Verkoop merk kinderkleding Ypsalon Eerste winnaars 500,- contant actie in 't Loo Buurtbus Heiloo ontvangt gulle gift H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Robin Raven op het Kinderboekenbal INGEZONDEN BRIEF Buslijn 164 Mandala tekenen Opera Pietje Sprookjestheater De dakgoot reinigen Bijblijven met boeken Kerstkaarten ontwerpen met de computer Dementie en euthanasie Mindfulness Zondagmiddag Café Zin in opruimen! UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2011 HEILOO - Zaterdag 15 oktober van 10.00 tot 18.00 uur houden Ninie kin derkleding en Babs Kleertjes wintercollectieverkoop in de Ypsalon (De Hucht 4) in Heiloo. Oktober is Pink Ribbon maand. Eén op de acht vrouwen krijgt in haar leven borstkanker. Babs Kleertjes en Ninie kinderkleding steu nen Pink Ribbon. De eerste tien klanten krijgen op 15 oktober een leuke Pink Ribbon attentie. Bovendien wordt vijf procent van de dagomzet aan Pink Ribbon geschonken. In de donatiebox kunt u ook zelf bijdragen. De wintercollectieverkoop gaat gepaard met aantrekkelijke acties en kortin gen (vanaf tien procent). Ninie kinderkleding biedt hippe, kleurrijke en fair trade kleding voor meiden van drie maanden tot tien jaar. Met merken als CeLaVi, Fmgi, Heppiedi, Keedo, Mala en Pippi en de eigen Ninie kledinglijn: www.ninie.nl. Babs kleertjes heeft outlet kinderkleding voor jongens en meisjes van nul tot zestien jaar van Vingino, Moodstreet, No Tomatoes, Vinrose, De Kunstboer, Airforce, LOFFF, Zebra en Salty Dog. Bovendien mooie sjaals, kindertassen en -parapluutjes: www.babskleertjes.nl. Kom zaterdag 15 oktober naar de Ypsalon om de nieuwe wintercollecties 2011- 2012 te bekijken en profiteer van leuke kortingen. Behalve koffie en thee is er limonade en een knutselhoek voor de kids! HEILOO - Het was afgelopen zaterdag feest in de lunchroom van de Hema. De prijswinnaars van de eerste trekking van de 500,- contant actie' van Winkelhof 't Loo kregen de prijzen uitgereikt. De ludieke actie was bij hen zeer in de smaak gevallen, niet ingewikkeld maar gewoon kassabon nen sparen. De eerste prijs ging naar mevrouw Anja Baarsen, zij kreeg een bedrag van 500,- contant in het handje! De boodschappenwagen ter waar de van 150,- nam Geesiena Wolters mee naar huis. De waardebonnen van onder andere Hema, Didi, Annet Haar Zaak, Keurslagerij Burger, Restaurant Veldt en Coen Doen kwamen in handen van mevrouw T. Mooij, Barbara Lageiweij en de familie van Laarschot. De actie loopt nog twee maanden. U spaart 500,- aan kassabonnen van de maand oktober van de winkeliers en restaurants va Winkelhof 't Loo en stopt ze in de daarvoor bestemde envelop. Heeft u geen envelop ontvangen? Geen nood, bij de winkeliers van Winkelhof 't Loo zijn deze verkrijgbaar. Foto: Ricardo Macker Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Tot mijn grote verbazing las ik in de mededelingen van de Uitkijkpost van de gemeente dat in opdracht van de provincie onze buslijn 164 van Heiloo via Egmond naar Castricum per 11 december wordt opgeheven. Dit kan toch niet waar zijn! Een druk bezette buslijn die vooral door scholieren en zomers door toeristen veel gebruikt wordt en najaren van afwezigheid nu alweer vijfjaar lang bewezen heeft dat het geen overbodige luxe is! Daarbij komt ook nog dat de provincie deze zomer alle bushaltes op dit traject heeft opgeknapt en blindproef heeft gemaakt; hoezo een knap staaltje van bezuinigen! Mensen uit vooral de Egmonden en Bakkum, strijd met me mee voor behoud van buslijn 164 en klaag bij de provincie afdeling openbaar ver voer. Laat deze bus niet uit de Egmonden verdwijnen!!! Irma Diels, Egmond HEILOO - Het Nivon Heiloo start dit seizoen een nieuwe basiscur sus Mandala tekenen. Voor deze cursus, die door docente Marjorie van der Grijn wordt gegeven, zijn nog plaatsen vrij. De cursus start op vrijdag 4 november. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent cirkel. De cirkel is een oeroud symbool. Bij het tekenen in de cirkel, vanuit het midden naar de rand of vrijuit binnen de cirkel, komt er een creatief proces op gang. Het is een vrije manier van tekenen en kleuren. Ook als de symbolische betekenis van de mandala je niet aanspreekt, is mandala tekenen een inspirerende bezigheid. Tekentalent of -ervaring is niet nodig. Kosten exclusief materi aal 77,50. Voor informatie of opgave: Ria van der Laan, tel. 072- 5333217 en Reina Mulder, tel. 072- 5333127. Of de nieuwe website www.nivonheiloo.nl. De cursus sen vinden plaats in het Cultureel Centrum Open Huis (boven win kelcentrum 't Loo) in Heiloo en zijn rolstoeltoegankelijk. Margriet Liefting overhandigde de cheque namens de Goede Doelen werkgroep. Foto: Rob Berkhout HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer doet haar naam eer aan, want keer op keer, nu al voor de derde keer, werd Vereniging