Natuur- en milieueducatie kerk spreekt De kerk spreekt Al wandelend genieten van de natuur Expositie Hans Kaandorp in 't Praethuys REGIO m Trace and the Old Dix in Vredeburg 't Praethuys op locatie door Noord Holland Krantje lezen op internet Amak wandelt Ledenavond in de Burgerij Duiken in Zeeland Citholiek zijn in Éumotid aan Zee Boek over oud-Katholiek zijn in Egmond aan Zee KORTOM B.lief presenteert 'Golden Heart' Bijeenkomst Alzheimer Café UITKIJKPOST REGIO - Hoe maak je compost? Welk nut hebben insecten? Hoe zet je de wind rond je oren om in elektrische energie? Deze en andere vragen komen aan de orde in de educatieve pro gramma's van Stichting NME (Natuur- en MilieuEducatie) Alkmaar. Uitvalsbasis van NME-Alkmaar is een statige stolpboerderij op de grens van Heiloo en Alkmaar. In de oude stal is een leslokaal ingericht en er is een prachtige tuin met onder andere een insectenhotel en een vlinderkast. Hendrik Groot, voorzitter van NME-Alkmaar: „We hebben alles in huis om kinderen een geweldige natuur- en milieu- ervaring te bieden. En dan heb ik het niet alleen over wat er hier te zien is, maar ook over onze enthousiaste medewerkers. Hier op de boerderij en op locatie met de Energiebus." Basisscholen uit de gemeenten Bergen, Castrieum en Heiloo kunnen deelnemen aan REGIO - Wie wil genieten van de natuur rondom Castrieum kan deelnemen aan korte en/of lange wandeltochten, georgani seerd door de Stichting Welzijn Castrieum. De lange wandeltochten van vijftien kilometer vinden tweewe kelijks op de woensdag op elke even week plaats. Men vertrekt om 10.00 uur vanaf Station Castrieum bij de kaartjesautomaten. De groep wandelaars voor de zes/zeven kilo meterwandeling vertrekt tweewe kelijks op de woensdag op elke REGIO - De hele maand okto ber exposeert Hans Kaandorp in 't Praethuys te Alkmaar. Zijn werk voor deze expositie bestaat uit schilderijen in acryl en enkele beeldjes van spek steen. De aanleiding voor deze exposi tie is het overlijden van zijn vrouw Joke aan kanker in september tien jaar geleden. ,,Ik vind het een mooi moment om op deze manier even extra stil te staan en te gedenken", het Energiebus programma en de natuur- en milieulessen, zonder dat ze een bijdrage hoeven te betalen. Rabobank Noord-Kennemerland neemt de kosten voor het educatie ve uitstapje namelijk geheel voor haar rekening. Hiervoor sloten de stichting en de bank recent een sponsorovereenkomst. Jan Klaver, directeur Bedrijfsmanagement van de Rabobank: „Maatschappelijk verantwoord ondernemen staat bij ons hoog in het vaandel. Dit programma is een goede manier om hier invulling aan te geven. Door ons partnerschap met NME- Alkmaar kunnen scholen deelne men zonder dat geld een drempel hoeft te zijn. In de afgelopen jaren hebben we al goede ervaringen opgedaan met het Energiebus programma. Deze nieuwe over eenkomst zien we als een uitbrei ding van de eerdere samenwer king. Ik hoop van harte dat 'onze jeugd' wordt aangestoken door het enthousiasme van de mensen van Stichting NME-Alkmaar." oneven week om 10.00 uur vanaf Bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg in Bakkum. Informatie over de wandelingen kan worden ver kregen bij begeleider Rinus Vink, tel. 0251-652016. Men kan zonder opgave aan de korte en lange toch ten deelnemen. Er zijn geen kosten aan de wan delingen verbonden, eventuele consumpties onderweg zijn voor eigen rekening. Voor algemene informatie kan gebeld worden met de Stichting Welzijn Castrieum, tel. 0251-656562, of via de e-mail: info@welzijneastrieum.nl zegt hij. „Daarnaast is het, hoe dubbel het ook mag klinken, haar ziek-zijn geweest, dat mij aan het schilderen heeft gezet". De onder- weipen van het tentoongestelde werk zijn divers; landschappen, bloemen, abstract en enkele tech nische schetsen. De expositie is te zien in 't Praethuys, Westerweg 50 te Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Zie voor meer informatie op de website www.praethuys.nl. EGMOND - In Egmond aan Zee bestaat sinds 1036 de parochie van de Heilige Agnes. Als één van de grootste parochies van de Oud-Katholieke Kerk kent zij een bewogen bestaan in dit dorp, dat vroeger volkomen afhankelijk was van de visvangst en tegenwoordig een gezellige familiebadplaats is. Van dit bewogen bestaan wordt verteld in het boek Als de kerk kon spreken' dat werd uitgegeven ter ere van het honderdjarig bestaan van het huidige kerkgebouw in 1986. Nu, 25 jaar later, met de vie ring van 125 jaar kerkgebouw, is het vervolg op dat boek. In 'De kerk LIMMEN - Na de fantastische opening van het seizoen in sep tember met de Big Swing Band uit Alkmaar nu weer iets totaal anders. Trace and the Old Dix is de naam en het is een uitzonder lijk orkest, dat een gastoptreden zal verzorgen. Een aantal jaren geleden besloten een aantal muzikanten uit Heerhugowaard en