Franse conversatielessen Jenny Comelissen Informatiemarkt voor slechtzienden en blinden Vijf erkende imkers in Heiloo Arjan van den Haak schrijft jeugdboek H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Willibrordusparochie in feeststemming Opbrengst collecte Expositie Hetty van der Laan Lezing over dementie en euthanasie Twee sportkampioenen in het gemeentehuis Lezen met pastor Bill van Schie Hoeden expositie in het Trefpunt UIT K IJ KPOST 12 OKTOBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bosanemoon 65, 1852 XN Heiloo, tel. 072 - 5336878 HEILOO - Jenny Comelissen, docente Franse conversatie, heeft les geven in haar bloed zitten. Ze heeft een brede ervaring in het onderwijs. Na de Kweekschool is ze begonnen als leerkracht op de lagere school, het huidige basisondeiwijs. De Franse taal, het vak waar ze op de mid delbare school in uitblonk, bleef echter een grote aantrekkingskracht op haar uitoefenen, dus ging Jenny Frans studeren. ,,Ik stam uit een muzikale familie en heb het gevoel voor een melodieuze taal als Frans van huis uit meegekregen." In de jaren zeventig verzorgde Jenny Franse lessen voor diverse instituten in de wijde omgeving. Daarnaast gaf ze bijles. Na opkomst van de Moeder Mavo nam het aantal taaiinstituten af en daarom begon Jenny in 1976 voor zichzelf. Voorheen in Vredenoord en nu al weer jaren aan de Bosanemoon. Ze heeft hiervoor een apart leslokaaltje ingericht, waar ze in kleine groepjes of privé Franse con versatieles op verschillende niveaus geeft. Betrouwbaarheid, integriteit en respect voor elkaar staan bij haar hoog in het vaandel. De lessen van Jenny zijn nooit saai. ,,Ik geloof niet in het ouderwetse stampwerk. Mijn 'geheim' ligt in het herhalen en vooral het toepassen van de taal in een gesprek. Leren doe je met vallen en opstaan. Ik ver wacht van mijn leerlingen, dat ze er wel iets voor willen doen en ook thuis oefenen, want een taal leer je niet vanzelf. Het is een ingewikkeld en langdurig proces, waarin onder andere het opbouwen van een woor denschat, het vervoegen van werkwoorden en het geheel aan elkaar rij gen tot een vloeiende zin aan bod komen. Franse zinnen die men zelf kan uitspreken, maar ook van de ander moet kunnen verstaan." Jenny geeft niveaugerieht les, van beginners tot en met vergevorder den. Haar leerlingen volgen haar lessen vanuit uiteenlopende motiva ties. Jenny: ,,De één wil graag Frans leren vanwege een tweede huis in Frankrijk of een dochter of zoon die in Frankrijk woont. Weer ande ren hebben het nodig voor hun werk of vinden het gewoon een mooie taal." Als fervent reiziger heeft Jenny al veel werelddelen bezocht. Bovendien is ze buitengewoon geïnteresseerd in geschiedenis, antro pologie, aardrijkskunde en de natuur, vooral de fauna. Ze heeft her en der tal van lezingen gegeven over haar reizen en over verschillende volkeren. Jenny vertaalt haar brede belangstelling naar thema's voor haar lessen, waarmee ze haar leerlingen Frans aan het werk zet. „Geen huis-, tuin- en keukenopdrachten, maar actuele onderwerpen zoals nu landen als Afghanistan en Libië." Dus naast converseren in Frans steekt iemand er ook nog iets anders van op. Dit alles maakt haar lessen zo levendig en interessant. Het lesjaar, met wekelijkse lessen van één uur in vaste groepjes, loopt van september tot en met april, met uitzondering van schoolva kanties. Geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden voor dit lesjaar. HEILOO - Op dinsdag 1 novem ber houdt Bibliotheek Heiloo een informatiemarkt voor slechtzienden en blinden. Gelukkig weten veel mensen uit deze doelgroep dat er nog van alles mogelijk is als het gezichtsvermo gen afneemt of helemaal verdwijnt. Er worden echter steeds weer nieuwe hulpmiddelen en moge lijkheden ontwikkeld, die blinden en slechtzienden ondersteunen in het dagelijks leven. Daarom heeft Bibliotheek Heiloo een aantal orga nisaties en ervaringsdeskundigen gevraagd om een presentatie te ver zorgen. Op die manier kan men een goede indruk krijgen van beschik bare producten en diensten van dit moment. Zo zijn onder andere aanwe zig het Loket Aangepast lezen, de Nederlandse vereniging voor Blinden en Slechtzienden en Slechtziend.nl. Deze informatiemarkt is ook interessant voor iedereen die met een visuele handicap te maken heeft in zijn/haar omgeving of op het werk. Dinsdag 1 november, van 13.00 tot 16.00 