pmnmsn Expositie in galerie 'de Buitenkans' Orgelconcert in de Ter Coulsterkerk 3:1 exposeert in Big Art Falkland Toneel speelt voor kinderen: Minoes Naar ifëfjfc H E I L O O NAÏuuf 9 Naar de natuur DEUTEKOM A Separation BOEK VAN DE WEEK Naar de natuur Boek van de week: door Koos van Zomeren voor 24,95 Striptekencursus Expositie Jan Oudhof UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2011 Iraans drama over Nader die een verzorgster inhuurt voor zijn demente vader, maar niet weet dat zij geen toestemming van haar man heeft.De vrouw van Nader wil samen met hem en hun doch ter Termeh Iran verlaten. Ze heeft alles al geregeld en staat erop om in het buitenland een nieuw leven te beginnen. Nader heeft echter zijn bedenkingen. Hij is bezorgd over zijn demente vader en hij wil hem niet aan zijn lot overlaten. Hij besluit daarom dat het gezin thuis moet blijven. Zijn vrouw Simin is het hier niet mee eens en wei gert nog langer met hem samen te wonen. Ze vertrekt naar haar moeder en laat Nader en Termeh alleen achter. Nader kan maar moeilijk met deze nieuwe situ atie omgaan en huurt een jonge vrouw in om op zijn zieke vader te passen. Hij weet alleen niet dat zijn nieuwe hulp niet alleen zwan ger is, maar ook zonder de toe stemming van haar man werkt. A Separation won de Gouden Beer van de Internationale Jury tijdens het filmfestival van Berlijn. Nieuwsblad voor Heiloo omstreken Koos van Zomeren Ruim dertig jaar geleden begon Koos van Zomeren over de natuur te schrijven. Zijn eerste natuur- verhaal ging over huismussen. Die zijn intussen bijna zeldzaam geworden, maar met de ooievaar en de grauwe klauwier gaat het verrassend goed. Voor weidevo gels is de situatie dramatisch, voor riviervissen daarentegen is ze florissant. Vlinders zitten nog steeds in de hoek waar de klappen vallen, maar das en zee hond, die toch op uitsterven ston den, zijn gered. Al met al lijkt de natuur in Nederland er beduidend beter voor te staan dan dertig jaar geleden. En toch - onverklaar baar, maar onmiskenbaar - is er een gevoel van verlies. Over die ambivalentie gaat dit boek. Joan Dirkson legt zich toe op veelkleurige schilderijen met Japanse of Chinese invloeden. Aangeleverde foto HEILOO - Van vrijdag 30 sep tember tot en met zondag 30 oktober exposeren Lida Hofstede en Jeroen Erkamp in galerie De Buitenkans. De Stichting 'de Buitenkans' is opgericht met het doel de beeld vorming en vaak hardnekkige voor oordelen, die rondom het begrip 'psychiatrische cliënt' hangen, te doorbreken middels positieve beeld vormingsactiviteiten, waarbij cliën ten en burgers nauw samenwerken. De voormalige varkensstal de Trog aan de Bullaan 4, Heiloo, tegenover de inrit van de Brandweerkazerne HEILOO - Vrijdagavond 30 september geeft de organist Tjeerd van der Ploeg een orgel concert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. In de serie 'Orgelconcerten in de Ter Coulsterkerk' heeft van der Ploeg een gevarieerd en veel zijdig programma samen gesteld Er worden werken uitgevoerd van onder andere J.S. Bach, M. Reger en M.Dupré. Tjeerd van der Ploeg (1958) behaalde in 1985 het eind diploma solospel voor orgel aan het Sweelinek Coneervatorium te Amsterdam. Reeds eerder behaalde hij diploma's koordi rectie, kerkmuziek en een aante kening voor improvisatie. Van de internationale pers kreeg hij een hoge waardering voor de vele cd opname's opgenomen in Schagen en Selby Abbey alsmede in Parijs met werk van Charles Tournemire. Zijn laatste cd 'English Organ Romantics' werd opgenomen in de Christoforuskerk te Schagen met zijn fameuze Nieholson-orgel (1882). Tevens is van der Ploeg leider van het Scola cantorum te Purmerend en publiceerde o.a artikelen over Engelse Franse oud-Spaanse orgelmuziek en gre goriaans. Wegens zijn verdienste voor de Franse orgel literatuur werd hem de Zilveren Medaille van de Société Aeadémique Arts, Sciences te Parijs toegekend. Als organist is hij verbonden aan de Christoforuskerk te Schagen en is actief in workshops en heeft een uitgebreide concertpraktijk. De toegangsprijs bedraagt 10,- (CJP.65+ 8.