De ViVa! Zorggroep biedt Volledig Pakket thuis aan «I Harry Muskee bij radio Beat FM H E I L O O :fW'' ff* v INGEZONDEN MEDEDELING Dierendag bij het Beestenboetje Stal Sprenkeling bedankt de sponsoren Carte Blanche speelt 'Doordraaien' Presentatie bij de Vogelvereniging Heldenweken op CBS de Duif Sprookjestheater Digitale fotobewerking 50+ yoga Kerstkaarten ontwerpen met de computer Contactgroep Partnerverlies Dementie en euthanasie Mindfulness Christmas Winterfair UITKIJKPOST 5 O KTO B ER 2011 HEILOO - In 2010 kwam vanuit het Zorgkantoor van Univé de vraag om het Volledig Pakket Thuis (VPT) te introduceren binnen ViVa! Zorggroep. In september van hetzelfde jaar ontvingen de eerste cliënten van woonzorg centrum De Loet deze nieuwe vorm van zorg. Het Volledig Pakket Thuis biedt de mogelijkheid voor mensen die nog zelfstandig wonen om alle zorg die ook in een woonzorgcentrum wordt geboden gewoon thuis te ontvan gen. Dag en nacht als het moet en zo lang het kan. Het pakket omvat 24-uurs verzorging en verpleging, gewoon bij de mensen thuis. Dagverzorging kan daar ook onderdeel van zijn. De afspraken worden vastgelegd in het eigen zorgdossier en regelmatig wordt gekeken of aanpassingen zijn die passen bij de situatie. Daarnaast wordt de was verzorgd en wordt het huis netjes bijge houden. Maaltijden kunnen worden bezorgd, maar uiteraard kan men ook gebruik maken van het restaurant en alle overige diensten van de zorgloca- tie in de buurt. Voor woningaanpassingen en hulpmiddelen (zoals rolstoelen) kan een beroep gedaan worden op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, uitge voerd door de gemeente. Huisartsenzorg, geneesmiddelen en tandheelkun dige zorg blijven via uw eigen zorgverzekering geregeld. De verzorging, ver pleging, maaltijden en schoonmaak komen vrijwel geheel voor rekening van de AWBZ. Het Zorgkantoor bepaalt of een eigen bijdrage verschuldigd is. Om voor dit VPT in aanmerking te komen is een indicatie voor verblijf nood- zakelijk.van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). ViVa! Zorggroep kan helpen met de aanvraag. Kortom, VPT is een mooie dienst als mensen zelf standig thuis willen blijven wonen, maar wel zorg nodig hebben en wachten op een plaats in een woonzorgcentrum. Zeker voor echtparen die bij elkaar willen blijven. Voor inlichtingen: Inge Johansen, tel.nr. 088 - 99 57 725. HEILOO - Afgelopen zondag werd Dierendag gevierd bij het Beestenboetje. Met clowns die van ballonnen de mooiste hond jes en zwaarden maakten. Verder werd er geschminkt, reed er een ponywagen en waren kermisattracties aanwezig. Bovendien konden kinderen de cavia's en de konijnen knuffelen. Een paar dentram vervoerde bezoekers die dat wilden naar GGZ. Ook hier werden diverse activiteiten gehouden, zoals een roofvogelshow, het grootste paard en de vlindertuin. Kortom: door het weer en mede door de inzet van alle vrijwilligers was het een geslaagde dag! Aangeleverde foto HEILOO - Zondag 25 september werd een sponsorwedstrijd bij Stal Sprenkeling voor Stichting Reach gehouden. Mede dankzij het mooie weer is dit een succesvolle dag geworden. De ruiters hebben him best gedaan om zoveel mogelijk sponsorgeld te verdienen en dit is gelukt! Er is in totaal 630,- gedo neerd om de sporters met een PGB te steimen. De sponsoren worden hiervoor ontzettend bedankt. Zij hebben belangeloos voor mooie prijzen voor de ruiters gezorgd! HEILOO - Op dinsdag 11 oktober speelt Theatergroep Carte Blanche 'Doordraaien' voor familie en betrokkenen van mensen met psy chische problemen. Op 10 