Pensioen na bijna halve eeuw firma Drogtrop Oude en nieuwe wijnen proeven in de 'tuin' Groep vier Meander bezoekt Poelboerderij REN HIT H E I L O O 11 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Sokken leren breien Keer op Keer opsteker Riet Poelman exposeert Groep 7/8 De Duif wint eerste prijs Natuurspelweek Cabaret en High Tea Gezelschapsbank middag Veilig PC gebruik 65+ en verder Excursie Vomar Internet en E-mail Zin in opruimen! Modekleuren voor u Zondagmiddag Café Dementie en euthanasie drogtrop ma UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2011 BEVERWIJK - De 65-jarige Peter Westerhoven nam vorig week afscheid van Renault Drogtrop. Het Wijker familiebedrijf met ook een vestiging in Heiloo was bijna een halve eeuw zijn werkgever. De vader van huidig eige naar Peter Drogtrop begon eindjaren vijftig een rijwielzaak. Eén van de leer lingen was de jonge Peter Westerhoven. Hij trok de stoute schoenen aan en vroeg Drogtrop senior of hij werk voor hem had. De amper 17-jarige Peter kon er aan de slag en zou er nooit meer weggaan. Tot vorige week dinsdag; zijn allerlaatste officiële werkdag. Peter Drogtrop:„Die dag hebben wij onze trouwe werknemer flink in de bloemetjes gezet. Een afscheid na bijna vijftig jaar dienstbetrekking is immers een zeldzaamheid. Peter was er altijd, nooit ziek of chagrijnig." Toen het familiebedrijf overging tot reparatie en later tevens verkoop van de steeds populairder wordende vierwielers, groeide Peter Westerhoven er in mee. Van leerling tot eerste monteur en van ehef- werkplaats tot receptionist. In laatstgenoemde hoedanigheid ontwikkelde hij zich ook tot begenadigd verkoper, wat hij de afgelopen 21 jaar met veel toewijding deed. Het afscheid was de tweede woensdag in oktober. HEILOO - Zondag 23 oktober is er bij Tuincentrum Jack Zoon gelegen heid om een groot aantal wijnen te proeven. Dat is een altijd weer plezie rige en leerzame bezigheid op een doordeweekse zondagmiddag! Op de eer ste plaats is het plezierig omdat wijn een smakelijk en gezellig product is. Leerzaam is het omdat u op deze wijze een groot aantal wijnen naast elkaar kunt proeven. Thuis trekt u niet zo snel vijftig verschillende flessen open om de onderlinge verschillen te ontdekken. WijnDijek doet dat graag voor u en u kunt zo bepalen wat u het lekkerst vindt! Deze zondagmiddag worden er niet alleen wijnen uit het vaste assortiment van WijnDijek geproefd, maar ook een heel aantal nieuwe wijnen. Allemaal honderd proeent biologische wijnen die op de nominatie staan om in het assortiment opgenomen te wor den. Daarom is uw mening van belang. Zondagmiddag 23 oktober van 14.00 tot 16.30 uur (bij Tuincentrum Jack Zoon, Kapellaan 140 in Heiloo) schenkt WijnDijek oude en nieuwe wijnen. Gratis en zonder (koop)verpliehting! HEILOO - In vier avonden van 20.00 tot 22.00 uur kimt u bij het Nivon in Heiloo sokken leren breien onder leiding van docente Maria van Veelen. In deze lessen leert u het opzetten en rondbrei en op vier naalden, de schacht, de hiel, de voet en de teen. Speciaal in deze wintermaanden is het een leuke bezigheid en u houdt er uiteindelijk heerlijke warme voeten aan over. Bij voldoende aanmeldingen zal deze cursus starten op dinsdag 25 oktober of 8 november. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt bepaald op welke datum de cursus zal starten. Heeft u interesse, geef u snel op; des te eerder kunt u uw eigen sokken dragen! De kosten voor deze vier lessen bedragen 29,50, exclusief materiaal. Opgave of informatie: Ria van der Laan tel. 072-5333217 en Reina Mulder tel. 072-5333127 of via de website: www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een opsteker aan een vereniging en/ of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opste ker van de maand oktober gaat naar Wereldwinkel Heiloo in het kader van hun 25-jarig bestaan. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Riet Poelman is in 1990 gaan aquarelleren bij het Nivon en heeft een groot aantal jaren les gehad van Marianne Eugster. De laatste jaren heeft zij les van Vera Verzijlenberg. Oude voorwerpen spreken Riet in het bijzonder aan, terracotta en maskers, maar ook kinderportretten, bloemen en dieren. Riet Poelman schildert heel gevarieerd. Een selectie van haar aquarellen is van 17 oktober tot en met 28 november te bezich tigen in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo (tijdens de openingsuren). HEILOO - Op 11 oktober werd de eerste prijs van de Natuurspelweek 2011 van de Werkgroep Natuur- en Milieueducatie overhandigd. De prijs werd gewonnen door groep 7/8 van CBS De Duif. De