-) en naast de kas en activiteitencen trum, aan de oostzijde op het GGZ terrein in Heiloo is omgebouwd tot een ruimte waarin de activiteiten, die worden ontwikkeld door de Stichting De Buitenkans, kunnen worden gerealiseerd. Kijk op www. de-buitenkans.org De expositie is geopend: donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, zaterdag 14.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De feestelijke opening van de expositie is op vrijdagmid dag 30 september om 17.00 uur. De opening zal worden verricht door Remy van de Waterschoot. Ben je dol op strips, verslind je de Donald Duck en wil je nu zelf wel eens aan de slag? Dan is deze stripcursus echt iets voor jou! Woensdag 21 september start er in de bibliotheek Heiloo een cursus striptekenen voor kinderen van 8 tot 13 jaar van 8 lessen. Je gaat een eigen stripfiguurtje verzin nen, ze in allerlei standen tekenen en oefenen in handen en voeten. Je gaat verhaaltjes en moppen bedenken en zelfs een klein teken- filmpje in een flipboekje! Dus als je dit leuk lijkt kim je je opgeven bij de Bibliotheek Heiloo tel.: 072- 5330670 HEILOO - Drie dames en een heer exposeren in galerie Big Art aan de Oosterzijweg 122 te Heiloo. Ieder vertegenwoordigt een eigen stijl of discipline. Joan Dirkson legt zich toe op veelkleurige schilderijen met Japanse of Chinese invloeden. Joke van Bree is een houtskoolteke naar die zich richt op de industriële omgeving. Rita Bakhuijsen heeft regelmatig zichzelf als onderwerp. Han van der Mijn wil de verbor gen en niet zichtbare lagen in een mens weergeven. Zaterdag 1 okto ber is Big Ait van 14.00 tot 17.00 uur geopend, om circa 15.30 uur ver zorgt de zanggroep 6v.7 een optre den. Zondag 2 oktober is de galerie geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Deze middag is er een Klezmerband genaamd Zelico, die wereldmuziek ten gehore brengt. HEILOO - Minoes is gebaseerd op het beroemde gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt, die generaties lang de harten van jong en oud wist te verove ren met haar hartverwarmende en humoristische verhalen. Minoes is een poes, maar ze ziet er uit als een mens. Ze komt in contact met Tibbe. Als journalist is hij mislukt, maar de redactie geeft hem nog één kans. Doordat Minoes met poezen kan praten, kan ze veel nieuwtjes doorspelen aan Tibbe. Bijvoorbeeld over een plaatselijke weldoener, meneer Ellemeet, die in werkelijkheid een boosdoener is. De 'kattenpersdienst' levert via Tibbe voorpaginanieuws op. Maar als hij de waarheid schrijft over Ellemeet raakt het hele dorp Killendoorn in paniek en krijgt Tibbe zijn ontslag. Dan zet juf frouw Minoes een slim plan in elkaar om te bewijzen dat Tibbe de waarheid schrijft. Het wordt alle maal heel spannend en uiteinde lijk krijgt Tibbe gelijk. En natuur lijk heeft het verhaal ook nog een romantisch staartje. Regie: Martin Affourtit. De voorstelling kun je zien in Theater de Beun Heiloo op zater dag 8 oktober om 13.30 uur en 16.00 uur, zondag 9 oktober om 13.30 uur en 16.00 uur. Voor infor matie en het bestellen van kaarten bel met Edith Otto, tel. 072-5534355 of ga naar www.falklandtoneel.nl. HEILOO - In de vitrine van het Trefpunt zijn de mooie, figuratie ve, bronzen beelden van Jan Oudhoff te zien. Het beeldhouwen neemt een belangrijke plaats in in zijn leven. Zoals Jan het zelf zegt: "Ik vind het fijn om met mijn handen knedend, hakkend, polijstend, de materie naar je eigen hand te zetten om zo af en toe mijn wereld in beeld te brengen." U kunt de beelden bewon deren vanaf heden tot 11 oktober tijdens de openingsuren van het Trefpunt. Aangeleverde foto Eén van de werken van Jeroen Erkamp. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9