Oogstdanlcviering en 975 jaar kerk in 4t derp Jong, fris, dynamisch strijkkwartet ontdekt Praag Afrikaanse reclameborden in Sopit Stuurdraagsysteem voor fietsen met krat Expositie Hans Kaandorp in t Praethuys regio 21 Gewaagde expositie in De Kapberg De meiden van Ragazze spelen zaterdag 15 oktober voor u in het Iskra Monumentconcert in de Dorpskerk te Castricum. Aangeleverde foto EGMOND - Op zondag 16 okto ber is er een heel bijzondere viering in Egmond aan Zee. De gezamenlijke kerken vieren dan dat het 975 jaar geleden is, dat er vanuit de abdij in Egmond een kerk is gesticht op 'Derp'. Door de geschiedenis heen is deze ene kerk verdeeld geraakt in drie kerken. In Egmond bestaan tegenwoordig de Rooms-Katholieke Kerk (RKK), de Oud-Katholieke Kerk (OKK) en de Protestantse Kerk (PKN). Gelukkig worden regelma tig gezamenlijke vieringen gehou den. Op 16 oktober bijvoorbeeld, bij de jaarlijkse Oogstdankviering, waarbij ook de oogst van 975 jaar Christendom in Egmond aan Zee wordt gevierd. Om 09.15 uur ver trekken de drie pastores Nico Knol, Rudolf Scheltinga en Saskia Ossewaarde, vanaf de OKK rich ting de RKK. Ze halen de parochi anen daar op en lopen in proces sie vervolgens naar de PKN om de protestantse gemeenteleden mee te nemen. Ook schoolkinderen lopen mee. Vanaf 09.30 uur worden de drie kerkklokken geluid. Na de viering trekt iedereen naar het strand om daar ballonnen los te laten; hemel en aarde verbonden. Kortom: het wordt een feest, waar bij u welkom bent! Afrikaans reclamebord voor een kapsalon. Aangeleverde foto REGIO - Vier hippe jonge mei den, 'Ragazze' die met hun violen, altviool en cello samen het Ragazze Kwartet vormen, maken een ontdekkingsreis naar Praag. Op zaterdag 15 oktober trakteren zij het publiek graag op het resul- REGIO - Kees Klijbroek is werkzaam als conciërge op het Bonhoeffercollege. Ron Tambach is directeur van een staalconstructiebedrijf. Samen bedachten zij: Bokero. Bokero is een nieuw fietsop- hangsysteem dat stallingproblemen oplost waarmee bedrijven, scholen, stations en overheidsgebouwen en dergelijke dagelijks kampen. Een nieuwe trend op de fietsen- markt zorgde voor problemen: de fiets met voorop een bagagerek met daarop eventueel een mand of taat in het Iskra Monumentconcert in de Dorpskerk, Kerkpad 1 (tegen over de Rabobank) in Castricum. De aanvang hiervan is 20.15 uur. Iskra houdt dit concert in samenwerking met het Nationaal Muziekinstrumentenfonds (NMF) Het kwartet speelt in 'Wij ontdek ken Praag' prachtige werken van boodschappenkrat bevestigd. Kees vond dat ook voor die fietsen een stallingsoplossing moest komen. Daarom is hij er zelf een gaan ont werpen. Hij is vervolgens met zijn idee naar Ron gegaan, die direct enthousiast was. Ron heeft het fietsophangsysteem verder ontwik keld en in productie genomen. De Bokero was geboren. Inmiddels zijn de eerste Bokero's al geplaatst bij het Bonhoeffercollege aan de Pieter Kieftstraat in Castricum. Zowel de leerlingen als de medewerkers zijn er bijzonder tevreden mee. de componisten Mozart, Schulhoff en Suk die een belangrijke invloed hadden op het Praagse muziekle ven. De kaarten kosten 14,- (met CJP en Iskra Kortingpas 12,-, kinderen tot en met 12 jaar 7,-) en zijn te bestellen via www.iskra. nl of tel. 0251-674379. EGMOND - De kunstenaressen die het werk maakten zorgen voor verrassingen. Appels en water, hangende keramiek en signaalrode olieverf. De schilderijen die u kunt zien in de tentoonstelling van Teska Seligmann (1956) zijn in te delen bij het abstract expressionisme. De toeschouwer moet er met zijn neus bovenop willen gaan staan om alle details te ontdekken. Wilma Bosland (1956) startte een keramiekatelier in Amsterdam, waar ze lesgeven en eigen werk combineert. Keramiek is voor Wilma Bosland een speciale vorm van beeldhouwen met naast vorm, plasticiteit, ruimte lijkheid en expressie nog vele extra beeldende mogelijkheden. Liesbeth van Woerden (1960) werkt niet vanuit één discipline. Haar installaties, foto's, video's, acties en objecten komen voort uit een fascinatie voor alledaagse verschijnselen. Ze vindt het alle daagse vreselijk en intrigerend tegelijk: ondraaglijke alledaagse sleur en het alledaagse als een geruststellend ritueel. De tentoonstelling is te zien tot en met 13 november op zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Slotweg 17 Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. REGIO - Op uithangborden boven winkels, langs de weg, op voertuigen en muren: overal in Afrika vind je kleurrijk geschil derde reclame-uitingen en kunst, bedoeld om de aandacht van voorbijgangers te trekken. Veel mensen in Afrika zijn analfa beet en de afbeeldingen laten vaak op humoristische wijze zien waar iets voor staat. De borden worden gemaakt met minimale middelen, met triplex en simpele muurverf. Deze tentoonstelling is een ode aan de talrijke artiesten die met verf en kwast kleur en levendigheid bren gen in him doipen en steden. De tentoonstelling is te zien van 2 oktober tot en met 27 novem ber in galerie Sopit, op de Anna Paulownastraat 22, Castricum. Iedere zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.sopit.nl. Het nieuwste fietsophangsysteem is al in gebruik. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19