Synetic Cursus patchwork quilten Nivon Cantatedienst in Witte Kerk Interesse in Archeologie? H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Ml»' INGEZONDEN BRIEF Onveilig PWN beleid II Door rood Nieuwe basiscursus op de maandagmorgen UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Tijdens het huidige opstellen van een nieuw PWN-beleidsplan voor tien jaar, horen de uit eenlopende behoeftes van alle PWN-klanten er toe doen. Ook de behoeftes van door PWN struc tureel ontmoedigde recreanten. Ontmoedigen door ontkennen van PWN wel bekende feiten om eigen (gedoog)'beleid' door te kunnen voeren! De positie van wandelaars, de kwetsbaarste groep (met heel jonge kinde ren) dient gewaarborgd te zijn. Zowel de aanwezigheid in een recreatie-gebied van ongeremd sportende MTB-ers, alsmede de Hooglanders die ook als 'span nend' worden ervaren, sabote ren voor velen hun gevoel en behoefte veilig en ontspannend te kunnen reereeeren. Hooglanders plaatste PWN slechts als tijdelij ke maatregel in de duinen! Nodig todat het konijnenaantal zich heeft hersteld. Zorgt PWN wel dat het aantal vossen (tijdelijk) terug gedrongen wordt zodat dit her stel zich ook daadwerkelijk kan voltrekken? Zodat de Hooglander zichzelf, volgens PWN-beleid, weer overbodig maakt. Slechts het kleinschalig grazers toela ten is cultuur-historisch verant woord. 'Oorspronkelijke' duinen bestaan in nederland niet. Ons aller duingebied wordt steeds onveiliger en lelijker. Laten wij PWN zomaar weer tien jaar door stomen met dit 'beleid'? T. Zwartjes, Castricum Zondagochtend rond 11.30 uur staken wij met onze dochters de Kennemerstraatweg over bij het stoplicht Ter Coulsterlaan. Op het moment dat onze dochter van 9 overstak (God zij dank niet die van 5) reed een bestuur ster van een vrij nieuwe kobalt blauwe A3 op volle snelheid door rood. Doordat onze dochter goed luisterde en handelde op mijn geroep, liep dit - op enkele centi meters - goed af. Vervolgens min derde de bestuurster iets vaart maar reed - tot onze verbazing en die van de volgende auto's - vol door. Mevrouw, als u dit leest (en alle andere die wel eens door rijden), stopt u alstublieft in het vervolg voor rood! Dit had - voor ons allemaal - een vreselijk onge luk geweest, (nu 'alleen' paniek bij onze dochter en 'buikpijn' bij ons). Maar... deze oversteek is op zichzelf een punt van aan dacht van de gemeente waard. Wij hebben al eerder vlak voor ons iemand door rood zien rij den. Blijkbaar valt het stoplicht niet voor iedereen op. Als je met de fiets vanuit Plan-Oost komt moetje het fietspad 100 meter tegen de richting in fietsen, inclu sief het gevaar van afslaande auto's en fietsers vanaf de Kennemerstraatweg. Vervolgens ontneemt het bushokje het zicht op de weg (en vanaf de andere kant het zicht op het fietspad). Ook staat het stoplicht overdag regelmatig op knipperen, met name 's ochtends als schoolgaan de kinderen daar oversteken. Edith Mors en Huib van Velthoven, Heiloo Tekst en foto: Carolien Breed Molenwerf 40, 1911 DB Uitgeest, tel: 0251-201116, www.synetic.nl, e-mail: info@synetic.nl. UITGEEST - Synetic, opgericht in 2001 en sinds 2010 gevestigd aan de Molenwerf in Uitgeest, is een jong en snel groeiend full service internet bedrijf dat webapplicaties en websites ontwikkelt. Ondermeer voor grote opdrachtgevers als Rabobank, Ziggo, Aehmea en Delta Lloyd. Het wordt gerund door drie jonge ondernemers; Joost Appers (32 jaar), zijn neef Hessel Appers (31 jaar) en Reinier Maarsehall (33 jaar). Hessel en Reinier zijn afgestudeerd in Informatica en Joost in Commerciële Economie. Synetic dekt het hele spectrum van strategie en design tot en met ontwik keling en beheer. Drie jaar geleden maakte Synetic de bewuste overstap van zelfgeschre ven programma's naar specialisatie in 'open source technology'. Er is gekozen voor het Content Management Systeem Drupal, een wereldwijd toegepast systeem waarin Synetic een echte expert is geworden. Joost Appers, commercieel directeur van Synetic: „Het was een aparte situ atie dat bijna ieder internetbedrijf in Nederland, zelfs in de wereld, bezig was met het bouwen van een eigen systeem teiwijl de markt schreeuwt om standaardisatie. Een klant wil een sehaalbaar, flexibel en leverancier- sonafhankelijk systeem. Van dit laatste zijn klanten zich vaak alleen pas bewust als ze over willen stappen. Met het vrij verkrijgbare open source systeem