Taekwondo wedstrijden groot succes Eenvoudige zege voor Limmense schaakclub Vredeburg Oppositie verliest nipt van Koedijk De Duinlopers goed van start SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Ed Stolp versloeg zijn tegenstander als Karpov in zijn hoogtijdagen Jolanda Linschooten naar ultraloop la Réunion sport 2/ Spjé It Daniëlle van Marion (op rood) blokt een aanval van haar opponent Foto: Michael Rosa HEILOO - Met ruim dertig deelnemers (in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar) zijn de Taekwondo sparringswedstrij den bij Dojo 't Loo een groot succes gebleken. De sporters waren afkomstig van Dojo 't Loo, van Taekwondo Centrum Alkmaar en Yusin uit Hoom. Het toernooi was vooral bedoeld om ervaring op te doen in deze tak van het Taekwondo; het gevecht van sporter tot sporter. Doel van de wedstrijd is om zoveel mogelijk punten te scoren door elkaar met een breed scala van arm en beentechnieken te raken op de beschermende kleding. Namens Dojo 't Loo deden Daniëlle van Marion, Giovanni Sol, David 't Hart en John Koot mee. Voor Daniëlle, David en John was het was het hun eerste wedstrijd. Daniëlle ein digde als jongste in haar poule op de derde plaats. John en David zaten bij elkaar in de poule waar John tweede werd en David met een vierde plaats net buiten de prij zen viel. Giovanni had de zwaarste poule en moest vijf keer aantreden, hij eindigde net buiten de prijzen. Volgende maand zijn de deelne mers uitgenodigd voor een wed strijd in Hoom. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 7 oktober speelde het eerste achttal van schaakvereniging Vredeburg de eerste bondscompetitie- wedstrijd van het seizoen. Het gepromoveerde Vredeburg ont ving Waagtoren 6 uit Alkmaar. Op dezelfde avond werd de derde ronde van de interne competitie gespeeld. Bij de bondswedstrijd wees Gertjan Hafkamp Vredeburg de weg door op het achtste bord te winnen met een fraaie koningsaanval. Niet lang daarna moest Bert Hollander op bord zeven met een toren ach terstand de strijd staken, teiwijl Niels Hageman op het zesde bord met overtuiging zijn tegenstander van het bord drukte. Harold Ebels noteerde op het vierde bord een nul, na een mislukt torenoffer. Koen Kramer versloeg na een behoedza me manoeuvreerpartij op het hoog ste bord de sterkste Alkmaarder. Op bord vijf won Jos Admiraal snel een paard. Zijn tegenstander spartelde nog een zet of dertig door, maar Admiraal haalde geconcentreerd het punt op. Op het derde bord versloeg Ed Stolp zijn tegenstander zoals Karpov dat deed in zijn hoogtijdagen: een miniem positioneel voordeeltje langzaam uitbouwen naar een klin kende overwinning. Zijn zoon Bob Stolp tenslotte won op het tweede bord doordat zijn tegenstandster, de uit Heiloo afkomstige Shannon Vlaar, de bedenktijd overschreed. Een eenvoudige zege van 6-2 in Limmer voordeel was het resultaat. Op 8 november wacht het sterke SV Oppositie. In de interne competitie stond de strijd tussen de buurmannen Jan de Graaf en Cees Dinkla op de agen da, waarbij Dinkla zich de sterkste toonde. Hidde Ebels rekende snel af met Marcel Wester, die de fout maakte mee te gaan in het hoge speeltempo van de adspirantenkam- pioen en werd weggeeombineerd. Sandra Hollander won met een klas sieke mataanval van Ed van Duin, teiwijl Ozair Dahi zijn tweede ach tereenvolgende overwinning pakte door Kees Aafjes te verslaan. Dirk Aafjes kreeg spijt toen hij een paard tegen twee pionnen milde met Robin Rommel en snel in een ver loren eindspel kwam. In de B-groep was Patrick Wempe niet opgewas sen tegen de sterke Sewints Dahi. SCHAKEN HEILOO - Afgelopen dinsdag reisde het eerste schaakteam van Oppositie af naar Koedijk om de eerste ronde te spe len in de externe competitie. Vooraf was gerekend op een zware avond, gezien de gemid deld hogere rating van Koedijk. Maar de eerste klap is een daal der waard. Bouke Woudstra, jeugdleider van Oppositie, lokte de koning van zijn tegenstander midden op het bord en zette hem daar mat. Vervolgens wist Kees Jongkind zijn tegenstan der ook op de knieën te krijgen en deelde Albert Bouma aan het eerste bord het punt met zijn tegenstan der. Maar zowel Peter Folkertsma als Cor van Etten moesten het hoofd buigen, zodat de teller bleef staan op 2,5 -2,5. André van der Ark kreeg een verschrikkelijke aanval over zich heen en moest capituleren. Vervolgens wist Simon Smit zijn minuscule voordeeltje bekwaam uit te bouwen. Zijn rand- pion was niet meer tegen te hou den. Voorzitter Herman Limmen zat in een 3,5 - 3,5 stand als laatste nog achter het bord. Maar hij keek tegen een stelling aan die hem lang zamerhand ontglipte. Ook hij moest opgeven. De eindstand was dus 4,5 - 3,5 voor Koedijk. Enigszins teleurge steld maar met opgeheven hoofd moest Oppositie de eerste twee wedstrijdpunten aan Koedijk laten. De uitslagen van de interne com petitie: Bosma - Verhoeff: 0 -1 Sauer - Smith: 0-1; Maas - Manni 0,5 - 0,5; van Nes - -Mtihren: 0-1 van der Wal - Jonkheer: 1-0; Vonk - van den Brink: 1-0; Smoor - Komin: 1-0; Huffnagel - de Jager: 0-1; Blom - Booij: 1-0. HARDLOPEN HEILOO - De nieuwste groep van loopgroep De Duinlopers is met een groot aantal deelne mers goed van start gegaan op de woensdagochtend. Sinds 21 september geven trai ners Peter en Agnes - naast de al bestaande zaterdagochtendtraining - nu ook op de woensdagochtenden om 09.00 uur een gedegen hardloop training in de duinen van Egmond. Naast beginnende hardlopers is er ook belangstelling vanuit de (licht) gevorderde loper. Dit maakt de groep divers. Voor de gehele groep geldt dat de training begint met inlo pen, daarna volgt loopscholing en aansluitend een bij ieders loopni veau passende intervaltraining en/of duurloop. Voor nieuwe hardlopers is resultaat al snel merkbaar; binnen een paar weken ervaren deze lopers een vooruitgang in conditie en uit houdingsvermogen. De (lieht)gevor- derde hardloper kan vooral begelei ding veiwachten bij het verbeteren van persoonlijke prestaties. Naast sportiviteit en het verleg gen van de persoonlijke grenzen, is 'gezellig lopen' ook belangrijk. Bij De Duinlopers is al hardlopend tijd voor een praatje en een grapje; tevens ook een goede ademha lingsoefening. Wilt u met hardlo pen starten of wilt u uw persoon lijke prestaties verbeteren, dan kunt u meetrainen met een loop groep. Naast de woensdagochtend (09.00 uur) wordt ook op zater dagochtend (09.30 uur) getraind. Beide ochtenden starten vanaf de PWN-parkeerplaats aan de Oude Schulpweg in Egmond-Binnen, net voor Restaurant Anno Nu. Voor meer informatie: Peter Kuijper, tel. 06-13693636 of Agnes Blokker, tel. 06-24706700, www.duinlopers.blogspot.nl. Naast sportiviteit is 'gezellig lopen' ook belangrijk bij De Duinlopers. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23