Voetverzorging Jolanda Tervoort Gemeente Heiloo wil flink bezuinigen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF De Identiteitskaart Een bedankj'e KORTOM Opkikkertje van Keer op Keer Hoe combineer j'e huiswerk en sport? Afgestudeerd Scouting Victorie bouwt catamaran UITKIJKPOST 5 OKTOBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Schapenweijdt 3, 1851 EP Heiloo, tel. 06 - 18315425, www.jolandatervoort.nl,info@jolandatervoort.nl. HEILOO - Voeten en onderbenen zijn bij velen een ondergeschoven kindje. En dat terwijl ze eigenlijk extra aandacht verdienen, gezien het feit dat we ze de hele dag belasten. Er kunnen allerlei ongemakken ontstaan aan de voeten door verkeerd schoeisel, sporten, staand beroep of een medi sche aandoening. Het gevolg hiervan kan zijn pijn door likdoorns, ingroei- ende nagel, overmatige eeltvorming, schimmelnagel, vermoeide benen et cetera. Een regelmatige pedicurebehandeling kan deze problemen voorko men en in geval van al bestaande aandoeningen uitkomst bieden. Jolanda heeft jarenlang als logistiek medewerker van de steriele medi sche hulpmiddelen in het MCA gewerkt, maar de wens om een eigen bedrijf op te zetten, speelde al enige jaren door haar hoofd. Uiteindelijk hakte ze de knoop door en begon aan de dagopleiding pedicure aan de Haarlemse Akademie in Uitgeest, welke zij in juli met succes heeft afgerond tot gedi plomeerd pedicure. Tijdens de opleiding en de maanden daarop heeft ze diverse mensen uit haar directe omgeving behandeld en zo haar werkerva ring uitgebreid. Tussentijds heeft ze een professionele praktijkruimte aan huis ingericht en nu is ze er helemaal klaar voor om klanten te ontvangen. Jolanda: „Een voetbehandeling is voor iedereen geschikt; zowel voor men sen met gezonde voeten als voor mensen met voetproblemen. Voeten zijn de basis van het lichaam en verdienen dan ook regelmatig aandacht om de huid en nagels in conditie te brengen en te houden. De meeste mensen gaan pas naar de pedicure als zich problemen zoals likdoorns, ingegroeide nagels, eelt en dergelijke, voordoen. Echter, een regelmatige pedicurebe handeling met een goed advies kan veel van deze problemen voorkomen. Bovendien is een voetbehandeling heerlijk ontspannend, waarbij ik in alle rust en in een sfeervolle omgeving mijn volledige aandacht op de klant richt." Voetverzorging Jolanda Tervoort biedt verschillende behandelingen. Bij mensen die niet in de gelegenheid zijn om de praktijk te bezoeken kan dit desnoods ook aan huis worden gegeven. Een 'standaard' pedicurebehan deling omvat de verzorging van huid en nagel waarbij Jolanda, als zij iets afwijkends constateert, ter ondersteuning een deskundig behandeladvies voor thuis meegeeft. Daarnaast biedt zij de mogelijkheid van een heerlijk ontspannende en uitgebreide voetverwenbehandeling inclusief voet- en onderbeenmassage en/of cosmetische voetverzorging, zoals mooi gelakte teennagels en harsen van onderbenen. Jolanda is inmiddels begonnen met de opleiding voor medische pedicure, zodat zij binnenkort ook nagelcor recties en antidmkteehnieken kan verrichten. Maar ook mensen met zoge heten risicovoeten kan behandelen, zoals de oudere voet en mensen met diabetes of reumatische aandoeningen. Jolanda werkt met de professio nele voetverzorgingsprodueten van Signora Collina, die op honderd pro cent natuurlijke basis zijn vervaardigd, en 'De Samenwerkende Pedicures', welke een oplossing bieden voor veel voorkomende huid en nagel problemen. Voetverzorging Jolanda Tervoort is aangesloten bij branche vereniging ProVoet. Ter kennismaking biedt Jolanda de hele maand oktober 10 procent korting op alle behandelingen. HEILOO - Met het versoberen van gemeentelijke taken wil de gemeente Heiloo in 2012 een bezuiniging van ruim ander half miljoen euro realiseren, zo blijkt uit de programmabegro ting 2012 die dit weekeinde aan de gemeenteraad wordt aange boden. Volgend jaar staat in het teken van de bezuinigingen. De gemeen te Heiloo krijgt, net als andere gemeenten, minder geld van het rijk. In 2015 moet de gemeente Heiloo ruim drie miljoen euro bezui nigd hebben. De gemeenteraad stelt op 7 november de begroting met daarin de bezuinigingsvoorstellen vast. Ondanks de bezuinigingsvoor stellen van anderhalf miljoen euro resteert nog een tekort van bijna 500.000 euro in 2012. Met het in de begroting opgenomen meerjaren perspectief komt Heiloo in 2014 weer in de plus. Wethouder Hero Veger: ,,We zullen moeten bezuini gen volgend jaar, daar ontkomen we niet aan. Het uitgangspunt voor het college was bij alle voorstellen dat de inwoners er zo min mogelijk van last van hebben en dat we het hoge niveau van dienstverlening in stand houden." Enkele speerpunten voor 2012 zijn: een veilige gemeente zijn en blijven. Meer regionalisering van de brandweer. Voor de bouw van een nieuw politiebureau in Zuiderloo voor de Duinstreek is de gemeente in onderhandeling. De strategische visie op de toekomst van Heiloo vernieuwen. De demografische opbouw van de gemeente veran dert en de gemeente pakt steeds meer