Monnikmysterie in de St. Adelbertabdij Boswachters organiseren smaakvolle excursie NIEUWS UIT DE REGIO Win respect en 250 voor vrijwilligers! Timmerdorp Limmen groot feest! In de Abdijkaarsenwinkel krijgt u een klein stukje inzicht in het project ES luchtbehandeling REGIO - In 2011, het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk, reiken Gemeente Castricum en Stichting Welzijn Castricum tijdens de waarderingsdag op 18 november Awards uit aan orga nisaties, om hun inzet te waarde ren en onder een breed publiek bekend te maken. De Awards zijn mogelijk gemaakt door Rabobank Noord- Kennemerland, die ondermeer twee prijzen van 250,- beschik baar stelt, zodat de winnende organisaties in staat worden gesteld iets extra's voor hun vrij willigers te doen. Wie enthousiast is over de eigen of een andere organisatie of vereniging kan deze tot 21 oktober aanmelden. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij de verschillende biblio theken en bij Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, 1902 CX Castricum. Natuurlijk kan men het inschrijf formulier ook via de mail verkrij gen; stuur dan even een mailtje naar info@welzijncastricum.nl. LIMMEN - Helaas zit het Timmerdorp 2011 er alweer op. „Het was een zeer geslaagde week en iedereen heeft onwijs genoten. Wij wil len graag iedereen van harte bedanken die dit feest mogelijk hebben gemaakt: de sponsoren, alle vrijwilligers en natuurlijk de 216 'ker misklanten' waar het de hele week om draaide," aldus organisator Stan Hollander. Bekijk op www.conquista.nl de foto's, filmpjes, en natuurlijk de dagverslagen van dit jaar. Foto: Stan Hollander REGIO - Op donderdag 29 sep tember houdt de boswachter van PWN om 13.30 uur een smaakvolle excursie. „We gaan struinen door het duinreser vaat, bessen proeven en blaad jes eten," aldus een enthousi aste Cora Schipma, boswachter bij PWN. „Daarbij vertellen we onder andere welke planten eetbaar zijn, welke giftig en leggen ook een link met mythologie en natuurgenees kunde. Een leuke, maar vooral ook leerzame excursie dus." Wat groeit er in het duin? Welke krui den kim je gebruiken in de keuken en welke als medicijn? De excursie is van 13.30 tot 15.30 uur en start bij Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum. Deelname kost 3,50 per persoon. Iedereen vanaf 8 jaar is welkom. Deelname kan alleen op basis van aanmelding via www.pwn. nl/aetiviteiten of via 0900-7966288. Geef je snel op want er is plaats voor maximaal vijftien personen. EGMOND - Dit voorjaar heeft zich een mysterieus onderzoek- avontuur afgespeeld in en rond de Abdij van Egmond. Daarbij waren niet alleen monniken, his torici en archeologen betrokken maar ook boswachters van het PWN en meer dan driehonderd kinderen. Tot nu toe is dat allemaal in het diepste geheim gebeurd, maar van 23 september tot 23 oktober wordt in de expositieruimte van Abdij kaarsen in Egmond-Binnen, een tipje van de sluier opgelicht. Een kijkje achter de schermen bij De Monnik, het Mysterie en het Mimtje. Het is allemaal begonnen toen een inwoonster van Bergen een schoenendoos met inhoud afle verde bij vader Abt op de Abdij. Bij nader onderzoek bleek het om een reliekenkistje te gaan met drie won derlijke voorwerpen. Een Geheim Genootschap bestaande uit deskun digen uit allerlei disciplines startte een onderzoek naar de herkomst en het verhaal achter deze vondst. Opmerkelijk is dat ze daarbij ook de hulp hebben gevraagd van leerlin gen uit het basis- en speciaal onder wijs. Maar liefst 22 klassen zijn op een geheimzinnige manier bij het onderzoek betrokken geraakt. Ze hebben in het duin onderzoek gedaan samen met mensen van het PWN en de Wielenmaker. Ze zijn in de tuin van de Abdij geweest en hebben daar deskimdige ambachts lieden ontmoet die zich in het ver leden verdiepen. Ze hebben eigen onderzoek verricht, musea bezocht, archeologen en historici in de klas op bezoek gehad en alle resultaten van hun onderzoek in him online dossiers verwerkt. Daarvoor kregen ze de beschikking over een virtuele werkruimte op internet, waar ze ook contacten konden onderhouden met andere leden van het Genootschap. In de Reeonstruetiekamer hebben ze in teamverband gepuzzeld aan mogelijke scenario's, waarmee de gebeurtenissen in het verleden ver klaard kimnen worden. In opdracht van Professor B., de leider van het Geheim Genootschap, heeft elke klas haar oplossing van het myste rie uitgespeeld in een reconstructie op film. In de Abdijkaarsenwinkel krijgt u bij hoge uitzondering, een klein stukje inzicht in het werk binnen dit ingrijpende project voor scho len in Schoorl, Bergen, Egmond en Alkmaar. Er zijn dossiers en materialen van de jonge onder zoekers tentoongesteld, de onder zoekmethoden worden voor een deel prijsgegeven en de filmpjes die de scholen gemaakt hebben zijn te zien. En natuurlijk staat in een beveiligde omgeving ook het reliekenkistje met de wonderlij ke inhoud uitgestald. U kimt een indruk krijgen van dit onderzoek- avontuur op maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur van 23 september tot 23 oktober, in de Kaarsenwinkel van de Abdij van Egmond, Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. Meer informatie bij Monique van Zeist, 06-11321182. www kerssensluchtbehandrlJ De rimpelroos heeft eetbare rozebottels. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17