oktober is het de Landelijke Dag Psychische Gezondheid met dit jaar als thema familie en betrokkenen van men sen met psychische problemen. Om die reden zal Theatergroep Carte Blanche een stuk opvoeren met familie en betrokkenen als thema. Wat maken familie en betrokkenen mee, waar moeten zij om lachen of huilen? Vanuit ervaringen gespeeld, herkenbaar, prikkelend en soms hilarisch. Andere belangstellen den zijn natuurlijk ook welkom. De avond wordt georganiseerd door GGZ Noord-Holland Noord in het kader van de Landelijk Dag Psychische Gezondheid. De zaal gaat om 19.00 uur open. Het the ater begint om 19.30 uur in het Ontmoetingscentrum, De Olvendijk 2a in Heiloo. De toegang is gratis. Aanmelden kimt u bij mevrouw A. De Haan, GGZ Noord-Holland Noord via tel. 06-51990691 of via a.dehaan@ggz-nhn.nl of m.vellekoop@ggz-nhn.nl. HEILOO - Lambert Jansen zal op 10 oktober middels een diapresen tatie vertellen over het houden en kweken van parkieten als hobby. Gesproken zal worden over voe ding, het samenstellen van koppels, de invloed van voer en eiwitten op de conditie en het broedproces. Hierna kunnen de kwekers him wel en wee bespreken. De avond bij de Vogelvereniging Kleurenpracht begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk (ook voor niet-leden). U vindt het verenigings gebouw aan Het Zevenhuizen, naast de sporthal. HEILOO - Met een heldhaftig optreden van Pippi Langkous, Wilhelm Tel, Spiderman, Robin Hood, Rembrandt en Kikker ging op De Duif de Kinderboekenweek van start. Met een ludieke week- opening waarin allerlei heldendaden werden belicht door het team, haakt de school in op de jaarlijkse Kinderboekenweek. Dit jaar is het thema 'Superhelden'. Vanaf 26 september zijn de leer lingen aan het werk gegaan met 'dapper durven zijn'. Dit thema zal in alle groepen worden uitgewerkt in werkstukken, presen taties en creatieve uitingen. Op vrijdag 14 oktober zal de school helemaal in het teken staan van superhelden: dan presenteren de leerlingen de resultaten van deze heldenweken. Van 13.30 tot 14.15 uur zijn ouders, oma's en opa's en andere belangstellenden welkom om te komen kijken! Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 10 oktober om 20.00 uur op Beat FM in het programma 'Rock Empire, staat de onlangs overleden wereldbe roemde bluesrockzanger 'Cuby', alias Harry Muskee centraal. Wie langs de spoorlijn Assen - Groningen op een spoorweghuisje de verweerde letters C B ont- waardt, die kan weten, dat deze let ters symbool staan voor s'werelds beroemdst geworden fenomeen in de bluesrockscene 'Cuby' alias Harry Muskee. Hij won awards met zijn schitterende blues LP's Desolation en Groeten uit Grollo, waar we in het BEAT FM Programma Rock Empire verschillende nummers van zullen draaien komende maandag avond. De voormalige oefenruimte, boerderij van Cuby is ingericht als museum van de legendarische drentse bluesrockband, waar ook bluesgiganten als Eddie Boyd en John Mayall mochten overnachten in de zestiger jaren. Ter nagedachte nis een uur lang pure bluesrock uit Drente Grollo, met als middelpunt de te vroeg (1970) overleden groot heid in 'the blues', de electrische geperfectioneerde bluesrock van Cuby, en de al even legendarische uit Zwolle overleden bluespianist Herman Brood, die later zijn eigen rockband 'Herman Brood his Wild Romance' formeerde. Luisteren en genieten dus de komende maandag avond op Beat FM op de kabel 89.0 in de ether 106.3 FM en wereldwijd op internet in het programma 'Rock Empire'. [Nieuwsblad voor Heiloo omstreken] STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl In de herfstvakantie, op woens dag 19 oktober, is er in het kader van Generatiemix voor grootouders met hun kleinkinderen vanaf vier jaar een spannende en vrolijke och tend met Marlise Mantel. Men gaat een sprookje naspelen en uitbeel den. Locatie Trefpunt, van 10.00 tot 12.00 uur, entree 4,- per volwas sene met één kind, elk volgend kind 1,-. Reserveer tijdig uw plaatsen viatel. 