FysioXpert feestelijk geopend Ben Saunders bij Jones' shoes G De Springschans draait proef in Zaanstad H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuw: de brandpreventiekrant OUD PAPIER KERKDIENSTEN Herfstwandeling in het Heilooërbos r DOKTERS DIENSTEN Praktijk E. GIAN0TTEN is GESLOTEN van 19 oktober t/m 21 oktober Dr. den Engelsen neemt waar tel 072-5333080 ierenbescherming UITKIJKPOST 12 OKTOBER 2011 HEILOO - Sinds juli vormen fysiotherapeuten Edith Corts en Joep Gökemeijer een maatschap. In samenwerking met fysiotherapeute Fabiola van Zaal gaan zij verder onder de naam FysioXpert. In aanwezigheid van burgemeester Hans Romeyn, horden- en sprinttrainer Purcy Marte sr., col lega Joost De Moor en vele genodigden werd zaterdag 8 oktober de geheel verbouwde fysiotherapiepraktijk aan Bergeonstraat 32 feestelijk geopend en het nieuwe logo van FysioXpert gepresenteerd. De praktijk beschikt over mime en lichte behandelkamers en is uitgebreid met een moderne oefen zaal, voorzien van de nieuwste trainingsapparatuur. Dus naast algemene fysiotherapiebehandelingen en specialisaties zoals oedeemfysiotherapie, sportfysiotherapie en manuele therapie kan men bij FysioXpert nu ook terecht voor (medische) trainingen op maat en onder deskimdige begelei ding. FysioXpert, Bergeonstraat 32, tel. 072-5333271, www.fysioxpert.nl, e-mail info@fysioxpert.nl. Foto: Carolien Breed HEILOO - Afgelopen vrijdag werd Linda van Jones' shoes in haar winkel verrast met een bezoekje van Ben Saunders. Reden voor het bezoek van vrijdag was de presentatie van een nieuwe uitvoering van de Rehab heren schoen. Voor deze speciale collectie ontwieip Ben een tattoo, welke op de achterkant van de schoenen gedrukt gaat worden en waarin diverse sym booltjes verwerkt zijn die iets voor hem betekenen. Ook de illustratie van de Smoking Gim op de onderkant van de zool (gelijknamig aan één van de nummers van Ben's cd), mag er zijn! HEILOO - Afgelopen week overhandigde burgemeester Hans Romeyn de eerste brandpreventiekrant aan mevrouw Ria de Vries van Evean. In de krant staan tips en een checklist om de woning veiliger te maken. De krant wordt verspreid onder zor ginstellingen, maar is ook op te halen op verschillende plaatsen in Heiloo. Aangeleverde foto Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Vermist Lichtrode cyperse poes, witte bef, aan 4 poten witte sokjes, gechipt, Cato, De Kloosterhof Heiloo Gevonden Roodcyperse gec. kater, rode stipjes op neus, witte bef, wit tussen ach terpoten, witte voetjes, Blankenberg Egmond-Binnen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Loet -5, Heiloo, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn. nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 34349-5. HEILOO - Hoewel het hele jaar met een beetje moeite wel paddenstoelen te vinden zijn, is oktober toch wel bij uitstek paddenstoelen tijd. Of er dan veel zijn, hangt af van allerlei omstandigheden, vooral het weer. Indien het niet te droog is geweest, valt zeker het nodige te zien bij de maandelijkse IVN-natuurwandeling in het Heilooërbos op zondag 16 okto ber. De natuurgids zal van alles uitleggen over de verschillende paddenstoelen aan de hand van de vondsten. Kinderen vinden paddenstoelen fascinerend, maar beleven het anders dan volwassenen. Daarom wordt de groep opgesplitst in twee delen, één voor volwassenen en één voor kinderen met hun ouders. De wandeling start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. U kunt een spiegeltje meenemen om onder het hoedje van de paddestoelen te kunnen kijken, en een loep als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2,-) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlich tingen: IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072-532 5110. Opgave vooraf is niet nodig. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. D.C. Nicolai, dienst van schrift en tafel. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel m.m.v. zangroep, voorganger dominee Marius Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger J. Veldt. Zondag 10.00 uur: eucharistievie ring met dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering. 10.30 uur: eucharistieviering, celebrant rector G.H.B. Bruggink, koor Ubi Caritas. 1-5.00 uur: lof samen met bedevaart Papegaaikerk Amsterdam. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering. Dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met spontaan koor, voorganger pastor H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord en communieviering met gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. HEILOO - 'Wat maakt de molen' is de titel van de kindertentoon stelling, die dit najaar in het Molenmuseum en oliemolen Het Pink in Koog aan de Zaan wordt gehouden. Basisschool de Springschans was uitgenodigd om proef te draaien bij deze actieve tentoonstelling die over de producten van molens gaat. Groep zes kwam op bezoek met juf Saskia van Ruiten en de ouders, die de klas met 29 kinderen naar de Zaanstreek reden. In oliemolen Het Pink werd verf gemaakt met pig ment van verfmolen de Kat en werd papier geschept op de manier zoals de Schoolmeester, de enige papier molen in Westzaan, dat nog doet. Het Molenmuseum was omgetoverd Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. Dinsdag 09.30 uur: eucharistieviering. Maria Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met st. Ceacilia. Donderdag 09.30 uur: eucharistieviering. H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: communieviering. Woensdag 09.30 uur: eucharistieviering. H.Agnes Egmond aan Zee Geen schrijven ontvangen. Protestantse gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond aan Zee, diverse pastores, Oogstdienst. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 12, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: Zr. J. Bakker, Limmen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor J. Veldt. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds B. Appers. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. in een werkplaats waar graan tot meel werd gemalen, krijt tot verf stof werd geplet, olie werd geslagen uit pinda's en met kroontjespen en inktnetjes kon worden geschreven. Het zintuigenorgel liet de kinde ren ruiken, proeven, kijken, horen en voelen wat de industriemolens in de Zaanstreek maakten en nog steeds maken. Voor klassen - ook uit Heiloo - is 'Wat maakt de molen' nog te boeken. Ook gewone bezoe kers zijn welkom op de woensdag middag en in het weekend tussen 13.30 en 17.00 uur; meer informatie op de website zaanschemolen.nl of bel tel. 075-6288968. Liefhebbers van toneel kunnen de hilarische familievoorstelling Papier Hier bezoeken in het weekend; voor reservering tel. 075-6388968. ADVERTENTIE De leerlingen van basisschool de Springschans vermaakten zich prima in Het Molenmuseum! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9