Karma Polfliet Schimmeldiagnostiek Nieuw pand voor BSO Forte Kinderopvang Kids Lifestylebeurs Winkelhof 't Loo Muurschildering gevonden bij restauratie Oude Pastorie H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Bijzondere uitvaart voor Gerard Hageman Zondagmiddag Café Kennismaken met de PC Internet en e-mail Tekstverwerking Digitale camera en PC Cursus Vilten Diner-verwennerij Ons geheugen OV-Chipkaart Computerclub UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2011 HEILOO - Karina Polfliet: „Als pedicure doe ik er alles aan mij verder te specialiseren. Afgelopen week heb ik een cursus schimmeldiagnos tiek gevolgd in Amsterdam gegeven door Mischa Nagel in samenwer king met het Universitair Medisch Centrum van het Radboud ziekenhuis in Nijmegen. Schimmelinfecties aan de nagels en de voet zijn de vierde meest voorkomende klacht bij de huisarts. Er zijn naast preventieve maat regelen twee methoden om de bestaande schimmelinfectie te bestrijden: 1. Indien er een nagel geïnfecteerd is door een schimmel is behande ling essentieel om de schimmelgroei te remmen. Dit doet uw pedicure door de aangetaste nagel regelmatig zo dun mogelijk te frezen. Dit bevor dert de groei en de doorlaatbaarheid (voor medicatie) van de nagelplaat. Afhankelijk van de snelheid waarmee de nagels uitgroeien zal dit resul teren in een nagelplaat die weer gezond gaat uitgroeien. Producten die optimaal resultaat geven en waar ik mee werk zijn: Mycocure, L-Mesitran (honingzalf) en een schimmeldodende spray voor in uw schoenen. 2. Door het oraal slikken van een antischimmelmiddel (op voorschrift van een arts) én door lokale behandeling van de aangetaste nagel door uw pedicure hanteert u een methode die er op gericht is de schimmel van alle zijden aan te pakken en te vernietigen. Hierbij moet men het kostenaspect en de eventuele bijwerkingen van de medicatie accepteren.Vandaar dat ik mensen adviseer de infectie altijd eerst volgens methode 1 te behande len. Dit vergt van u als klant de bereidheid gedurende langere tijd de aan getaste nagels te behandelen. Indien u deze bereidheid hebt kan ik samen met u uw schimmelinfectie bestrijden.' U kunt een afspraak maken via www.karinapolfliet.nl, tel. 0251-658037 of email: praktijk@karinapolfliet.nl. HEILOO - BSO Slimpad van Forte Kinderopvang start met ingang van 5 september in een eigen en nieuwe ruimte bij de St. Radboudschool. Een verhuizing zonder adreswijziging, want BSO Slimpad blijft gewoon bij de St. Radboudschool gevestigd. Naast de gymzaal is een nieuw modern gebouw geplaatst waar de kinderen van BSO Slimpad hun eigen plek hebben. De ruimte is door Forte Kinderopvang op een speelse manier ingericht voor de opvang van kinderen na schooltijd. De kinde ren hebben hier de beschikking over gloednieuw meubilair en speelgoed. Ook staat er in de ruimte een eigen nieuwe keuken, waar de kinderen al hun culinaire hoogstandjes kunnen demonstreren. Bij BSO Slimpad zal het gevarieerde aanbod van activiteiten, zoals Forte die op al haar BSO's in Heiloo aanbiedt, gewoon blijven bestaan. Ouders die hun kinderen tij dens de naschoolse opvang ook ontspanning en afwisselende activiteiten willen bieden, kunnen terecht bij Forte Kinderopvang: bij enkele BSO's in Heiloo zijn nog plaatsen vrij. Voor meer informatie kunt u kijken op www.fortebv.nl of bellen met 0251-658058. HEILOO - Gerard Hageman is overleden. Hij was een tuinder in hart en nieren net zoals zijn vader die in 1927 het bollenbedrijf starte aan de Lijnbaan te Heiloo. In de vijftiger jaren nam hij met zijn broers Jacob en Jan het bedrijf over van Opa Nelis en de modernisering was niet tegen te houden. Inmiddels hebben hun kinderen Niels en Rob het zelfde gedaan als hun vaders en staat de schuur vol met grote glimmende tractoren. Maar die ene tweewielige Agria mocht niet weg en daarop werd hij woensdag jongsleden naar zijn laatste rustplaats gereden. Niet op die grote New Holland tractors maar op die oude vertrouwde Agria. En zijn kids ploeteren en vechten net als hun vaders en opa inmiddels voort, want voor niks gaat de zon op! Foto's: Kees Hageman HEILOO - Op 29 oktober van 10.00 tot 16.30 zal voor de derde maal de Kids Lifestylebeurs plaatsvinden op de pleinen van Winkelhof 't Loo. De beurs waar u alles kunt vinden over en voor kinderen en lifestyle. Een uitgelezen kans om uw bedrijf op een leuke en gezellige manier te pro moten. Opgeven voor een kraam of standplaats of het opvragen van meer informatie kan via weelevents@live.nl U ontvangt dan een inschrijfformu lier. Kosten voor een kraam of standplaats zijn dertig euro. Voor onderne mers van Winkelhof 't Loo is deelname gratis. HEILOO - Tijdens de Open monumentendag op zaterdag 10 september was ook de Oude Pastorie, die thans wordt geres taureerd, opengesteld. Een blik vanger in het interieur is een grote muurtekening van ruim vijftig jaar geleden. De oude Pastorie tegenover de Witte