072-5331297. Op woensdag 19 oktober om 10.45 uur start de cursus digitale fotobe werking voor beginners. U leert de beginselen van het bewerken van digitale foto's. U leert uitsnijden, belichting aanpassen, retoucheren, kleurcorrecties maken en plaatsen van tekst in de foto. Zes lessen van anderhalf uur voor 99.- (service pas 94,05) plus cursusboek en software 24,95. Aanmelden via tel. 072-5331297. Kom ook naar de cursus yoga op dinsdag-, donderdag- of vrijdagoch tend. Van september tot mei, een uur per week. Lenig hoef je niet te zijn om aan yoga te beginnen. In de les besteden we aandacht aan houding en beweging. Het bewust worden van de ademhaling, concentratie, ontspanning en van het evenwicht. Het cursusgeld bedraagt 120,- voor dertig lessen. Informatie en opgeven bij mevrouw G. Vis, tel. 072-5336701. Een proefles is mogelijk. Op woensdag 26 oktober om 09.00 uur start de workshop eigen (Kerst) kaart ontweipen. Eerst worden de mogelijkheden van de computer uit eengezet. En kiest ieder voor zich zelf afbeeldingen (de keuze valt vaak op een foto van vorig jaar), formaat, met of zonder enveloppe en dergelij ke. Thuis werkt u de opzet uit. In les twee gaat men op zoek naar verbete ringen. In de laatste les wordt geke ken naar de mogelijkheden voor een goede afdruk. De kosten voor drie lessen van anderhalf uur zijn 40,- (servicepas 38,-) plus handleiding 5,-. Aanmelden via tel. 072- 5531297. De volgende bijeenkomst van de Lotgenotencontactgroep Partnerverlies is op dinsdag 11 okto ber. Thema: Verlies erkennen en denkpatronen doorbreken. Tijdstip van 13.30 tot 15.30 uur, locatie Trefpunt, entree inclusief consump tie 5,-. Heeft u het moeilijk met het verwerken van het verlies van uw partner en wilt u uw gevoelens delen met anderen in dezelfde situa tie, dan nodigen wij u uit om deel te nemen. Meer informatie via Johanna Eijmael, tel. 072-5331297 of via welzijnscoach@welzijnheiloo.nl. Mevrouw Jannie Willemsen van de NWE verzorgt op zaterdag 22 oktober een lezing over Dementie en Euthanasie. Tijdstip van 10.00 tot 12.00 uur, locatie Trefpunt, toe gang gratis, consumptie voor eigen rekening. De lezing is een gezamen lijk initiatief van de Ouderenbonden ANBO en KBO en de SWH. Omdat bij dementie het levenseinde vaak heel ontluisterend is willen juist bij dementie veel mensen euthanasie bereikbaar hebben. Voor inlichtin gen tel. 072-5332659. Op woensdag 2 november van 09.30 tot 11.30 start Nell Dekker met de verkorte cursus Mindfulness. U leert om met ontspannen aandacht open te zijn voor wat zich aandient in het dagelijks leven, en zo stress te hanteren. De levensgolven kimt u niet stoppen, maar u kunt wel leren surfen. De kosten zijn 63,25 (ser vicepas 60,09) voor vijf lessen. Opgeven via tel. 072-5331297. Op vrijdag 9 december is er een middagtochtje per luxe touringcar naar een kerstmarkt. Om 15.00 uur vertrekken we naar het Museum de Broekerveiling dat helemaal is omgetoverd tot een kerstparadijs in Dickensstijl. Rollators kimnen mee. Terug Heiloo circa 19.00 uur. Prijs: 17,95 incl. entree en koffie/cake. Reserveren tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7