uur, Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Toegang is gratis. HEILOO - In het Bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer in Schoorl reikte docent Piet Kuijs op 9 oktober het 'basisdiploma bijen houden' uit aan veertig geslaag de imkers. De cursisten zijn afkomstig uit heel Noord Holland, van Texel tot Amsterdam. Vijf geslaagden zijn afkomstig uit Heiloo: Maths Benders, Frank en Hellen van Meene, Els Ranzijn en Anton van Riel. De voorzitter van Bijenhouders Vereniging Noord- Hollands Midden, Vreni Dijkstra, benadrukte dat de aanwas van jonge imkers essentieel is om de bestuiving te waarborgen. Zonder bestuiving ontstaat gebrek aan groenten en fruit. Het is van het grootste belang dat imkers zich inzetten voor het in stand hou den van een sterke bijenpopula tie. In maart 2012 start de nieuwe cursus. Info bij de docent via anitasenpietk@planet.nl. HEILOO - Journalist en Heilooër Arjan van den Haak (31) debuteert met het jeugd boek 'Nick en de Nevelheksen' bij Uitgeverij Nafnedka. Nick en de Nevelheksen is een griezelboek voor de leeftijd vanaf circa elf jaar. Ook de talentvolle illustrator Paul van Reeven (23) debuteert met zijn illustraties in het spannende jeugdboek. Nick en de Nevelheksen draait alle maal om de dertienjarige Nick van Kouwen, de zoon van een bekende griezelboekenschrij ver. Zijn vader beweert dat al zijn verhalen echt gebeurd zijn! Nick twijfelt daar aan, maar wanneer hij een week gaat kamperen in de bossen van Drenthe, blijken de verhalen van zijn vader toch niet zo ongeloofwaardig als Nick denkt... Naast Van den Haak is er nog meer Heilooër inbreng. Jago van Dooren maakte de boektrai- ler die binnenkort te zien is op www.nafnedka.com. Het boek Nick in de Nevelheksen is in Heiloo alleen te verkrij gen bij Deutekom, Bruna en De Schrijverij. HEILOO - De Willibrordusparochie houdt zaterdag 15 oktober een mini fancy fair van 11.00 tot 16.00 uur in de kerkstraat van de Willibrorduskerk aan de Westeiweg en bij mooi weer ook op het kerkplein rondom het labyrint. Er wordt ook een loterij gehouden. De opbrengst gaat, als wens van het bestuur, naar de restauratie van een schilderij uit 1632. Kinderen kunnen zich vermaken met kinderspelen. Iedereen is welkom op de fancy fair of om elkaar te ontmoeten in een sfeervolle omgeving. HEILOO - De collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehandicapten, gehouden van 25 september tot en met 1 oktober, heeft in Heiloo 6209,24 opge bracht. Dank aan alle enthousias te collectanten, wijkhoofden en natuurlijk aan alle gulle gevers! HEILOO - Van 1 oktober tot eind december wordt bij Viva Zorggroep Locatie de Loet een nieuwe expositie gehouden. Met dit keer werkstukken van Hetty van der Laan uit Heiloo. Iedereen die het leuk vindt om de werk stukken te bekijken, is welkom in Overkerek, Stationsweg 92C, Heiloo. Overkerek is dagelijks geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - In het kader van de landelijke Ouderendag wordt er op 22 oktober tussen 10.00 en 12.00 uur een lezing gehouden over dementie en euthanasie. Veel mensen willen juist bij dementie de kans hebben op euthanasie, omdat dit levens einde vaak heel ontluisterend is. De lezing wordt gegeven door een vrijwilligster van de NWE, mevrouw Jannie Willemsen. Het is een gezamenlijke activiteit van de Ouderenbonden ANBO en KBO en de Stichting Welzijn Heiloo. HEILOO - Rechts Annick Melgers (tenniskampioen) en links Jort Pel (kampioen kanovaren): Twee sportkampioenen uit Heiloo. Samen werden zij, in het gemeentehuis, door wethouder Hero Veger op maandag 10 oktober in het zonnetje gezet voor hun geweldige prestatie. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op donderdag 13 oktober om 20.00 uur zal pastor Bill van Schie in het Willibrordushuis, Westerweg 267 in Heiloo samen met een groepje geïnteresseerde lezers een begin maken met het lezen van het boek 'Compassie' van Karin Armstrong. Wie belangstelling heeft om mee te lezen is welkom. Het boek is verkrijgbaar in de boekhandel en kost 19,90. HEILOO - In de vitrine van het Trefpunt zijn exclusieve, met de hand gemaakte hoeden te zien. Deze hoeden zijn ontwoipen door Ans Hollander en Esther de Jong. De materialen van de hoeden zijn voornamelijk vilt, einamay en buntal. De expositie is vanaf heden tot 14 november te bekijken tijdens de openings tijden van het Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5