Kerk wordt dezer dagen in opdracht van de eigenaars geheel gerestaureerd en verbouwd. De bovenverdieping wordt omgeto verd in een woonappartement en de benedenverdieping krijgt een winkel- of kantoorbestemming. Architect Kleyn was gedurende de Open monumentendag aanwezig om de bezoekers uitleg te geven over de restauratie en verbouwing. Van circa 1787 tot circa 1920 had de pastorie van de Witte Kerk twee woonlagen. Rond 1920 is er een verdieping opgeplaatst, vond een verandering van de voorgevel plaats en is het gebouw voorzien van een witte bepleistering. In 1956 is het huis het centrale deel geworden van een 'bejaardentehuis'. Aan beide zijden werd destijds een 'moderne' aanbouw gerealiseerd. In 1979 werd het huis een oudheidkamer van de Muurschildering Oude Pastorie. Foto: Historische Vereniging Oud Heiloo Vereniging Oud Heiloo. In 2008 werd het gebouw te koop gezet door de gemeente Heiloo; de oudheidkamer verhuisde naar de Bergeonstraat. Tijdens de verbouwing kwam een muurschildering tevoorschijn, die in 1957 door de bekende kunstenaar Cor Heeck, een bekende leider van de schildersvereniging Tintoretto, was vervaardigd om de bejaarden in de eetzaal wat op te vrolijken. Op de vraag aan dhr. Kleyn of het mogelijk was de muurschildering te restau reren moest hij -tot zijn spijt- ont kennend antwoorden. De stuclaag onder de schildering is in een te slechte conditie. De fraaie, behoor lijk beschadigde plafonddecoraties kimnen wellicht wel gerepareerd worden. Heiloo mag blij zijn dat het gebouw dat in zeer slechte staat was zo zorgvuldig wordt verbouwd. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Kom op zondag 18 september tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die ook in zijn voor klaverjas of een ander spelletje. Gewoon gezel lig een kop koffie drinken, de krant lezen of internetten mag ook. Komt u alleen? Geen probleem, gast- dames en heren heten u welkom. Entree 2,- (seivicepas 1,-). Voor leden van de buurtbus geldt dat ze voor vervoer naar het zondagmid dagcafé kunnen bellen van maan dag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.30 uur, tel. 072-5331297. Deze cursus start op maandag 26 september om 09.00 uur, en is bedoeld voor mensen die weinig of niets weten van de computer. Acht lessen van anderhalf uur. Kosten 93,50 (servicepas €88,83) plus cur susboek 15,-. Meld u aan via tel. 072-5331297. Deze cursus voor de beginnende internet gebruiker start maandag 26 september om 10.45 uur. U leert informatie zoeken en andere han dige toepassingen op internet en ook e-mail. Voor deze cursus is de basiskennis vereist. Zes lessen van anderhalf uur voor 99,- (service pas 94,05) plus cursusboek 15,-. Voor aanmelden tel. 072-5331297. Op woensdag 28 september om 09.00 uur start de cursus compu tertekstverwerking via Word. Word is het beste programma om goed met uw computer te leren omgaan, voor teksten maken, aanpassen en opmaken. Basiskennis is vereist. Vier lessen van anderhalf uur voor 55,- (seivicepas 52,25) plus cur susboek 15,-. Meld u aan via tel. 072-5331297. Woensdag 28 september om 10.45 uur start deze workshop waarin u leert omgaan met de digitale foto camera en hoe u de foto's op de gewenste plaats in de computer krijgt. Er zijn diverse manieren om de foto's te bekijken en we leren ze branden op een cd. Drie lessen van anderhalf uur voor 40,-, (seivice pas 38,-) plus handleiding 5,-. Aanmeldingen via tel. 072-5331297. Op dinsdag 20 september van 19.30 tot 21.30 uur start de cursus vilten. Vilt is een product van wol vezels en zeepwater. De cursus bestaat uit acht lessen. Kosten 90.- (seivicepas 85,50) plus mate riaalkosten 30.-. Inschrijven via tel. 072-5331297. Op vrijdag 30 september om 18.00 uur is er in het Trefpunt een diner verwennerij. Gonny, Hanneke, Mar, Nienke en Ria serveren een heer lijk verrassings driegangenmenu. Tussendoor is er ook een gratis ver loting met leuke prijzen. Uw eigen bijdrage in de kosten is beperkt tot 7,50. Reserveer tijdig uw plaats via tel. 072-5331297 of bij de receptie in het Trefpunt. Pascalle Schmitz van de Stichting Geriant verzorgt op woensdag 28 september een lezing over het men selijk geheugen. Aanvang 14.00 uur, locatie Trefpunt, entree 3,75. U kimt reserveren via tel. 072- 5331297. Op dinsdag 22 november komt Paul Kleppe van de NS weer naar het Trefpunt voor een voorlichtings bijeenkomst over het gebruik van de OV-chipkaart. De presentatie begint om 10.00 uur, entree 3,75. Reserveer tijdig via tel 072-5331297. Op maandag 26 september om 19.30 uur is er in het Trefpunt open avond van de Computerclub. Het motto van de club is: 'samen weten we meer'. Iedereen is welkom. Onderwerpen waaraan de club aan dacht besteedt zijn bijvoorbeeld Overstappen van Windows XP naar Windows 7, printscreen, hoe ruimt u uw computer op, Skypen, Facebook, tekenen met de compu ter, en handige freeware.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7