I f Jolanda Linschooten ging 'Into the White' Veiling ten bate van Stichting Veldwerk in café Taverne Scouting Akersloot winnaar Jotacross 2011 m NIEUWS UIT DE REGIO Shane Jansen ontvangt eerste Raho-AZ rekeningbal Akerslootse avonturier ging op solo-expeditie door arctisch Canada Schilder Allert Brink stelde zijn werk ter beschikking voor het goede doel 19 OKTOBER 2011 Samen met een husky liep Jolanda gedurende een maand van Inuvik naar Old Crow, een kleine Indianengemeente in Canada. Aangeleverde foto LIMMEN - Beroepsavonturier en auteur Jolanda Linschooten geeft op donderdag 27 oktober een multimedia presentatie in Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen. 'Into the white' is het verslag van haar reis door het onherberg zame en onbewoonde noorden van Canada. Jolanda Linschooten door kruist in de winter de onbewoonde Richardson Mountains van Noord Canada. Samen met een husky loopt zij gedurende een maand van Inuvik naar Old Crow, waar een kleine Indianengemeenschap hun traditio nele levenswijze rond de jacht op de kariboe nog grotendeels handhaaft. De Vuntut Gwichin Native People van Old Crow leven met het ritme van de Porcupine Caribou Herd en het voortbestaan van him traditi onele levenswijze wordt bedreigd door verregaande plannen om grootschalige oliepijpleidingen aan te leggen dwars door deze noorde lijke wildernis. Jolanda: „De stem van de Vuntut Gwichin Indianen is zacht en bovendien leven ze ergens aan de rand van 'onze' wereld. Toch kan wat zij te vertellen hebben, ons inspireren anders naar natuur te kij ken. Ik wil pas na een eenzame ski tocht van dertig dagen te voet in Old Crow aankomen. Want alleen door de wildernis werkelijk te ervaren, met elke vezel van mijn lijf te door leven, zal ik kimnen begrijpen wat de Vuntut Gwichin mij na aankomst in Old Crow te vertellen hebben." Jolanda Linschooten is fotograaf, REGIO - Donderdag 20 oktober vindt in de Taverne te Bergen een veiling plaats. Het gaat hier om de schilderijen van Allert Brink (1951-2007). Deze schilderijen hangen al vanaf 1 oktober te koop in de Taverne, de veiling is de afsluiting van deze expositie. De opbrengst van de schilderijen komt geheel ten goede aan Stichting Veldwerk die er verf, kwasten en doeken van gaat kopen voor aankomende kunstenaars in Nepal. Stichting Veldwerk werkt al twaalf jaar in Nepal aan armoe debestrijding, vooral vrouwen en kinderen kimnen op steun rekenen door scholing en het opstarten van kleine bedrijfjes. Voor kinderen met traumatische ervaringen, en daar heeft Veldwerk er veel van in het weeshuis, is het zeer belangrijk dat zij zich creatief kunnen uiten. Als AKERSLOOT - Afgelopen zater dag heeft Scouting Jacobus uit Akersloot de jaarlijks terugke rende Jotacross gewonnen. De Jotacross is een onderdeel van de Jota (Jamboree On The Air). Ieder jaar doen honderden scou tinggroepen in Nederland, en dui zenden groepen over hele wereld mee aan dit evenement. Iedere scoutinggroep bouwt zelf een zo hoog mogelijke zendmast. Die van scouting Akersloot bereikte, inclu sief antennes, een hoogte van bijna 23 meter. Hier komt geen schroef aan te pas; alles is gebouwd met touw en houten palen. Bovenin de zendmast worden antennes geplaatst. Het doel is verbindin gen en contacten te leggen met andere scouts over de hele wereld. Regelmatig worden er groepen bereikt op honderden kilometers afstand. De Jotacross is een wedstrijd tijdens het Jota-weekend voor de oudere jeugd. Bij scouting Akersloot werd vanaf 16.00 uur alles in het werk gezet om de Jotacross, welke dit jaar werd gehouden door Scouting Uitgeest, te winnen. De cross bestaat uit een 'mobiele team' en een 'thuis-team'. Het mobiele team moest door mid del van routes een weg vinden door Uitgeest en omgeving. Er waren diverse contolepunten aanwezig, waar verschillende opdrachten moesten worden uitgevoerd. Het thuis-team had de opdracht een fiets op drijvers te bouwen; deze moest zowel kunnen varen als fiet sen. Tenslotte kreeg het thuisteam ook nog zeven moeilijke vragen te beantwoorden. De cross werd gespeeld door zeventien deelnemers. De uitslag werd livestream gevolgd. Met het één voor één wegvallen van de concurrentie werd de stemming er steeds beter op. Toen eenmaal de laatst drie namen werden opgele zen en scouting Akersloot niet drie en niet twee was, ging het dak eraf! Nu mag Scouting Akersloot de Jotacross van volgend jaar organi seren. Een hele klus, maar de groep heeft er zin in en de eerste vergade ring staat al in de agenda! auteur en avonturier van beroep. Haar reportages verschijnen in diverse tijdschriften zoals National Geographic Traveler en Op Pad. Ook schreef zij diverse reisverhalen waarmee zij prijzen heeft gewon nen. Meer informatie is te vinden op www.outdoorfoto.nl. De presentatie van deze indruk wekkende reis vindt plaats op donderdag 27 oktober in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang tot de lezing is 6,-. De aanvangstijd is 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de klan tenservice in de bibliotheek of voor aanvang van de lezing in Vredeburg. Reserveren kan via tel. 072-5052135 of per e-mail limmen bibliotheekkennemeiwaard.nl. er vervolgens talent wordt ontdekt onder de kinderen is er meer en beter materiaal nodig en daarvoor heeft Allert Brink zijn schilderijen ter beschikking gesteld. Meer informatie over het werk in Nepal is te vinden op www.stich- ting-veldwerk.nl en www.taveme. nl. De veiling begint om 20.00 uur, Podiumcafé Taverne is te vinden aan de Karei de Grotelaan 1 te Bergen. De imposante 23 meter hoge zendmast, gebouwd van louter hou ten palen en touw. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17