VRIJWILLIGERS INFORMATIE PUNT Zijdecocons en zijdestrengen Meer taken voor Wanda Vasbinder Zelfstandig blijven wonen met de Servicepas w HEILOO DAG VAN DE VRIJWILLIGER VRIJWILLIGERS VACATUREBANK 26 Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl MAATSCHAPPELIJKE STAGEPLAATSEN Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 Vrijwilligers maken het verschil Wie wil nu niet zelfstandig blijven wonen als hij of zij wat ouder wordt 12 OKTOBER 2011 UITKIJKPOST Het Trefpunt was tot anderhalf jaar geleden specifiek gericht op de ouderen. De focus staat tegenwoordig ingesteld op iedereen. Een van de activiteitsgebieden zijn de cursussen en workshops. Het cursusaanbod is heel breed en divers, bijvoorbeeld op het terrein van creativiteit en het omgaan met de computer. In een recent gehouden klanttevredenheidsonderzoek scoorden de cursussen van de Stichting Welzijn Heiloo gemiddeld een 8,4. Een mooi rapportcijfer vinden we zelf, en een stimulans om door te gaan en waar mogelijk uit te breiden en kwaliteitsimpulsen binnen te halen. Op 7 december, de 'Dag van de Vrijwilliger', houdt de gemeen te Heiloo een feestelijke vrij- willigersavond in Golden Tulip van 19.30 tot 22.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben grote waardering voor mensen die zich belangeloos voor anderen inzetten, al of niet in georganiseerd verband, en willen hen daar graag voor bedanken. Vrijwilligerswerk staat voor veel velschillende activiteiten: voorlezen Karin ten Cate op school, inzet voor sport- of hob byclub; uw buurman ondersteunen bij zijn bezigheden; organiseren van een buurtfeest; collecteren voor het goede doel; actief zijn in het jonge renwerk; op natuur- of cultuurge bied; etc. Avondprogramma De internationaal bekende sopraan Karin ten Cate en haar vaste pia niste Doroté Crijns, beiden woon achtig in Heiloo, verzorgen met veel plezier het muzikale deel van het programma. Tevens wordt de film "Vrijwilligerswerk in Heiloo" ver toond die door de Videoclub Heiloo is gemaakt in het kader van het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk 2011. Vele orga nisaties en vrijwilligers van Heiloo zijn in beeld gebracht. Daarnaast is er gelegenheid om andere vrijwilli gers te ontmoeten. Aanmelden voor de feestavond Binnenkort wordt vermeld in de Uitkijkpost hoe u zich kimt aanmel den. Er zijn 200 kaarten beschik baar en bij overschrijding wordt er geloot. De volledige tekst van de vaca tures is te zien op de website Vrijwilligers Informatie Punt. Gered Gereedschap zoekt een PR-vrijwilliger die contacten legt met bedrijven en de media om de Stichting te promoten en gereedschap te verkrijgen Bij de Kindertelefoon is plek voor vrijwilligere die met kinde ren en jongeren tussen de 8 en 18 jaar in gesprek gaan. Ze bel len en chatten over bijv. pesten, seks, geweld en verliefdheid. Vrijwilligere krijgen een trai ning. De Buurtbus zoekt een chauf feur met rijbewijs B De volledige tekst van de volgende stageplaatsen is te zien op de web site Vrijwilligere Informatie Punt: Collectant; administratief ondersteuner; assistent medi- awijsheid-muziek; assistent mediawijsheid-sociale media; knaagdierenverzorgere; bloern- schikker; assistent kleuterkerkvie- ring; ondersteuning kinderen met een ernstige beperking; klussen in de tuin. Kijk op de website onder "maat schappelijke stage -> jongeren -> zoek een stageplaats". Het schooljaar is nog maar net begonnen, maar wat let je om alvast een leuke stageplek voor je maatschappelijke stage te zoeken! Het VIP is te vinden in de biblio theek, Westerweg 250, 1852 AR Heiloo, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnlieiloo.nl, websi te www. vrijwilligersheiloo. nl. Openingstijden: dinsdag en mijdag 10.00 - 17.00 en woens dag 14.00 - 17.00 of op afspraak. Voor maatschappelijke stages: mijdag 10.00 tot 15.00 uur, e-ma.il stagemakelaar@welzijn- heiloo. nl. Zijdecocons zijn een product uit de zijde-industrie. Soms worden ze weggegooid, maar Margriet Oostelbos, gespecia liseerd in sieraden