Nieuwe behandeling tegen pijn: Dry needling The Royal Wind Music speelt in de Slotkapel Dansfeest 55 in de Burgerij in Linunen De Hanswijckers oefenen voor The Wiz Laatste oefening voor KNRM-er Peter de Vries REGIO 17 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuw boek over Gemeente Castricum JP Thijsse flashmob op de markt in Castricum Ensemble bespeelt blokfluiten tot drie meter groot UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2011 REGIO - Ernst Mooij, auteur van het boek 'Het Castricumse landschap... een geschiedenis boek', heeft een nieuw boek geschreven met als titel 'Een groene oase tussen Kaasstad en Staalstad'. Het is een prachtige aanvul ling op zijn eerste boek. Het buitengebied van de gemeente Castricum ligt in het groen blauwe hart van Midden- Kennemerland en bestaat uit een diversiteit aan landschaps typen. Het gebied vormt een buffer tussen 'kaasstad' Alkmaar en 'staalstad' IJmond. De zee en het Oer-IJ, de noorde lijke zijtak van de Rijn, zijn de twee belangrijkste elementen die aan het vormingsproces van dit landschap hebben bijgedra gen. De sporen daarvan zijn nog steeds in het landschap terug te vinden. Sinds de ingebruikname voor bewoning heeft de mens in toenemende mate zijn invloed op het landschap laten gelden. In tekst en beeld geeft Ernst Mooij een boeiende kijk op de verschillende landschapstypen en het gebruik ervan. Bijzonder is het hoofdstuk waarin een duinwandeling in 1932 wordt beschreven. Het boek is een uitgave de Stichting tot behoud van natuurlijk en cultuur historische waarden in de Alkmaardermeeromgeving en Boekhandel Laan te Castricum, met een financiële bijdrage van het Coöperatiefonds Rabobank Noord-Kennemerland. Vanaf 29 september is het boek voor 14,95 te koop bij Laan Boek Kantoor te Castricum en bij Veldt's Toko te Akersloot. REGIO - Heel even keken de trouwe bezoekers van de weke lijkse markt in het centrum van Castricum vreemd op, maar ver volgens kwam er een grote glim lach op him gezichten. Wat ze zagen waren, op de hoek van de Torenstraat en de Dorpsstraat in het centrum van Castricum, ongeveer 150 leer lingen uit de brugklas van het Jac. P. Thijsse College, die een tien minuten durende uitvoering gaven van één van de beroemde nummers uit het project The Wall van de legendarische Rockgroep Pink Floyd. De groep leerlingen kwam als het ware uit het niets, deden him ding en waren weer net zo snel verdwenen als dat ze gekomen waren. Een flashmob dus. De groep brugklasleerlingen van het Jac. P. Thijsse College is de eerste lichting die dit jaar is gestart met tweetalig ondeiwijs in het Engels en wilde daar op deze ludiek wijze aandacht aan geven. Uiteraard zal het voor deze groep leerlingen niet bij deze flashmob blijven, want in het kader van him tweetalige opleiding zullen ze nog vaak voor activiteiten buiten de school komen. Op deze manier stalen ze in ieder geval de harten van niet alleen de argeloze marktbezoeker, maar ook van de vele buurtbewoners die even een kijkje kwamen nemen. Tot slot zongen ze wel 'Hey teacher, leave them kids alone', maar weten docenten en schoolleiding van het tweetalig ondeiwijs op het Jac. P. Thijsse College wel beter. EGMOND - Diy needling is een nieuwe behandelingsvorm tegen (vaak onbegrepen) pijn. Deze pijn wordt veroorzaakt door een strakke band in de spier met een 'triggerpoint'; dit kan heftige pijnen veroorzaken in het gehele lichaam. Veel voorkomende klachten zijn hoofdpijn, nekpijn, schouder/arm pijn, lage rugpijn en beenpijn. Maar de klachten kunnen overal voorkomen, aangezien elke spier een triggerpoint kan ontwikkelen. Voor een diagnose zijn een goede kennis van de anatomie en een ervaren manier van onderzoe ken van belang. Kees Hageman: „De essentie van deze opleiding is de spier als orgaan te bekijken. Een triggerpoint ontstaat namelijk door een storing in de stofwisseling van een spier. Bijvoorbeeld door chronische overbe lasting, langdurig verkeerde werkhouding, acute overbelasting, blessures houdingsafwijkingen, een periode van gips-immobilisatie en/of te hard of verkeerd trainen. Daarnaast door tekorten in bepaalde voedingsstoffen en vitamines zoals foliumzuur, calcium, ijzer, magnesium, vitamine D, BI en B12. Deze verstoring (triggerpoint) kan jarenlang een stukje spier in con tractie houden, waaruit pijn, weeipijn, dysfunctie en spierkrachtverlies een onbegrepen toestand wordt. Veel artsen zijn vaak niet op de hoogte van trig- gerpoints, waardoor veel mensen onnodig pijnstillers gebruiken. De behandeling, die uit manuele technieken kan bestaan, maar het meest effectief is met een uiterst dun acupimctuumaaldje, is niet pijnloos, maar geeft vaak in korte termijn verbazend snel resultaat. Het triggerpoint wordt met dit naaldje aangeprikt (diy needling) waarna er een 'local twich respon se' optreedt, nodig om het triggerpoint te ontspannen en de spierfunctie te herstellen. De behandeling valt onder de fysiotherapeutische