Fernando Lameirinhas in De Beun Op de planken van De Beun 'Ik woon in een huis' van Dirk Scheele in Theater De Beun 9 H E I L O O Erebos kT#TJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Bennie Stout BOEK VAN DE WEEK Erebos Boek van de week: Katfam speelt Big Mother of De Meisjes van Lombardo Katfam wil mooie dragende vrouwenrollen spelen Sizzling Salsa Club Night in de BukBuk UITKIJKPOST 5 O KTO B ER 2011 Bennie Stout is een Sinterklaasfilm van Johan Nijenhuis waarin Bennie hoopt dat hij van Sinterklaas mee moet in de zak, zodat hij in Spanje zijn vader kan ophalen. Het is 1930. Benjamin 'Bennie' Stout doet zijn naam eer aan. Samen met zijn zeepkist, een zelf gemaakte trapauto, zet hij de boel regelmatig op stelten. Bovenaan zijn verlanglijstje voor Sinterklaas staat de nieuwe glimmende trap auto, die hij in de etalage van de speelgoedwinkel heeft gezien. Maar het is crisistijd en Bennie's vader besluit om voorlopig in Spanje te blijven om extra geld te verdienen. Bennie heeft nog maar één wens: hij vraagt Sinterklaas ervoor te zorgen dat zijn vader snel thuis komt, zodat ze met de hele familie pakjesavond kun nen vieren. Al snel komt Bennie erachter dat het niet zo eenvou dig is. Hij bedenkt een list om zijn vader zelf op te halen. Hij schrijft stiekem zijn naam bij de 'stoute kinderen' in Het Grote Boek van Sinterklaas. Want als 'stout jon getje' moet je mee in de zak naar Spanje, en laat dat nu precies zijn waar Bennie het allerliefste naar toe wil! Op de school van Nick gaan geheimzinnige vierkante, platte pakketjes van hand tot hand. Waarom heeft hij er alleen nog geen? En waarom wil niemand zeg gen wat erin zit? Als Nick einde lijk een pakketje in handen krijgt, blijkt het de zwaar verslavende game Erebos te zijn. Een 'role play ing game' waarbij je in de huid van een karakter kruipt. Als Donkerelf Sarius gaat Nick Erebos erin en al snel hakt hij in op kobolds, vult hij zijn inventaris met buitgemaakte schatten en volbrengt hij quest na quest. Alles moet voor Erebos wijken; de basketbaltraining, zijn huiswerk, zelfs een plaspauze gunt hij zichzelf niet meer. Hoe mee dogenloos en zelfs moordzuchtig Erebos echt is, merkt Nick pas als het voor hem game over is. Zijn medespelers denderen echter door naar een ontknoping waar niets virtueels aan is. Het boek sleept je knap heen en weer tussen de Erebos-wereld én de echte wereld waar gamen ook steeds meer invloed krijgt. door Ursula Poznanski voor l8,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl rI HEILOO - Na vijftig jaar ervaring in het vak én in het leven is er weer een nieuwe fase aangebro ken bij Fernando Lameirinhas, de charmante en oermuzikale Portugese Nederlander die op woensdagavond 12 oktober optreedt in theater De Beun. Lameirinhas kwam het afgelopen jaar in aanraking met zowel het ver lies van dierbaren als met de geboor te van nieuw leven. Maar wat doet dit met je, hoe geef je het een plek en wat gebeurt er als een schakel in je familie wegvalt of er juist een bij komt? 'E Temo' is de titel van dit nieuwe theaterprogramma, en dit is ook de titel van de nieuwste cd van Fernando Lameirinhas, die zojuist is uitgekomen. Met 'E Temo' doelt deze ingetogen singer-songwriter op de eeuwige cyclus van alle dingen in het leven. Nederlandse ondertitel van het programma: Oneindig teder. In zijn geheel eigen stijl, mengt de Portugees Fernando de fado met muziek uit andere genres en cul turen. Hierbij durft de charmante zanger en gitarist het ook aan om een voet tussen de deur te zetten richting het Nederlandse repertoi re. Zo brengt hij solo een nummer van Toon Hermans. Hij wordt deze avond begeleid door zijn trouwe broer Antonio Lameirinhas op bas en virtuoos Juan Pablo Dobal op de vleugel. De voorstelling in De Beun op woensdag 12 oktober begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 20,- en kunnen worden besteld via de website www.vriendenvandebeun. nl en aan de kassa van het thea ter (Willibrordusweg 2, 1851 HB Heiloo) van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voor stelling. Het telefoonnummer van theater De Berm is 072-5333156. Op www. lameirinhas.net en www.vrienden- vandebeun.nl staat meer informatie. Theatergezelschap Katfam spelen in De Beun. Aangeleverde foto Fernando Lameirinhas met zijn begeleiders. Foto: Trees Neijndorff HEILOO - Zaterdag 15 oktober staat theatergezelschap Katfam op de planken van De