Drupal gaat een wereld open. Het kent geen licentiekosten en de klant wordt eigenaar van de ontwikkelde toepassing." Synetic levert maatwerk bij elke specifieke opdracht, dankzij de hoog waardige en vergaande expertise in Drupal. Om welk project of welke toepassing het ook gaat. De uitdaging voor Synetic ligt in de enorme verscheidenheid van opdrachtgevers. Joost: „Ieder bedrijf heeft weer zijn eigen processen, eisen en wensen. Zo werken wij bijvoorbeeld voor Luchtverkeersleiding Nederland mee aan een informatie systeem dat gebruikt wordt in de toren, hier gelden compleet andere regels dan bij de realisatie van een reguliere website." Om te zorgen voor een pas sende oplossing duikt Synetic steeds opnieuw in de organisatie, strate gie en doelstellingen van iedere klant, om vervolgens een applicatie en/ of website op maat te kimnen leveren. „Opdrachtgevers die hoge eisen aan een website stellen, omdat hun website nu eenmaal een kritische suc cesfactor voor hen is, zijn bij Synetic dan ook op him plek. Zo wil bijvoor beeld een reisorganisatie, dat online boekingen voor iedereen gemakke lijk uitvoerbaar zijn en tevens dat een boeking meteen in de administratie van de verschillende recreatie bedrijven wordt opgenomen en verwerkt. Vertrouwen is daarom een belangrijke factor." Synetic levert niet alleen de ontwikkeling van het technische gedeelte, om een zo gebruiksvriendelijk mogelijke website te maken, maar verzorgt ook het verdere beheer ervan. Zoals beheer van de server, het zo snel mogelijk doorvoeren van updates, de beveiliging en dergelijke. „Een website moet te allen tijde snel blijven werken; een goed beheer is van wezenlijk belang. Synetic heeft alle ken nis in huis om ook dit traject vakkimdig te begeleiden." HEILOO - Binnenkort start het Nivon Heiloo weer met een nieuwe basiscursus Patchwork/ Quilten, maar op de maandag morgen. Deze cursus staat onder leiding van docente Jobina de Boer en omvat zes veertiendaagse lessen van 09.30 tot 11.30 uur. In deze cursus komen de verschillende patehworkteehnieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. De kosten bedragen 43,25 exclusief materiaalkosten. Nivonleden krijgen reductie. Deze cursus is geschikt voor beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds ken nis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. De cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo, boven het win kelcentrum 't Loo. Opgave/infor matie: Reina Mulder tel. 072- 5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217. U kunt zich ook opgeven/informatie krijgen via www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Op zondag 25 sep tember zal in de Witte Kerk (Heerenweg 32) om 19.00 uur weer een Cantate-uur plaats vinden. Uitgevoerd wordt de Baeh- cantate BWV 107 'Ihr, die eueh von Christo nennet', bestemd voor de 13de zondag na Trinitatis. De tekst van de cantate is gebaseerd op de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan. De cantatetekst (van Salomon Franek) wordt in drie aria's, twee recitatieven en een slotkoraal ten gehore gebracht. Deze cantate wordt uitgevoerd door Collegium Vocale Camerata met solisten en instrumentalis ten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg is ds. F.J. van der Wind. De toegang is vrij, maar een bijdrage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - SRA Baduhenna (Heiloo) en Regionale Werkgroep Oer-IJ (Castricum) organiseren dit najaar een Basiscursus Archeologie. De cursus is bedoeld voor hen die zich interesseren in archeolo gie, zich willen inzetten als vrijwil liger, of zij die die er mee te maken hebben in de privé sfeer of zakelijk. De cursus bestaat uit acht cursus avonden, drie lezingen en een cur susboek. De kosten zijn 30,- Van eind oktober tot eind februari, één keer per veertien dagen op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur zal de cursus gegeven worden in de museumruimte van Baduhenna in de GGZ aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Enkele onderwerpen die aan de orde komen: amateurarche- ologie en wetgeving, archeologische tijdperken vindplaatsen, veldon derzoek, vondstverwerking, regio nale vindplaatsen. Aanmelden voor deze cursus uiterlijk 30 september via e-mail: baduhenna@planet.nl. Uitgebreide informatie vindt u op www.baduhenna.nl. Zullen we iets interessants vinden of niet... Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5