Projectkoor Reunion ontwaakt Groen licht voor bouwen in Zuiderloo De Brasserie voorlopig nog dicht H E I L O O 3 Tendenz houdt Spooktocht Dat zoeken we op... Superhelden gesignaleerd! Volop herfst in het Heilooërbos UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2011 HEILOO - Woensdag 19 okto ber is het weer tijd om lekker te griezelen! Tienercentrum Tendenz houdt dan de jaarlijkse spooktocht. Timmy de Clown dwaalt door het Ter Coulsterbos en zal een avond bezorgen die niet snel wordt vergeten. De tocht begint om 19.00 bij de ingang van het Ter Coulsterbos en is rond 21.30 uur weer afgelo pen. Je moet je wel van te voren inschrijven! Dat kan tot vol gende week woensdag tijdens de middag inloop van Tendenz; woensdag, donderdag en vrijdag van 14.30 tot 17.30 uur, of via internet. Deelname is gratis! Voor verdere informatie: www.tendenzheiloo.nl. HEILOO - Op woensdag 5 oktober ontdekten kinderen en ouders van OBS De Zuidwester de contouren van twee bekende super helden; Batman en Spiderman. Zij slopen rond op het dak van de school en zorgden voor de nodige opschudding. Wat was er aan de hand? Waar school het gevaar? Na enig speurwerk van Mega- Mindy en Cat-Woman, bleek ook het schoolplein vol te staan met superhelden, zoals Suske Wiske, Pipi Langkous, Foeksia de Heks, Platvoetje, Superman en vele andere grote helden en heldinnen. Het thema van Kinderboekenweek 2011 werd zo op spectaculaire wijze geopend. Laat alle superhelden maar gaan lezen!! Aangeleverde foto HEILOO - Velen herinneren zich nog de uitverkochte con certen in 2005, toen project koor Reunion toen driemaal de musical Aïda in theater De Beun bracht. De opbrengst werd geschonken aan kinderhuis Eldorado Park in Soweto. Na het succesvolle project in 2005 is het bestuur van vereniging Reimion aan een nieuw project begonnen. Reunion geeft op zaterdag 12 en zondag 13 november totaal drie concerten in De Beun. Van het grootste gedeelte van de kaartver koop en extra sponsoring wordt een zogenaamd 'doktershuisje' gebouwd in Ushetu, Tanzania. In dit afgelegen gebied moet de lokale bevolking twee uur reizen om een dokter te bezoeken. Een missiepost aldaar wil graag regelmatig een dokter naar het gebied laten komen om de bewoners te behandelen. Het onderkomen waar de dokter verblijft en praktijk houdt, wordt met de opbrengst van deze optre dens gebouwd. Dit goede doel heeft een duidelijke link met Heiloo. De missiepost in Usheta wordt name lijk ondersteund en begeleid door de congregatie van de 'Blauwe Zusters', die sinds enkele jaren ook gevestigd is in het voormalige Julianaklooster in Heiloo. De concerten vinden plaats op zaterdag 12 november en zondag 13 in theater De Beun. Entreekaarten kosten 20,- per stuk, inclusief programmaboekje en consumptie. Informatie over de kaartverkoop en/ of het goede doel kan aangevraagd bij het secretariaat van Reimion: secretariaatreunion@gmail.com. Uitkamt HEILOO - Afgelopen vrijdag was een herfstige dag met regen, maar tussen de buien door ging Annelies Westerbeek wandelen in het bos rondom Nijenburg om te genieten van alles wat de herfst aan schoonheid laat zien, zoals prachtige paddenstoelen en mooie kleuren van de vallende bladeren. Foto: Annelies Westerbeek De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - Maandagmiddag was het zover, er kan gebouwd gaan worden op het gebied Zuiderloo in Heiloo! Burgemeester Hans Romeyn en directeur-bestuur der Dick Tromp van Kennemer Wonen ondertekenden een samenwerkingsovereenkomst waarmee een belangrijke stap is gezet in de realisatie van de eer ste 170 woningen in Zuiderloo. De ondertekening vond plaats in een tent op het toekomstige bouwterrein achter de bowling baan. Onder winderige omstan digheden ondertekenden de bur gemeester en directeur diverse documenten waarmee de overeen komst werd bekrachtigd. Hierbij was ook projectwethouder Désirée Schmalschlager aanwezig. „Deze ondertekening is de eerste echte stap voor het bouwen van woningen in Zuiderloo. Het is een goede zaak dat er zoveel woningen komen, waardoor onder andere jongeren voor Heiloo behouden blijven." Het