Forte Kinderopvang houdt gratis lezing Tyd is geld in Hoeve Overslot Lezing door Jaap Smit, voorzitter CNV New Voice weer terug van vakantie Concertserie van The Royal Wind Music in de Slotkapel Witlik i8 INGEZONDEN MEDEDELING Laatste rondwandeling Historisch Egmond van 2011 .t Consort' muziek is een van specialiteiten van Engelse componisten 21 SEPTEMBER 2011 UITKIJKPOST Hl' *y Aam? REGIO - Forte Kinderopvang houdt op woensdag 5 oktober om 20.00 uur de gratis lezing 'Het verschil tussen jongens en meisjes'. De lezing wordt gegeven door Martine Delfos en vindt plaats bij BSO de Boomhut - Sokkeiwei 6- te Castrieum. Jongens en meisjes: we moeten ze gelijkwaardig behandelen, maar niet gelijk. Een hele klus, want de verschillen tussen jon gens en meisjes kunnen aanleiding zijn voor verbazing, onbegrip en conflic ten. De lezing 'Het verschil tussen jongens en meisjes' gaat over de seksever schillen bij het opvoeden van kinderen. Zijn de verschillen tussen jongens en meisjes aangeboren of in de opvoeding ontstaan? En wat kun je hier als ouder mee? De lezing is bedoeld voor oudere van zusjes en broertjes, maar ook voor moeders van zoons, en vaders van dochters. De lezing wordt gege ven door Dr. Martine F. Delfos: zij is dé expert op het gebied van psycholo gie en opvoeding. Martine schreef niet alleen meerdere boeken over dit vak gebied, maar is ook zelfstandig therapeut, wetenschappelijk psychologisch onderzoekster en internationaal docente aan verschillende hogescholen en universiteiten. Onlangs is haar nieuwste boek verschenen: 'Vaders, hoe doen ze het toch?', over opvoeden door vaders. Geïnteresseerden voor de lezing kunnen zich opgeven via het inschrijfformulier op www.fortebv.nl (onder 'Over Forte'), via info@fortebv.nl of via tel. 0251-658058. Introducés zijn bij deze lezing welkom. Het spreekt misschien voor zich, maar het is niet de bedoeling dat kinderen meegaan naar deze avond. REGIO - Zaterdag 24 september zal New Voice weer haar eerste viering in de Adelbertuskerk opluisteren, nadat zij van heer lijke vakantie heeft genoten. Alweer een vertrouwd beeld: zo'n 20 tot 25 dames én heren, die Engelstalige, maar natuurlijk ook Nederlandstalige liederen zingen ter opluistering van de kerkvierin- gen in Egmond- Binnen. Het koor heeft ervoor gekozen om een eigen repertoire op te bouwen van (veelal meerstemmige) liederen die in de kerk kunnen worden gezonden én natuurlijk (zoveel mogelijk) bij deze vieringen passen. Het koor New Voice vertrouwt erop dat de kerkbe zoekers ook op 24 september weer met een goed gevoel naar huis zullen gaan. De viering in Egmond-Binnen begint zoals altijd om 19.15 uur. Wilt u het koor gaan versterken: ga een keer kijken óf meedoen op de dins dagavond (in bijzondere gevallen wordt wel eens uitgeweken naar een andere avond). Ook de repetitie vindt plaats in de Adelbertuskerk in Egmond Binnen. Men begint daar om 19.30 uur met een kopje koffie of thee! EGMOND - Zondag 25 septem ber speelt Tyd is Geld in Hoeve Overslot Egmond aan den Hoef. De aanvang is 15.00 uur en de band begint om 15.30 uur. De entree is gratis. De van oorsprong Egmondse band Tyd is Geld timmert al flink wat jaren aan de weg. Vijfentwintig jaar geleden stonden zij al op de bühne van diverse podia in de omgeving. Ze zijn nog altijd 'alive and kicking' en hebben in eigen beheer onlangs het album 'No Turning Back' uit gebracht. Het album bevat stevige nummers met rock wave invloeden. Speciaal voor Hoeve Overslot speelt Tyd is Geld him nummers akoes tisch. En verwacht een mooie uit voering van him favoriete nummers van de Rolling Stones. De band bestaat uit Rob Diemeer, Raymond Apeldoorn, Jim Ligthart, Marco de Groot en Skif. Verder is de band voor dit project uitgebreid met Gerehen Diemeer op piano en Denise Geuzinge zang. EGMOND - Zondag 25 september verzorgen de gidsen van Historisch Egmond alweer de laatste rond wandeling van dit jaar. De start is om 14.00 uur vanaf de Prins Hendrik Stichting, aanmelden vanaf 13.45 uur. De kosten zijn 3,50 per persoon, kinderen tot en met 12 jaar gratis. De rondwandeling duurt ruim 1,5 uur. Voor meer informatie: www.historischegmond.nl. Foto: Collectie Regionaal Archief Alkmaar The Royal Wind Music is te zien in de Slotkapel. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 25 september geeft Jaap Smit een lezing. Deze lezing gaat over 'Ons eigen verhaal en de tijdgeest' in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Jaap Smit zal een verhaal over de tijdgeest houden. Welke waarden stellen wij centraal, of beter, stellen wij nog waarden cen traal? Welk antwoord kunnen wij zelf geven vanuit ons eigen verhaal? En hebben wij nog een eigen ver haal? Wat betekent dat voor politiek en voor een vakbeweging? Aanvang 14.30 uur, toegang 7,50. Reserveren mogelijk via tel. 0251- 319171 of koosje.wiegman@hetnet. nl EGMOND - The Royal Wind Music: dertien musici uit acht verschillende landen ontmoeten elkaar aan het Conservatorium van Amsterdam en vormen een consort van renaissanceblok- fluiten. Het ensemble werd in 1997 opgericht door Paul Leenhouts en speelt instrumentale muziek uit de periode 1520-1640 in programma's die altijd uit het hoofd worden uitgevoerd. Het instrumentarium telt 45 blokfluiten van vijftien cen timeter tot drie meter. The Royal Wind Music presenteert dit najaar het programma 'Sweete Musieke of Sundrie Kindes'. 'Consort' muziek, oftewel meer stemmige instrumentale muziek, is een van de specialiteiten van Engelse componisten rond 1600 en vormt de thuishaven van The Royal Wind Music. Het programma bevat dansen, fantasieën, theatrale mas ques en antimasques. De combina tie van melancholisch getinte poly fonie en virtuoos spektakel maken dit concert tot een afwisselende en feestelijke beleving! Op 7 oktober om 20.00 uur is dit te beleven in de Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, toegang 17,50. Voor meer informatie en reserve ringen: www. royalwindmusie. org. Het voltallige koor, nadat het in juni de openluchtviering op de St. Adelbertusakker in Egmond Binnen - samen met Eensgezindheid - muzikaal had ondersteund. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18