taken in regionaal verband op. 2012 staat in het teken van grote projecten als Zuiderloo, Zandzoom, afslag A9, Boekelermeer en besluit vorming over de nieuwbouw van het PCC. De bouw van de eerste woningen in Zuiderloo start in het voorjaar. Daarnaast staat duurzaamheid op de agenda. De inrichting van de zorg is een belangrijk thema. In 2012 bereidt de gemeente de over heveling van de AWBZ voor. Ook de voorbereiding van de uitvoering van de Wet Werk naar Vermogen staat op de agenda. Heiloo gaat in 2012 anderhalf miljoen euro bezuinigen, bijvoorbeeld op het onderhoud van het groen en de sportvelden (265.000 euro). Ook de openingstijden van de afdeling Beheer Openbare Ruimte worden bekeken. De gemeente gaat bij de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) soberder te werk. Zo gaat de eigen bijdrage voor voorzienin gen omhoog. Ook op subsidies bezuinigt de gemeente. Dit levert in totaal 140.000 euro op. De gemeenschap pelijke regelingen met regioge meenten zoals de Veiligheidsregio, de GGD en het Regionaal Historisch Centrum gaan ook bezuinigen in 2012; dat scheelt de gemeente 47.000 euro. Andere bezuinigings voorstellen hebben te maken met het verhogen van de inkomsten van de gemeente. Zo wil het college de sporthal Het Vennewater meer ver huren en gaat de OZB omhoog, dit levert ongeveer 350.000 euro op. Dit betekent overigens voor de inwo ners van Heiloo niet dat him lasten stijgen; door verlaging van belas tingen voor riool en afval blijft de gemiddelde lastendruk voor inwo ners gelijk. Technische maatregelen zoals het verlengen van afschrij vingstermijnen leveren ruim 300.000 euro op. In de eigen organisatie worden taken opnieuw geschikt en wor den tijdelijke vacatures niet meer vanzelfsprekend ingevuld. Voor de jaren 2013 en 2014 staan meer bezuinigingen op stapel want in 2015 moet ruim drie miljoen euro bezuinigd zijn. De gemeente Heiloo wil dit samen met inwoners, maat schappelijke instellingen en het bedrijfsleven oppakken met het project 'Het beste idee van Heiloo'. Inwoners van Heiloo worden opge roepen om ideeën aan te dragen die tot besparingen van de gemeente lijke uitgaven leiden. Burgemeester Hans Romeyn: „We willen kwa liteit in Heiloo en hebben daarbij de denkkracht van onze inwoners nodig. We willen weten wat zij belangrijk vinden in Heiloo en wat een tandje lager kan. Voor 2013 en 2014 moeten nog ingrijpende keu zes gemaakt worden. Daarvoor heb ben we de inbreng nodig van ieder een, van jong tot oud." Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Heeft u ook 40,- betaald (wij samen 80,-) voor uw ID-kaart en heeft u ook recht op terugbetaling? Bij navraag bij de gemeente werd ons medegedeeld dat de gemeente de tijd heeft (neemt) om het pas op het einde van het jaar terug te betalen. Krijgen wij er dan de rente bij? De gemeente wil ook altijd op tijd zijn geld zien, waarom moeten wij nu maanden wachten? L. Kerssens-Riteco, Heiloo HEILOO - Een hartelijk bedank je voor de mijnheer die mij weer op de been hielp toen ik met de fiets gevallen was. Mevrouw Mollema, Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkik ker van 300,-. De opkikker van de maand oktober gaat naar Gelegenheidskoor Reimion, dat geld bij elkaar zingt voor een doktershuis in Ushetu, Tanzania. U kimt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Bij Radio BeatFM staat de vraag centraal hoe kinderen huiswerk en sport goed kunnen combineren. Maud van Gijssel is in het programma Heiloo Centraal in gesprek met Tessa van der Putten. Tessa is één van de initiatiefnemers om vanuit sportcentrum Dynamic Fit huis werkbegeleiding aan te bieden in combinatie met sport. Wilt u weten hoe dit werkt en wat er zoal bij komt kijken, luister dan naar deze uitzending van radio BeatFM op donderdagavond 6 oktober van 20.00 uur tot 21.00 uur. De uitzending kunt u ontvan gen via de ether op 106.3 FM en op de kabel op 89.0 FM. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Remco Roos (was leer ling Hasebroeksehool/ Springsehans-Oost en Murmellius Gymnasium) is op 16 augustus jongstleden aan de Utrechtse School voor Bestuurs- en Organisatiewetenschap van de Universiteit Utrecht afgestudeerd en mag zich Master of Arts noe men. Hij is afgestudeerd in het mastelprogramma Bestuur en Beleid met een onderzoek naar de Risico Regel Reflex. HEILOO - Ieder weekend verzinnen de waterscouts uit Heiloo weer een nieuwe activiteit. Deze keer bouwden zij een catamaran. Een catamaran is een boot waarbij twee drijvende delen paral lel aan elkaar gemonteerd worden. Boven de waterlijn komt een opbouw waar je op kunt zitten. De scouts gebruikten twee lelie- vletten en pionierden deze met palen en touw aan elkaar vast. Dat was nog een secuur klusje. De constructie moest natuurlijk stevig in elkaar zitten, want veiligheid staat voorop. „Het zeilde toch goed en het was echt cool!", vertelt één van de waterscouts enthousiast. „We voeren echt harder dan normaal. En door een wedstrijdje te houden werd het nog spannender." Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5