Annie Dam collecteert alweer veertig jaar voor KWF Vind jouw Balans Openstelling Nijenburg trelct meer dan duizend bezoekers H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De vrijwilligers konden de enorme toeloop goed in de hand houden UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Maar liefst voor de veertigste keer liep mevrouw Dam (71 jaar) vorige week langs de deuren met de collectan tenbus voor het KWF. Ze loopt iedere eerste week van septem ber haar vaste wijk in Termijen, waar bewoners haar inmiddels kennen. Mevrouw Dam: „Veel voordeuren gaan al open, nog voor ik heb aan gebeld. Dan hebben de mensen mij al in de straat zien lopen." Velen die op de hoogte waren van haar jubile um deden een grotere bijdrage in de collectebus van mevrouw Dam. Marianne Bolten-Beumer, wijk coördinator van de KWF-collecte voor de wijk waar mevrouw Dam loopt, zette haar trouwe collectant op woensdag 7 september eens flink in het zonnetje. Mevrouw Dam ontving behalve een heerlijke taart en een bos bloemen ook nog een gouden KWF speld, als dank voor haar jarenlange inzet voor KWF. Marianne: „Ik ben extra blij met trouwe collectanten zoals mevrouw Dam, omdat ze voor wijken een bekend en daarmee vertrouwd gezicht is geworden." Mevrouw Dam collecteert echter met alle plezier van de wereld. „Ik loop niet voor mezelf, zoiets doe je toch gewoon voor je medemens! Achter bijna iedere voordeur wonen mensen die direct of indirect met kanker te maken hebben. Beter maken kan ik hen niet, maar ik kan wel iets voor hen doen. Ik blijf dan ook collecteren zolang mijn benen goed zijn!" Marianne besluit: „Nieuwe collectanten voor KWF zijn altijd welkom. Iedereen die volgend jaar september een paar uurtjes kan missen, kan zich nu alvast bij mij (of bij mevrouw Schoonderwald) aanmelden via boltenbeumer® quicknet.nl." Mevrouw Dam (71 jaar) liep maar liefst voor de veertigste keer met de collectantenbus. Foto: Carolien Breed Tekst en foto: Carolien Breed Marieke Zijlema, Vredenoord 123, 1852 WK Heiloo, tel. 072-5332552, www.vindjouwbalans.nl, e-mail: info@vindjouwbalans.nl. HEILOO - Bij jezelf blijven, dat is in een notendop wat Marieke Zijlema met haar praktijk 'Vind jouw Balans' aan anderen wil overdragen. Iedereen kent wel momenten dat hij/zij tijdelijk uit balans is door emotionele span ningen of door lichamelijke klachten zoals terugkerende hoofdpijn, een vastzittende schouder of nek en dergelijke. Als dit een storend effect krijgt op het dagelijks functioneren, is het raadzaam hier iets aan te doen. Een bezoek aan Vind jouw Balans kan altijd verrijkend werken; niet alleen bij uiteenlopende klachten! Marieke Zijlema kwam al tijdens haar studententijd in Amsterdam met yoga in aanraking. Als fervent beoefenaar heeft ze daarna de drieja rige opleiding Iyengar yoga gevolgd. Ze heeft vervolgens bij verschillende yogacentra lesgegeven, later ook in Heiloo. Vanuit een brede interesse in hoe energiestromen niet alleen het menselijk lichaam, maar ook de geest beïnvloeden, heeft ze zich daarnaast in Quantum Touch verdiept. Toen ze, eenmaal gesetteld in Heiloo, een eigen praktij kruimte aan huis tot haar beschikking kreeg, besloot ze in 2008 haar eigen praktijk Vind jouw Balans op te richten; met als basis Iyengar yoga en Quantum Touch. Hier geeft Marieke aan kleine groepen van maximaal vijf personen yogales. Ze werkt met haar leerlingen aan een betere houding. „Het is belangrijk om bewust te zijn van hoe iemand zijn lichaam 'neerzet'. Door bijvoorbeeld armen en benen te versterken kimnen mg, schouders en nek meer worden ontlast." Om zich nog breder te ontwikkelen en vanuit haar grote interesse in mechanismen in het