het liefst met acryl en olieverf. Meer werk van Dora is te zien op www.wix.com/kuijpers/dora. Aangeleverde foto HEILOO - Op donderdag 8 sep tember hield ViVa Zorggroep Heiloo in woonzorgcentrum De Loet voor de vijfde maal een Verwendag. Alle bewoners kon den een dag lang genieten van allerlei extra verwenactivitei ten. Marjon Seekles, activiteitenbe geleidster voor ViVa Zorggroep Heiloo, heeft samen met een aantal collega's het programma in elkaar gezet met de bedoeling 'alle zintui gen te prikkelen'. Want ondanks krimpende budgetten wilde ze de bewoners deze heerlijke dag niet onthouden. Met een beetje creati viteit en welwillende hulp van vele vrijwilligers kon dus ook dit jaar weer een Verwendag gehouden worden. Zo hadden de receptionis tes hun dagelijkse kloffie verruild voor prachtige galajurken en liep de manager rond als butler. De hele dag was wel ergens mooie muziek te horen. Bewoners genoten 's mor gens van iets lekkere bij de koffie en 's middags van een borrel en een smakelijk hapje. Wie wilde, kon als diva verkleed op de foto of zich prachtig laten opmaken door een echte schoonheidsspecialiste. Voor nagelverzorging kon men terecht in de daarvoor ingerichte nagel studio. De dames en heren die van mooie auto's houden, konden zich vergapen aan drie schitterende old timers die buiten stonden te lonken. Een ritje behoorde tot de moge lijkheden. Voor ultieme verwen nerij stond een enthousiast team masseurs (bestaande uit Yvonne, Jan, Maja, Ingrid, Carin en Greetje) klaar voor een voet- en/of stoel massage in de massagesalon. Een luxe die menig bewoner zich dan ook liet welgevallen. Zo mogen van mevrouw Gruttere en mevrouw De Gier, bewoners van De Loet, deze masseurs wel iedere week langs komen! Deze week wordt ook in woonzorgcentrum Overkerck een Veiwendag gehouden. Beide dagen zijn financieel mede mogelijk gemaakt door steim van 'Stichting Vrienden van De Loet en Overkerck'. HEILOO - Maandagmorgen 5 september is CBS de Duif op een feestelijke manier aan het nieuwe schooljaar begonnen. Alle ouders en leerlingen werden op een versierd schoolplein ont haald met koffie en limonade voor een gezellige start met allerlei vakantieverhalen. Nieuw dit schooljaar is dat De Duif start met twee kleutergroepen en met een nieuwe kleuterjuf: juf Patricia. Vanaf 1 augustus heeft de school ook een nieuwe directeur gekregen. Annemiek van de Vliet zal het team van De Duif gaan aansturen. Aangeleverde foto Mevrouw De Gier en mevrouw Grütters laten zich heerlijk mas seren tijdens de Verwendag in De Loet. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3