omstreken om een dixieland- band te formeren. De ervaren musici kwamen tezamen en uiteindelijk werd Trace and the Old Dix geboren. De doel stelling was om dixieland een iets andere vorm te geven dan gebruikelijk. En dat kon ook, want velen spelen meer dan één instrument en dat maakt één en ander niet alleen afwisselend, maar ook zeer verrassend. Er is zelfs één muzikant die bas, saxofoon én trompet speelt en dan ook nog eens zingt. U zult ervan kunnen genieten op zon dag 16 oktober in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen vanaf 16.00 uur. De toegang is gratis maar u kunt steunen door lid te worden: 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel. 072-5053414, e-mail: timmer. limmen@worldonline.nl. spreekt...' wordt ingegaan op de gebeurtenissen die sinds 1986 heb ben plaatsgevonden. Er komen ook veel parochianen, van oud tot jong, aan het woord over hun kerk. Soms ondeugend, soms heel serieus, maar altijd betrokken. Tijdens de oecumenische oogst- dienst en tevens de viering van 975 jaar christendom in Egmond aan Zee zal het eerste exemplaar offi cieel worden overhandigd aan pas toor Rudolf Seheltinga. Deze viering begint om 10.00 uur op 16 oktober in de oud-katholieke kerk aan de Voorstraat. Na 16 oktober is het boek te koop bij onder andere boek handel Dekker en Dekker en foto Jonker in Egmond aan Zee. REGIO - Vrijdag 14 oktober van 15.00 tot 21.00 uur gaat 't Praethuys 'op locatie' en is aanwezig met alle inloophuizen van Noord-Holland op de 'duizendborstenbeurs' in de Waerdse Tempel. Een informatie ve beurs met lezingen, informatie, modeshow, masseurs, visagisten en een medisch plein met onder andere artsen, therapeuten, marn- maeareverpleegkundigen om op alle mogelijke vragen antwoord te geven, 't Praethuys is aanwezig voor een goed gesprek en u kunt deelnemen aan een workshop 'schilderen'. Voor informatie en programma zie www.duizendborsten.nl. In oktober hangen er kleurrijke schil derijen in acryl en enkele beeld jes van speksteen in van Hans Kaandorp in 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en naas ten aan Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspan nende of creatieve activiteit: tel. 072-5113644, www.praethuys.nl of via e-mail info@praethuys.nl. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. elkaar gaan m het Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97 in Alkmaar. Aanvang 19.30 uur (einde ongeveer 21.30 uur). Entree is gratis, evenals koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072- 5337612. AKERSLOOT - Zondag 16 okto ber is er weer een wandeling van Amak. De wandeling is de Paddenstoelentocht in Castrieum en is vijftien kilometer lang. Men vertrekt om 09.30 uur op de fiets vanaf het kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. LIMMEN - Het Katholieke Vrouwen Gilde heeft op woens dag 19 oktober haar ledenavond in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 in Limmen. De avond wordt verzorgd door Martha van der Steen en Pastor Oiling. Ze komen hun ervaringen vertellen over hun reis naar Burkina Faso. Het beloofd een boeiende avond te worden. Ook introducés zijn wel kom. AKERSLOOT - Peter Slobbe komt donderdag 20 oktober uitleg geven over de duiksport. Hij zal vertellen, wat er bij komt kijken voor men daar aan kan beginnen. Daarna zal hij beel den laten zien van al het fraais in de Zeeuwse wateren, waar hij gedoken heeft. Bezoekers zijn welkom vanaf 19.30 uur in Dierentuin Animal Farm op het Willem Alexanderplantsoen, Luxemburglaan in Beveiwijk. De toegang is gratis. 12 OKTOBER 2011 -V. j'A/* J De kerk spreekt... is na 16 oktober verkrijgbaar bij onder andere boekhandel Dekker en Dekker en foto Jonker. Aangeleverde foto REGIO - Op zaterdag 29 oktober 'verguldt' het koor de Blije Mare met hartverwarmende klanken en opzwepende ritmes. Bij het suc cesvolle optreden in een bomvol le kerk van de Abdij in Egmond- Binnen op 14 mei hebben zij heel wat mensen moeten weigeren. Dus wie het Gospel niet eerder heeft ervaren, heeft nu de kans. Plaats: Immanuëlkerk, De Blije Mare, Kajakstraat 60, Alkmaar. Aanvang: 14.30 uur. Kaarten: 5,-. Reserveren via: info@blief. nl, of via tel. 072-5332318/ 0251- 655130 REGIO - De afdeling Noord Kennemerland organiseert in de regio verschillende activiteiten voor mensen met dementie, hun familie en andere belang stellenden. Ook in oktober is er weer een bijenkomst in het Alzheimereafé. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreek baar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maat schappelijke acceptatie en inte gratie van mensen met dementie. Op 19 oktober wordt gepraat over 'Dementie en de pijn van het uit Basisscholen uit de gemeenten Bergen, Castrieum en Heiloo kun nen deelnemen aan de natuur- en milieulessen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21