Natuurspelweek, georganiseerd door gemeente Heiloo, Natuurmonumenten en IVN, werd gehouden in het Heilooërbos. Tien groepen van zes basisscholen, met in totaal 264 leerlingen deden hieraan mee. De Duif mag zich de groenste school van Heiloo noemen. Naast de eerste prijs beker hebben ze ook de Wisselbeker in ontvangst genomen. Aangeleverde foto HEILOO - Elk jaar krijgen de scholen in Heiloo het aanbod van Natuureducatie om aan een excursie deel te nemen. Zo ook obs Meander. Verschillende groepen hebben al excursie gehad en afgelopen week was groep vier van juf Sandra aan de beurt! Na een demonstratie in het bezoekerscentrum door een medewerker mochten de kinderen met de schipper mee naar de boot. Per boot gingen ze naar een eiland in de omgeving van het Wormer en Jisperveld. Daar aangekomen mochten de kinderen met schep jes, lepels en vergrootglazen de bodem onderzoeken. Met behulp van een speciale opzoekkaart konden de kinderen kijken wat de namen van alle beestjes waren. Het was een hele leuke en leerza me ochtend! Groep vier en juf Sandra in de boot. Dat is nog eens een leuke schooldag! Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 30 oktober is er in het Trefpunt een Westfries programma onder de naam 'Beelden uit mijn kinderjaren'. Theo en Els Spigt geven een terugblik op het leven van 60 tot 70 jaar geleden met lied jes en voordrachten. Er zal tijdens de voorstelling een kleine High Tea verzorgd worden. Tijdstip 14.00 tot 16.00 uur, zaal open 13.45 uur, entree 8,50, reserveren verplicht. Op donderdag 3 november bent u van 14.00 tot 16.00 uur welkom op een gezellige middag van de Gezelschapsbank. Het thema deze middag is lezen en boeken. J. Braam, directrice van de Bibliotheek geeft een presentatie over actuele boeken en vertelt leuke nieuwtjes over de bibliotheek. Daarnaast is er volop gelegenheid om andere mensen te ontmoeten. Entree 3,75 (inclusief koffie/thee en wat lekkers). Op maandag 7 november start deze workshop, waarin u leert opti maal veilig te werken met de com puter op internet en met e-mail. U krijgt informatie over programma tuur voor veilig computergebruik. Twee Lessen van anderhalf uur voor 33,- (servicepas 31,35) plus cursusboek 10,-. Tijdstip 10.45 uur, aanmelden via tel. 072-5331297. Dinsdag, 8 november houdt mevrouw van Exter, beleidsmede werker gemeente Heiloo een lezing over de nieuwe beleidsnotitie oude ren. Wat zijn de mogelijkheden in de levensfase na je 65ste verjaardag. Over welzijn en participatie, over het zilveren potentieel, het mobili seren van kennis en levenservaring van senioren enzovoort. Wat wil de gemeente voor ouderen in Heiloo in 2012 - 2015 bereiken, plannen en hoe deze te realiseren. Aanvang 10.00 uur, entree 3,75, reserveren tel. 072-5331297. Op woensdag 16 november wordt een excursie naar het distributie centrum van de Vomar in Alkmaar gehouden. Men krijgt een rondlei ding, ook door de bakkerij. Voor deze excursie moet u wel goed ter been zijn. Vertrek 15.00 uur Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug: 19.00 uur. Kosten 11,-inclusief koffie/koek/ rondleiding. Reserveren: tel. 072- 5331297. Dinsdag 15 november van 10.00 tot 12.00 start de Senioiweb cursus in het Trefpunt Alkmaar. Kosten: 82,- voor zes lessen inclusief materiaal. U kunt zich opgeven bij Seniorweb, Piet Dekker 06-12437850 of via cursus@senioiweb-alkmaar.nl Woensdag 26 oktober komt Ineke van Steenoven met tips voor ieder een die niet precies weet hoe te beginnen met opruimen. Tijdstip van 19.30 tot 21.00 uur, locatie Trefpunt, kosten: 14,- (servieepas 13,30). Als professioneel organizer kan Ineke van Steenoven u prima op weg helpen hoe zo'n opruimklus aan te pakken...en af te ronden. Vrijdag 11 november verzorgt Sandra Bolten een workshop over de selectie van modekleuren. Na algemene informatie en tips krijgt u een persoonlijk advies welke mode kleuren voor u geschikt zijn, waar bij Sandra ook aandacht besteedt aan make-up, kapsel, haarkleur en bril. U krijgt een geheugensteuntje mee. Tijdstip 09.30 tot 12.00 uur, locatie Trefpunt, kosten 17,50 (seivicepas 16,63). Kom op zondag 30 oktober tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere mensen die het ook leuk vinden samen iets te doen. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames- en heren heten u wel kom. Entree 2,- (seivicepas 1,-). Mevrouw Jannie Willemsen van de NVVE verzorgt op zaterdag 22 oktober een lezing over Dementie en Euthanasie. Tijdstip van 10 tot 12 uur, locatie Trefpunt, toegang gratis, consumptie voor eigen reke ning. Voor inlichtingen tel. 072- 5332659.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11