is de bedoeling om tot 2017 in totaal 700 woningen te bou wen op Zuiderloo. Dit gebied ligt in het zuiden van Heiloo, grof weg tussen Kennemerstraatweg, Zevenhuizerlaan, Vennewatersweg en de spoorlijn. Volgende week wordt gestart met het aanbesteden van het bouwrijp maken van de grond voor het eerste deel van het bouwplan. Als de grond gedeeltelijk is opgehoogd en gereed is gemaakt om er woningen op te bouwen, wordt begonnen met 93 woningen. Dit worden 22 koopwoningen en 71 huurwoningen, waaronder 32 appar tementen. Afhankelijk van de weei's- omstandigheden hoopt de gemeente dat begin 2012 al begonnen kan wor den met de bouw. Het is een groot project en zeker gezien de economi sche tijden bijzonder volgens bur gemeester Romeyn. „Ik ben erg blij dat de verschillende partijen him nek duiven uit te steken. Wellicht worden hierdoor ook andere orga nisaties gemotiveerd om investerin gen te durven doen. Zien bouwen doet bouwen!" Uitgangspunt is dat Heiloo een groene gemeente blijft met een doips karakter. In Zuiderloo is de balans gevon den tussen wonen, natuur, land schap en bereikbaarheid. De wijk Zuiderloo wordt zo gebouwd, dat het net lijkt of het geleidelijk op de hoger gelegen Heilooër strandwal is ontstaan. En die strandwal is erg oud. Archeologen hebben hier de afgelopen periode onderzoek gedaan. Zij ontdekten unieke sporen van mensen en dieren, die meer dan drieduizend jaar geleden al woon den en werkten op deze strandwal in Heiloo. Bijzonder is de vondst van een stenen hamerbijl, compleet met een twintig centimeter lange houten steel. De hamerbijl is gedateerd in de Bronstijd, ongeveer 2.000 tot 800 voor Christus. Kortom, Zuiderloo wordt een moderne, groene wijk op historische gronden! HEILOO - Nog voor de ope ning van De Brasserie aan het Stationsplein kon plaatsvin den, is de zaak al weer geslo ten. Horecaondernemer Martin Nijdam heeft op de middag van de opening de complete inboe del van de geheel nieuw inge richte zaak weggehaald en in vrachtwagens afgevoerd. De Groninger vernam dat hij de aanvraag voor de benodigde hore- eavergunning te laat en incompleet had ingediend (volgens melding van de gemeente vond dit pas een dag voor de opening plaats) en dat hij ook niet in aanmerking kwam voor een voorlopige vergunning. Waarop hij de hele inboedel, onder verbaasde blikken van omstanders en veel voorbij gangei's, in twee grote vrachtwagens liet laden en weer meenam. Nijdam veronderstelde, dat De Brasserie in aanmerking zou komen voor een voorlopige toestemming om open te gaan; iets dat hij naar eigen zeggen in andere gemeen ten waar hij een horecazaak heeft geopend wel heeft gekregen. Dit pakte afgelopen donderdag in geval van De Brasserie in ieder geval anders voor hem uit. De geplande opening die 's avonds zou plaatsvinden, ging dan ook niet door en is voor onbepaalde tijd utgesteld. De gemeente Heiloo betreurt dat het op deze manier is gelopen en reageerde nog dezelfde dag middels een uitgegeven pers bericht, dat Heiloo gebaat is bij een goede, nieuwe horecazaak op het Stationsplein, maar dat ze ook moet nagaan of de nieuwe onder nemer aan alle eisen voldoet. 'Omdat de gemeente signalen ontving dat de ondernemer op 6 oktober open wilde gaan, maar er nog geen aanvraag was ontvan gen, zijn de gemeente Heiloo en de gemeente Alkmaar (die de horeea- aanvragen voor Heiloo inneemt) de ondernemer een paar weken gele den actief gaan benaderen. De ondernemer is daarbij op het hart gedrukt om de aanvraag en alle gegevens in te leveren. De ondernemer heeft pas woens dagochtend 5 oktober de aanvraag ingediend. De aanvraag was echter niet compleet. Donderdagmiddag heeft de ondernemer aanvullingen toegestuurd. Er ontbreken echter nog steeds een aantal gegevens die voor een goede beoordeling nood zakelijk zijn.' Een woordvoerder van De Brasserie verklaart: „Op dit moment zijn we in overleg met de gemeente voor een mogelijke ope ning in een later stadium." Burgemeester Hans Romeyn en directeur-bestuurder Dick Tromp van Kennemer Wonen zetten hun handtekening. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3