Laatste kantwedstrijd zeevissers DVW Heiloo Schilder en Luijckx bij herfstvoetbaldagen SPORT Voor die twaalf miljoen andere varkens. Zij zitten op elkaar gepropt in donkere, krappe stallen. 29 Deelnemers gezocht voor stoelhonkbal UITKIJKPOST 12 OKOTBER 2011 Winnaar van de dagprijs René Blok. Aangeleverde foto ZEEVISSEN HEILOO - Maar liefst zeventien zeevissende leden van DVW waren ondanks de gure omstan digheden naar Oud Velsen geko men om daar de laatste kant wedstrijd van dit seizoen te vissen. Vanaf 17.00 uur vlogen de beaas- de onderlijnen tegen de aanvanke lijk pittige noordwestenwind in, richting Hoogovens. In het begin wisten vooral degenen, die het lukte hun aas in de vaargeul te deponeren, regelmatig vis (vooral tongetjes) binnen te draaien. Na zonsondergang kwam de vis steeds dichter onder de kant en ving iedereen z'n visje. Vooral het laat ste uur, toen het echt donker was, werd volop tong gevangen. Na het eindsignaal om 21.00 uur was voor afgaande aan de prijsuitreiking de spanning om te snijden. In totaal zijn negentig vissen gevangen. De vangst bestond vooral uit tong en bot; verder werd er zwarte gron del, steenbolk, wijting en een gul gevangen. Winnaar van de dagprijs was René Blok, met in totaal 2824 punten. Tweede werd Gerrit IJnsen met 2790 punten. In totaal ving hij negen vissen, waaronder een wel heel magere gul van 56 centimeter. Alweer in de top drie was Mark Tervoort. Hij had met tien vissen een score van 2090. Winnaar van het kantklassement werd Menno Kuijper. Hij wist respectievelijk Gerrit IJnsen en Ramon Vader nipt voor te blijven. De volgende wedstrijd staat op 12 november gepland, er wordt dan vanuit Scheveningen op de wrak ken gevist. REGIO - Stichting Welzijn Castricum start binnenkort met een nieuwe activiteit: stoel honkbal. Dit is een variant op het echte honkbal. Er wordt zit tend gespeeld, en in plaats van een knuppel worden er stoffen zakjes gevuld met rijst gebruikt. Om punten te behalen moeten deze in een houten bak met gaten en cijfers vanaf de 'thuis plaat' worden gegooid. Indien men een honk heeft gegooid mag men een aantal stoelen opschuiven. Deze activiteit is zeer geschikt voor mensen die minder mobiel zijn door bijvoorbeeld rollator- of rolstoelgebruik. Stichting Welzijn Castricum zoekt enthousiaste deelnemers én begeleiders voor dit spel. Begeleiders krijgen een gratis training/ instructie van een ervaren docent zodat zij de activiteit in 2012 zelfstandig kunnen leiden. Stoelhonkbal wordt in 2011 vier keer gratis aangeboden op de volgende data: dinsdag 1 november, vrijdag 4 november, vrijdag 2 december en dinsdag 6 decem ber, van 10.00 tot 12.00 uur in Dorpshuis de Kern (Overtoom 15) in Castricum. Vanaf 2012 wordt er van de deelnemers een kleine bijdrage gevraagd. Een ervaren stoelhonkbaldocent begeleidt de eerste vier ochten den en potentiele begeleiders worden meteen geïnstrueerd. Deelnemers en begeleiders kunnen zich aanmelden bij Stichting Welzijn Castricum via tel. 0251-656562 of e-mailadres: info@welzijncastricum.nl. Kees Luijckx komt naar Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Nac-spelers Robert Schilder en Kees Luijckx geven voetbaltraining tijdens de herstvoetbaldagen van voetbal vereniging Limmen. De jeugop- leiding van Limmen houdt deze dagen op 17, 18 en 19 oktober voor de mini's tot en met de b-junioren van de club. De voetbalclub is erop gericht de jeugd beter te ontwikkelen op voet- balgebied, terwijl ook het plezier erin vooropstaat. De herfstvoetbal dagen zijn hier een goed voorbeeld van. Tijdens deze dagen zijn er techniektrainingen, loop-coördina- tietrainingen, tactische trainingen en keeperstrainingen. Er zijn ook 'hoog-houd'-kampioenschappen, 'vier tegen vier' toernooien en om de krachten te versterken is er voor iedere voetballer een sportmaaltijd. De snel groeiende meisjesafdeling van de club gaat ook van deze voet- baldagen genieten. De Nac-spelers Schilder en Luijckx zijn er op 18 oktober bij om de E- en D-pupillen extra te motiveren en te inspireren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29