menselijk lichaam volgt Marieke de vierjarige hbo- opleiding Energetische Resonantie. Een studie waarmee ze haar yoga- praktijk heeft uitgebreid met de mogelijkheid om mensen door middel van 'Natuurlijke Coaching' te begeleiden. Bijvoorbeeld voor mensen die vast lopen; lichamelijk of geestelijk. Enkele sleutelwoorden van Natuurlijke Coaching zijn ontspanning en bewustwording. Marieke: „Bewustwording kan bijvoorbeeld tot stand komen door aanraking; waar zit de klacht en hoe voelt het aan? Samen met de cliënt, die in een volledig ontspannen houding ligt, probeer ik de klacht of pijn te lokaliseren. Door aandacht en bewustwording komen 'verstopt' geraakte energiebanen weer vrij. Een andere behandelmogelijkheid is Oculo Motorische Regulatie (OMR), ont wikkeld door de Duitse Dr. Andreas Jell. Hierbij ontstaat een soort reset van de twee hersenhelften door het maken van bepaalde oogbewegingen. Datgene wat vast zit (lichamelijk of emotioneel) wordt als het ware los gekoppeld in de hersenen. Deze vorm van bewustwording wordt op gang gebracht door een reconstructie in de geest door middel van het oproepen van beeld-, woord- en gevoelsassociaties. Het is eigenlijk een vorm van meditatie waarin je contact maakt met de diepste lagen van jezelf, waar door de energie beter gaat doorstromen." Vind jouw Balans verzorgt bovendien meditatielessen. Zowel twee Bewustwordingscursussen (tien lessen) als losse lessen, waarbij aandacht wordt besteed aan ademhaling, meditatie- en energieoefeningen. HEILOO - Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 10 september kwam een zeer groot aantal belangstellenden af op het opengestelde huis Nijenburg. De vrijwilligers van de Historische Vereniging Oud Heiloo konden met grote inspanning de bezoe- kerstroom in goede banen leiden. Ook de expositie over Nijenburg in de Oudheidkamer Heiloo trok een flink aantal bezoekers. „Er zijn nog bezoekers voor u", zo klonk het afgelopen zaterdag telkens bij het toegangshek van Nijenburg. Het grote aantal bezoekers, meer dan duizend gedurende de dag, moest geduldig wachten op hun voorgangers. Volgens de geldende voorschriften konden niet meer dan twintig tot dertig bezoekers tegelijk het interieur van het huis bekijken. In samenwerking met Vereniging Hendrick de Keyser organiseerde Oud Heiloo de openstelling van Nijenburg gedurende de Open Monumentendag. De veertien vrijwilligers van de historische vereniging hadden wel iswaar niet op zo'n enorme toeloop gerekend, maar konden toch met de nodige inspanning de bezoe kersstromen goed in de hand hou den. Vrijwel alle belangstellenden vonden na het bezoek het wachten zeker de moeite waard. Men kreeg uitleg in de historische keuken en kon daar het 'bakhuisje' bekijken. Boven op de 'bel-etage' werd iets verteld over de restauratie van de 'blauwe kamer' die heel zorgvuldig naar de situatie van 1730 is geres taureerd. Ook de 'grote zaal' met het kostbare behang kon worden bezocht. De bezoekers werden ver wezen naar de expositie 'Welkom op Nijenburg' in de Oudheidkamer Heiloo. Gezien het bezoekersaantal daar is er vaak ingegaan op die sug gestie. Moe, maar zeer voldaan, sloten de vrijwilligers op Nijenburg om halfzes de dag af met een kop kof fie en een 'beppie', het traditionele koekje binnen de vereniging. Vanaf eind oktober/begin november 2011 gaat Oud Heiloo, in samenwer king met Hendrick de Keyser, op gezette tijden excursies houden op Nijenburg dat dan verder ingericht is onder andere met de schilderijen van de familie Van Foreest. Tegen die tijd meer informatie op www. oudheiloo.nl. Bezoekers wachten bij toegangshek Nijenburg. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5