UMTS-mast in Egmond aan den Hoef Opbrengst schilderijen naar Stichting Veldwerk falklandtoneel.nl 8 en 9 oktober c Vi Theater de Beun of bel 072 533 43 55 Dansfeest 55+ in de Burgerij te Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Bij Gemaal 1879 wordt driftig gebikt voor herstel kolenschuurtje: Helpt u mee? ■■MPiSSSiSÏSKfc'L - In november of december zal er een informatieavond voor bewoners plaatsvinden Een onafhankelijke externe commissie zal zienswijzen beoordelen Klaverjassen voor Kika in Akersloot Collecte Nierstichting 5 O KTO B ER 2011 g?-»:»ttf|fdwpg mwm. a 5 m,£j* - f9 AKERSLOOT - Het vroegere kolenschuurtje bij het Gemaal 1879 is al jaren een bouwval. Dankzij een donatie van de Rabobank kan er een begin gemaakt worden met het herstel. Het doel is om het schuurtje voor een groot deel in zijn oorspronkelijke bouwvorm terug te brengen. Alle stenen wor den zoveel mogelijk hergebruikt. Hiervoor is gereedschap nodig en wel 'bikijzers'. Heeft u nog een bikijzer liggen? Misschien mogen 'de bikkers' deze gebruiken of misschien wilt u zelf met uw bikijzer meehelpen om de kalk van de steen af te bikken? Werkhandschoenen zijn aanwezig. Wilt u gezellig met een groep bikken en oude belevenissen verhalen met koffie en een stroopwafel? Bel dan gerust naar tel. 0251-313253, tel. 0251-314363 of tel. 0251-654142 en Niek Beentjes, John Wissenburg of Co Bosschaart neemt op. Aangeleverde foto EGMOND - Na een rumoerige start is het de afgelopen vakan tieperiode rustig geweest rond de voorgenomen plaatsing van een veertig meter hoge UMTS mast in Egmond aan den Hoef. Dit betekent niet dat er niets is gebeurd. De werkgroep heeft zich samen met de dorpsraad op tal van vlakken ingezet, met als voorlopige resulta ten: er zijn bij de gemeente in totaal ruim 450 zienswijzen ingediend, wat aangeeft hoe zeer het leeft en hoe veel verzet er tegen de beoog de locatie aan de Heilooërzeeweg/ Tijdverdrijfslaan is. Een onafhankelijke externe com missie zal deze zienswijzen beoor delen en dit voorleggen aan het College. Dat zal hierover een nieuw besluit moeten nemen. De zienswijzen zullen ook indivi dueel worden beantwoord. De werk groep heeft met de burgemeester, de verantwoordelijk wethouder en de gemeentesecretaris een gesprek gehad. Hierna heeft een vervolgaf spraak plaatsgevonden met de wet houder. Tijdens dit gesprek is een aantal alternatieve locaties bespro ken, die zoveel mogelijk voldoen aan het beleidsplan, uitgaande van minimaal driehonderd meter buiten de bebouwde kom en op een grijze locatie (sportvelden, industrieter rein et cetera). Deze alternatieve locaties zul len dit najaar worden onderzocht op technische haalbaarheid door TNO. Het beslissingsproces is door de gemeente aangepast. Daar waar het eerst een collegebesluit betrof, wordt het nu een raadsbesluit. Om preciezer te zijn: na technische onderzoek van TNO en beoordeling van de zienswijzen zal het college een nieuw voorlopig besluit nemen over een locatie. Hierna komt er een informatie avond voor bewoners in november/ december. Daarna zal het bespro ken worden in de raadscommissie, waar bewoners spreektijd kimnen aanvragen. Daarna neemt het col lege een defmitief besluit waarover de gemeenteraad zich nog kan uit spreken. Landschap Noord-Holland heeft in opdracht van de werkgroep een quickscan uitgevoerd van de door T-mobile beoogde locatie. Hieruit blijkt dat het een imieke begroeide stromende duinrel is met natuur- en landschappelijke waarde in West Nederland. De resultaten hier van zijn gecommuniceerd met de gemeente en worden door de land- schapsdeskundige van de gemeente beoordeeld. De resultaten van de quickscan zijn op verzoek bij de werkgroep opvraagbaar. De werkgroep heeft diverse (positieve) contacten gelegd met de politieke partijen in de gemeen teraad, teneinde de mening van de bewoners te laten horen en hen te informeren over de (onmogelijk heden. Zodanig dat zij in het boven beschreven besluittraject een wel overwogen keuze kunnen maken. Gezien de bovenstaande positieve ontwikkelingen heeft de werkgroep ervoor gekozen om de uitingen in de REGIO - In podiumcafé Taverne te Bergen hangen van 1 tot en met 20 oktober schilderijen van de Utrechtse schilder Allert Brink (1951-2007). Allert Brink was een bijzon dere man die van 1986 tot en met 1993 als huisschilder werkte. Zijn gehele productie, bestaande uit dertig werken, liet hij na aan Joost van Ravenzwaaij, barkeeper bij Taverne, met het verzoek ze te ver kopen en de opbrengst te schenken aan een goed doel. Dat goede doel is de Stichting Veldwerk uit Heiloo geworden. Sinds 1999 is deze stich ting werkzaam in Nepal waar ze zich onder andere inzet voor de opvang van weeskinderen in het project Hamro Gaim (Ons Dorp) in de vallei van Kathmandu. De opbrengst van de schilderijen zal besteed worden aan schildersbenodigdheden omdat de stichting het zeer belangrijk vindt dat kinderen zich creatief kim nen uiten. En er zullen enkele jon geren worden ondersteund die van kimst schilderen him beroep willen maken. Meer informatie over Stichting Veldwerk en de bijzondere projec ten in Nepal kimt u vinden op www. stichting-veldwerk.nl. media zo veel mogelijk te beperken. In de komende periode veiwachten zij inzage in de resultaten van het TNO onderzoek en verder overleg met de wethouder over de alterna tieve locaties en de bezwaren zoals genoemd in de zienswijzen. Tevens zullen zij waar mogelijk invloed blij ven uitoefenen op de lokale politiek om te komen tot een goede oplos sing voor de bewoners van Egmond aan de Hoef. Voor meer informatie kimt u terecht op de Facebook pagi na: UMTS mast Egmond of stopurn- tsmasteadh@gmail.com. AKERSLOOT - Op zaterdag 8 oktober wordt in café De Vriendschap in Akersloot de traditionele klaverjasdrive gehouden. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting Kika, die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Men kan zich vooraf telefonisch opgeven via tel. 0251-312866, dit om zeker te zijn van een plaatsje. De kos ten van deelname bedragen 5,- per persoon. De aanvang van deze klaverjasdrive is 20.00 uur. LIMMEN - In de week van 18 tot en met 25 september vond de collecte voor de Nierstichting plaats in Limmen. Dit heeft 3119,90 opgebracht, maar liefst 200,- meer dan vorig jaar. Eén van de bijzondere werken van Allart Brink. Aangeleverde foto ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15