van natuur lijke materialen, kreeg het idee om de cocons te bewerken tot exclusieve sieraden. Ze verft de cocons met zijdeverf, en ver vaardigt van de geverfde zijde cocons een halsketting. Margriet Oostelbos verzorgt op maandag 14 november een work shop Ketting maken van geverfde zijdecocons. Aanvang 19.00 uur, locatie Trefpunt. Aan het eind van de workshop, om 22.00, is elke deelnemer in het bezit van een fraai, exclusief sieraad. Kosten workshop: €17,50 servicepas 16,60) plus materiaalkosten ongeveer 20,- Reserveer uw plaats in deze workshop via tel. 072-5331297. Margriet Oostelbos verzorgt op maandag 21 november een workshop Ketting maken van geverfde zijdestrengen. Aanvang 19.00 uur, locatie Trefpunt. Tijdens de workshop maakt u een eigen exclusief sie raad, dat u om 22.00 mee naar huis neemt. Kosten workshop: €17,50 servicepas 16,60) plus materiaalkosten ongeveer 20,- Reserveer uw plaats in deze workshop via tel. 072-5331297. Angelique Sterkman heeft besloten tot een carrièreswitch. Ze zet zich weer aan de studie, Kindertherapie met gebruikmaking van NLP. Over NLP heeft ze al een opleiding achter de mg. Wat haar in het bijzonder aantrekt zijn de creatieve vormen in het geven van therapie en ze kijkt ernaar uit om deze positieve bij drage te leveren aan de ontwikkeling van kinderen. Ze beëin digt haar werkzaamheden als Sociaal Cultureel Werker per 1 december 2011. Angelique kijkt met heel veel plezier terug op de jaren dat ze bij de Stichting Welzijn Heiloo actief is geweest, op een heel breed terrein, en geeft het stokje in vol vertrouwen nu over aan Wanda Vasbinder. Wanda Vasbinder is een bekend gezicht. Ze was al een jaar of tien werkzaam als vrijwilliger voordat ze begin dit jaar toetrad tot de vaste staf, speciaal belast met de zondagmiddagactivitei ten. Wanda is vanaf december verantwoordelijk voor de coördi natie en het initiëren van activiteiten, cursussen en workshops op het gebied van educatie, gezondheid, beweging, computer en creativiteit. Wanda zal vooral op het terrein van gezondheid en lichaamsbeweging van ouderen nieuwe activiteiten ontwik kelen. Ze heeft heel veel zin in haar nieuwe taken en vindt het leuk om alle uitdagingen samen met de betrokken vrijwilligers aan te vatten. Wanda Vasbinder De voorkeur voor die vertrouw de plek wordt door bijna ieder een wel gedeeld. Maar er zijn zo van die praktische beperkingen. Denk aan klusjes in huis waar niemand voor te vinden is, geen familie of ver weg wonend, en niet zo getroffen met de buren voor een helpende hand. De Stichting Welzijn Heiloo brengt via de Servicepas een lange reeks steuntjes in de rug binnen bereik. Zo maar wat voorbeelden uit het leven gegrepen: een kapper komt aan huis wanneer u door ziekte moeilijk naar buiten kimt, een lood gieter belt aan wanneer u met de handen in het haar zit vanwege lek kage of erger, iemand meldt zich om het onkruid in de tuin dat een meter hoog staat te veiwijderen,wanneer u niet meer op de ladder durft voor het schoonmaken van de goot is er iemand beschikbaar die de klus fluitend klaart, uw belastingbiljet wordt ingevuld door iemand die daar geroutineerd in is. Het is waarschijnlijk overbodig om nog meer voorbeelden te noemen; u weet ze beter te bedenken dan wij. Onze slogan is: u bedenkt de klus en wij zorgen voor de oplossing. Met de Servicepas hebt u toegang tot de andere diensten die eerder door de Stichting Welzijn Heiloo zijn geïntroduceerd. Met name noe men wij Wonenplus, Graag Gedaan, boodschappendienst en administra tieve ondersteuning. De Seivicepas levert een wezenlijke bijdrage aan het realiseren van wat heel belangrijk is voor de meeste mensen, namelijk zelfstandig oud worden. Er is een infomap met uitvoerige informatie beschikbaar. De Seivicepas draagt bij aan een onbezorgde zelfstandige oude dag. Het abonnement kost 19,20 euro per jaar. Voor verdere inlichtin gen en voor het aanvragen van een Seivicepas is het adres Trefpunt, tel 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 26