Buurtbus Heiloo blij gemaakt met een cheque ter waarde van 5000,-. Margriet Liefting overhandigde de cheque namens de Goede Doelen werkgroep en voorzitter John Daas was zichtbaar blij met het mooie bedrag. In totaal schonk Keer op Keer sinds de zomer van 2009 aan Buurtbus Heiloo al 17.500,-. Als tegenprestatie is de op bus reclame voor Keer op Keer en de goede doe len die zij steimen. De vorige keren werd de cheque overhandigd op 't Looplein, maar nu werd op speci aal verzoek van het personeel van de kringloopwinkel gekozen voor de winkel aan de Oosterzij 17. Op de foto bij de inbreng, waar men nog bruikbare spullen kan inleveren voor verkoop in de winkel, staan naast enkele vrwijwilligers van de buurtbus een groot gedeelte van het vrijwilligers-winkelpersoneel van Keer op Keer. HEILOO - Kinderboekenschrijver Robin Raven uit Heiloo was afgelopen dinsdag één van de gasten op de opening van de Kinderboekenweek in het Muziekgebouw aan 't IJ in Amsterdam. Het thema dit jaar is Superhelden. Het was voor Raven een mooie gelegenheid zijn nieuwste boek 'Olifanten in Mijn Kop' te promo ten. Het boek gaat over een autistische jongen met het syndroom van Asperger. Raven: „Het is in eerste instantie vooral een grap pig en gevoelig boek, maar als je het verhaal uit hebt, weet je alles over autisme". Bij het boek hoort een gratis lesbrief (zie www.robinraven.nl). Op de foto ziet u Raven met zijn kinderen Milo en Myrthe. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 16 oktober treedt opera Pietje voor u op. Opera Pietje is bekend van RTVNH en put uit zijn grote collectie opnamen op plaat en cd van bekende en minder bekende operasterren. Locatie Trefpunt, tijd stip: 14.00 tot 16.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Reserveren verplicht, tel. 072-5331297. Op woensdag 19 oktober is er voor grootoudere met hun kleinkin deren vanaf vier jaar een spannende en vrolijke ochtend met Marlise Mantel. Men gaat een sprookje naspelen en uitbeelden. Trefpunt, van 10.00 tot 12.00 uur, entree 4,- per volwassene met één kind, elk volgend kind 1,-. Reserveer uw plaatsen via 072-5331297. De bladeren beginnen weer van de bomen te vallen. Dit kan beteke nen dat bij veel regenval de dakgoot overstroomt. Als u in het bezit bent van de seivicepas kunt u tegen een vergoeding uw dakgoten laten rei nigen. U kimt bellen voor de dak gootservice, en voor het aanvragen van de seivicepas, tel. 072-5331297. Voor 19,20 bent u het hele jaar verzekerd van service op elk gebied. Vraag naar het informatiepakket. Op donderdag 3 november ver zorgen Jeanette Braam, directrice van de bibliotheek Heiloo en Tine den Hoed een presentatie over actu ele boeken, schrijvers en de laatste ontwikkelingen bij de bibliotheek. Aanvang 14.00 uur, locatie Trefpunt, Entree 3,75. Reserveren tel. 072- 5331297. Op woensdag 26 oktober om 09.00 uur start de workshop (Kerst) kaart ontwerpen. Eerst worden de mogelijkheden van de computer uit eengezet. En kiest ieder voor zich zelf afbeeldingen. Thuis werkt u de opzet uit. In les twee gaat u op zoek naar verbeteringen. In de laatste les worden de mogelijkheden bekeken voor een goede afdruk. De kosten voor drie lessen van anderhalf uur zijn 40,- (servicepas 38,-) plus handleiding 5,-. Aanmelden via tel. 072-5531297. Mevrouw Jannie Willemsen van de NVVE verzorgt op zaterdag 22 oktober een lezing over Dementie en Euthanasie. Tijdstip van 10.00 tot 12.00 uur, locatie Trefpunt, toegang gratis, consumptie voor eigen reke ning. De lezing is een initiatief van de Ouderenbonden ANBO en KBO en de SWH. Omdat bij dementie het levenseinde vaak heel ontluisterend is willen juist bij dementie veel men sen euthanasie bereikbaar hebben. Voor inlichtingen tel. 072-5332659. Op woensdag 2 november van 09.30 tot 11.30 uur start Nell Dekker met de verkorte cursus Mindfulness. U leert om met ont spannen aandacht open te zijn voor wat zich aandient in het dagelijks leven, en zo stress te hanteren. De levensgolven kunt u niet stoppen, maar u kunt wel leren surfen. De kosten zijn 63,25 (seivicepas 60,09) voor vijf lessen. Opgeven via tel. 072-5331297. Kom op zondag 16 oktober tus sen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die het ook leuk vinden samen iets te doen. Gewoon gezellig een kop koffie drinken, de krant lezen of internetten mag ook. Entree 2,- (seivicepas 1,-). Voor vervoer per buurtbus bel van maandag tot en met donderdag tussen 09.30 en 11.30 uur. Woensdag 26 oktober komt Ineke van Steenoven met tips voor ieder een die niet precies weet hoe te beginnen met opruimen. Tijdstip van 19.30 tot 21.00 uur, locatie Trefpunt, kosten: 14,- (seivicepas 13,30). Als professioneel organizer kan Ineke van Steenoven u prima op weg helpen hoe zo'n opmimklus aan te pakken... en af te ronden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7