behandeling en wordt vergoed door alle ziektekosten verzekeraars. Diy needling is geen acupunctuur; de enige relatie is hetzelfde naaldje!" Voor meer informatie: www.rnyofascialepijn.nl. EGMOND - The Royal Wind Music staat vrijdag 7 oktober garant voor een stormachtige start van een nieuw concertsei zoen in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het internationaal toonaange vende ensemble bestaat uit dertien musici uit acht verschillende lan den en speelt op een instrumenta rium van 45 renaissanceblokfluiten, variërend van een vijftien centime ter kleine sopranino tot een drie meter lange subcontrabasblokfluit. „Je komt werkelijk ogen en oren tekort", zegt organisator Mark Doorn. „Alle vooroordelen over de blokfluit worden in één adem weg geblazen." Het concert vindt plaats op vrijdag 7 oktober, 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, Toegang: 17,50 (inclu sief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, email: info@slotka- pel-egmond.nl. Kijk voor meer informatie ook op www.slotkapel-egrnond.nl. De Big Swing Band is een 24-koppig gezelschap dat zich richt op (bigband) muziek uit de jaren dertig en veertig. Aangeleverde foto LIMMEN - Dansen is leuk en gezond voor jong en oud! Daarom houdt Stichting Welzijn Castricum in het kader van de landelijke campagne 'Mag ik deze dans van u?' op zondag 9 oktober een spectaculair dans feest voor 55-plussers. Ook voor mensen die slecht ter been zijn of liever alleen van de muziek genieten is deze gezellige middag geschikt, want de spetteren de 'Big Swing Band' uit Alkmaar zal deze middag muzikaal begeleiden. Dit 24-koppige gezelschap richt zich op (bigband) muziek uit de jaren dertig en veertig uit de vorige eeuw en weet met hun aansteke lijke repertoire altijd een zeer breed publiek te trekken. Er worden diver se dansworkshops en demonstraties gegeven; Countrylinedance, rock roll en Beweeg Bewust. Kortom: er is voor ieder wat wils! Het belooft een gezellige en actieve middag te worden. Het dansfeest vindt plaats op zondag 9 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in De Burgerij in Linunen (Dusseldorperweg 103, Linunen). De toegang is gratis. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Voor meer informatie en vervoer kimt u con tact opnemen met Stichting Welzijn Castricum via tel. 0251-656562 of info@welzijncastricum.nl. Vol overgave zijn de musicalsterren in spé begonnen met het instuderen. Aangeleverde foto EGMOND - Op 1 en 2 juni vol gend jaar zullen de klanken van onder andere 'Ease On Down The Road' door theater De Beun klinken. Maar dan met Nederlandse teksten en gezon gen door musicalvereniging de Hanswijckers uit Egmond aan den Hoef. Zoals alle clubs en verenigingen zijn ook zij in september enthou siast begonnen aan een nieuw sei zoen. The Wiz stond al een tijdje op het verlanglijstje van regis seuse Lotte Weighell en zij vindt dat de groep jongens en meisjes er helemaal rijp voor is om deze overbekende productie aan te kun nen. Vol overgave zijn Lotte en de musicalsterren in spé begonnen aan het instuderen van teksten, liedjes en dansjes. Maar de rol van Blikkenman, Vogelverschrikker of Dorothy krijg je niet zomaar. Op 29 september moesten de kinderen audities doen voor de rol van him keuze. Spannend, want wie wordt er uiteindelijk The Wiz! De vereniging wordt geleid door een evenzo enthousiast (zo goed als nieuw) bestuur. Om de ouders/ verzorgers kennis te laten maken met de vereniging, bestuur en het artistieke team, wordt er voor hen op dinsdagavond 11 oktober om 20.00 uur, in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef, een infor matieavond gehouden. Hierbij wordt er niet alleen uit leg over de productie en uitvoering gegeven maar komen ook zaken als contributie en commissies aan bod. Het bestuur hoopt op een meer dan goede opkomst zodat de ouders/ verzorgers weten waar hun kind, tijdens de gezellige repetities, mee bezig is. EGMOND - Na 35 jaar is 2011 het jaar waarin Peter de Vries afscheid moet nemen van de actieve dienst bij het KNRM, in verband met het bereiken van 65-jarige leeftijd. Peter heeft alle facetten van het reddingstation doorlopen: redding boot bemanning, walbaas, helper KHV en de laatste jaren plaats ver vangend ploegleider van het KHV. Peter staat voor humor, saamho righeid en professionaliteit binnen de ploeg. Tijdens veel oefeningen speelt Peter de rol van het slacht offer en maakt het zijn collega's niet makkelijk. Maar dat maakt de oefeningen juist reëel en wordt de groep voorbereid op mogelijke slachtoffers waarmee ze te maken kunnen krijgen. Daarnaast kan hij met een grap de hele groep aan het lachen krij gen, maar is bloedserieus en pro fessioneel als het er op aankomt. Het officiële afscheid vindt nog plaats, want 35 jaar is niet niks. Peter de Vries (helemaal rechts) verbindt het been van een fic tief slachtoffer. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17