contact Beperking aanvragen identiteitskaart HEILOO 15 GEMEENTE Leverancier kan grote toeloop niet aan Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2011 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Door het enorme aantal aanvragen, is de voorraad iden titeitskaarten bijna op. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties stelt daarom beperkingen aan de aanvragen die we in behandeling mogen nemen. Landelijk zijn zeer veel identiteitskaarten aangevraagd na de uitspraak van de Hoge Raad. Hierdoor raakt de voorraad identiteitskaarten op. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft besloten, dat gemeenten niet alle aanvragen meer in behandeling mogen nemen. Bovendien mogen identiteitskaarten niet meer met spoed worden aange vraagd. Als u met spoed een reisdocument nodig heeft, dan kunt u alleen een paspoort aanvragen. Wanneer kunt u wel een aanvraag doen? Als u geen paspoort of identiteitskaart heeft, dan kunt u een identiteitskaart aanvragen. Ook als uw identiteitskaart binnen twee maanden verloopt, kunt u een identiteitskaart aanvra gen. U moet er wel rekening mee houden dat de aanvraag langer duurt dan vijf werkdagen. De levertijd voor een identiteitskaart is een aantal weken. Bij vermissing Ook bij vermissing wordt uw aanvraag alleen in behandeling genomen als u geen paspoort heeft. Bij vermissing moet u wel eerst aangifte doen bij de politie. Alleen met het bewijs van aangifte kunt u een aanvraag voor een nieuwe identiteits kaart indienen. Spoedaanvragen worden ook bij vermissing niet in behandeling genomen. Als u uw identiteitskaart kwijt bent betaalt u wel 20,- vermissingleges. Overige aanvragen Bezit u nog een geldig paspoort dan verzoeken wij u om later te komen. Wij houden deze aanvragen op verzoek van het ministerie vast. Houdt u voor actuele informatie de website en de gemeentelijke pagina in de gaten. Op 11 oktober ontvan gen wij van het ministerie nieuwe instructies. Kinderen tot 14 jaar Voor kinderen jonger dan 14 jaar blijft de legesheffing van 9,- voor een identiteitskaart wel bestaan. Dit is omdat de legitimatieplicht pas vanaf 14 jaar geldt. Nieuw model identiteitskaart De voorraad identiteitskaarten is op dit moment klein, omdat vanaf 9 oktober de identiteitskaart wordt vernieuwd. Meer informatie Zodra wij meer weten over de uitgifte van de identiteitskaar ten, kunt u dit lezen op deze website en in de Uitkijkpost. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft drie raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken en Openbare Ruimte. Deze commissies adviseren de gemeen teraad. De raadscommissievergade ringen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onder werpen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De commissieleden staan open voor uw mening en nemen uw mening mee bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die ze bespreken. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering telefonisch of via e-mail te melden aan de commissiegriffier van de gemeenteraad. Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten, staat op de agenda's Maatschappelijke Zaken, maandag 26 september 2011 - Algemene subsidieverordening en notitie herijking subsidiebeleid - Statutenwijziging Intergemeentelijke Stichting Openbaar Onderwijs (ISOB) - Startnotitie integraal jeugdbeleid 2012-2016 Bestuurlijke Zaken, dinsdag 27 september 2011 - Presentatie Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord - Visie op dienstverlening gemeente Heiloo 2011-2015 "Graag gedaan" - Werkwijze Rekenkamercommissie - Vergaderschema raad en raadscom missies 2012 - Samenwerking in Regio Alkmaar Openbare Ruimte, woensdag 28 september 2011 - Parkeerverordening Heiloo - Gemeentelijk Rioleringsplan 2012-2016 (GRP) - De toekomst van de Welstands- en monumententaken in Heiloo - Groenbeleidsplan 2012-2022 Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met de commissiegriffier van de gemeente raad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via telefoonnummer 072 535 6793 of via griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 26 september. De verga dering begint om 14.00 uur in kamer 2 van het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, worden voorafgaand aan de mid dagvergadering in mandaat behan deld. Wie bij een vergadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de secretaris van de Welstandscommissie, de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De vergaderingen van de Welstandscommissie zijn openbaar. Belangstellenden kunnen de verga dering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Op verzoek kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Alleen de planindiener en/of de ontwerper kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering, waarin het plan wordt behandeld. De notulen zijn ook open baar en worden na goedkeuring in de volgende vergadering op internet gezet. Definitieve agenda De definitieve agenda staat vanaf vrijdagmiddag 23 september op de website www.heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Raads- en adviescommissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 26 september tus sen 8.00 en 12.30 uur in het gemeen tehuis ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen en de receptie. Er is een aparte agenda voor de bouwplan nen, die de commissie 's ochtends in mandaat behandelt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15