Beun met het toneelstuk 'Big Mother of De meisjes van Lombardo'. Het is voor Katfam de laatste voorstelling uit een reeks van negen; eerder was het stuk te zien in Leiden en Amsterdam. Kaarten voor deze voorstelling (die niet in het programmaboekje van De Beim staat) zijn voor 12,50 verkrijgbaar aan de kassa van De Beun. De voor stelling begint om 20.30 uur. De vrouwelijke acteurs achter Katfam zijn drie oud-klasgenoten van de Acteursschool in Amsterdam; Titia Rieter, Nicole Meyjes (uit Heiloo), en Tamara Schoon. Allen zijn vier jaar geleden afgestudeerd, hebben zelf een toneelgroep opge richt en combineren sindsdien him baan met hun passie, het toneel. Nicole: „Onze doelstelling met Katfam is om mooie dragende vrou wenrollen te kimnen spelen; karak terrollen, niet van die stereotype rol len. Wij reageren met elkaar op alle onderwerpen die voorbij komen en leggen onze vragen en verwonderin gen bij het publiek neer in een thea tervoorstelling. Zo namen wij in ons eerste stuk 'de Ik factor' de sociale media onder de loep met de vraag: hoe verhouden privacy en individu alisme zich tot de sociale media? Wij nemen tijdens de voorstelling het publiek mee in onze discussie, waaruit eigenlijk weer nieuwe vra gen ontstaan. Big Mother of De Meisjes van Lombardo speelt zich af in een onderzoekscentrum waar drie vrou wen, die niet van eikaars bestaan wisten, samenkomen. Alle drie wor stelen met de vraag: waarom ben ik hier? Ze krijgen daar te horen dat ze een drieling zijn, die voor een wetenschappelijk onderzoek vanaf de geboorte van elkaar is geschei den." Actrice Kitty Courbois heeft meegewerkt aan Big Mother; met haar mooie, ironische stem, inge sproken op een band, manipuleert zij de drie vrouwen van afstand. Kiki Jaski, de regisseur weet de balans hierin goed te bewaren. Het stuk is geschreven door Titia Rieter, die als scenarioschrijfster ook voor theater, televisie en film schrijft. De actrices van deze voor stelling zijn: Titia Rieter, Titia Wolf en Nicole Meyjes. Big Mother of De Meisjes van Lombardo is het twee de stuk dat Kaftam op het toneel brengt. De voorstelling van 15 okto ber is voor Katfam de allerlaatste van dit seizoen! HEILOO - Het voormalige Jongerencentrum BukBuk in Heiloo verandert steeds meer in een volwassen poppodium voor uiteenlopende leeftijds groepen. Dat maakt ook de weg vrij voor zinderende Salsa Party's en wel met ingang van de maand oktober. Dansschool 'Sizzling Salsa' houdt vanaf zaterdag 29 oktober elke laatste zaterdagavond van de maand (met uitzondering van decem ber) een 'Sizzling Salsa Club Night' in de grote zaal. DJ Maik draait hier zijn lekkerste salsa, naast romantische Bachata, opzwepende merengue en zwoele zouk. Dat betekent een heerlijke Caribische atmosfeer en een mime dansvloer. De avond is van 22.00 tot 02.00 uur. Entree is 5,-. De BukBuk vindt u aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Kijk voor meer informatie op www.sizzlingsalsa.nl. HEILOO - Op woensdag 19 okto ber om 14.00 uur en 16.00 uur bezoekt kinderpopster Dirk Scheele Theater De Beun in Heiloo met zijn nieuwe voorstel ling 'Ik woon in een huis'. In deze intieme solotheatervoor stelling krijgen de bezoekers in de zaal een muzikale rondleiding bij Dirk Scheele thuis. De voorstelling is gebaseerd op de televisieserie 'Huis, tuin en keukenavonturen 1 en 2', die op schooldagen om 09.35 uur wordt uitgezonden op Nickelodeon. Dirk Scheele vertelt met zijn liedjes wat er allemaal in zijn huis te zien is. Hij ontdekt dat ieder voorwerp geluid maakt en begint er volop muziek mee te maken. Hij komt handen tekort en vraagt daarom de kinderen hem daarbij te helpen. Als uiteindelijk blijkt dat de nieuwe gitaar van Dirk een tovergitaar is - die elk instrument en geluid na kan doen - wordt het een echt feestje bij Dirk thuis. Dirk Scheele heeft in de afgelopen zeventien jaar bekend heid verworven met zijn voorstel lingen, series, cd's en dvd's voor de allerkleinsten. Zijn voorstellin gen kenmerken zich door eenvoud, interactiviteit en aansprekende melodieën. De onderwerpen bevin den zich altijd in de belevingswe reld van de kinderen. Ik woon in een huis is te zien op woensdag 19 oktober om 14.00 uur en 16.00 uur in Theater De Beim in Heiloo. Meer informatie: www.dirkscheele.nl. Dirk Scheele vertelt met zijn liedjes wat er allemaal in zijn huis te zien is. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11