Van zelfzorgmiddelen naar totaalbehandeling Autorijlessen vanaf 16,5 jaar bij Dicx Rabo AZ Rekening voor jonge fans Van Swieten Society brengt ode aan de cello Johannesdag was weer een succes REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING Ouderenochtend Grüsse aus Egmond-Binnen 'We blijven lachen op de Cuyp' 19 OKTOBER 2011 UITKIJKPOST EGMOND - Woensdag 26 okto ber om 10.00 uur staat de koffie weer klaar voor de start van de ouderenochtend. Deze wordt een kijkje genomen bij nostalgische beelden van Noord-Holland. U zult verrast zijn hoe prachtig het Noord-Hollandse landschap is. Plaatsen om te onthouden en er eens zelf op uit te gaan. Alle 55-plussers zijn welkom. De oude renochtend vind plaats in het gebouw aan de Trompstraat naast de protestantse kerk, Egmond aan zee. LIMMEN - Homeopathie is voor iedereen, van nul tot honderd, of je er in gelooft of niet. Drogisterij Aker in Limmen en homeopathiepraktijk Physis in Heiloo gaan samenwerken om u nog beter van dienst te zijn. Voor degene die niet bekend is met, of vragen heeft over homeopathie is er op dinsdag 25 oktober van 09.00 tot 12.00 uur een kosteloos spreekuur in een privémimte van Drogisterij Aker. U kimt tien minuten vragen stellen aan Gerlinde de Wit over een klacht van uzelf of een gezinslid. U dient zich wel aan te melden. Dit kan bij Drogisterij Aker, Kerkweg 29A, Limmen, tel. 072- 5053138, of loop even binnen. Voor oppervlakkige klachten bijvoorbeeld door vallen, spieipijn, kneuzing, lichte verbranding, stijve nek of mg, kimt u bij Drogisterij Aker terecht. Drogisterij Aker staat bekend om het grote assortiment homeopathische zelfzorgartikelen en de gedegen kermis hier van. Er zijn complexere klachten waarvoor u naar de klassiek homeopaat kimt gaan: psychische klachten (depressie, burn-out, et cetera); emotionele klachten; auto-immuunziekten; baby's en kinderen met gedragsproblemen. Maar ook zwangerschapsklachten en acute klachten. Omdat Gerlinde een gedegen zesjarige opleiding heeft gevolgd en lid is van beroepsvereniging NVKH, vergoeden zorgverzekeraars geheel of gedeeltelijk homeopathiebe- handelingen, zonder verlies van uw eigen risico. Drogisterij Aker kan de complexere cliënten doorverwijzen naar Gerlinde. Gerlinde heeft regel matig cliënten die voedingssupplementen gebruiken, die verkrijgbaar zijn bij Drogisterij Aker. Tijdens het consult 25 oktober geeft Drogisterij Aker op homeopathische producten tien procent korting! Bent u geïnte resseerd in een consult, bel dan tel: 06-12107273. Homeopathiepraktijk Physis, Oosterzijweg 13, Heiloo. Email: info@homeopathieheiloo.nl. Voor informatie zie: www.homeopathieheiloo.nl. LIMMEN - Per 1 november start het experiment 2toDrive, dat meldt het ministerie van Infrastructuur. Deze invoeringsdatum betekent dat jongeren die op of na 1 november 17 jaar worden (dus geboren op of na 1 november 1994), kimnen meedoen met het experiment. Jongeren die op 1 november al 17 zijn, kunnen wel alvast beginnen met rijlessen, maar pas praktijkexamen doen als ze 18 zijn. Vanaf 16,5 jaar mogen kandidaten dus deelnemen aan 2toDrive en kunnen zij rijlessen nemen bij Dicx auto-rijschool. Als zij op of na 1 november 2011 17 jaar worden, mogen zij praktijkexamen doen bij het CBR. Slaagt de kandidaat voor het examen, dan mag de hij/zij tot zijn/haar 18de verjaardag onder begeleiding autorijden. De begeleider dient dan wel in het bezit te zijn van een begeleiderspas. De volledige informatie hierover is te vinden op www.2todrive.nl. Een tussentijdse toets bij het CBR is mogelijk als zij op of na 1 november 16,5 jaar worden, of als zij op deze datum tussen 16,5 en 17 jaar zijn. Kandidaten die op 1 november 2011 al 17 jaar zijn, kun nen niet meedoen met 2toDrive. Wel mogen zij beginnen met hun rijlessen bij DICX auto-rijschool en een theorie-examen afleggen. Echter een prak tij kexamen of toets is voor hen pas mogelijk vanaf hun 18de. Bij deelname aan 2toDrive kunnen kandidaten vanaf 16 jaar theorie-examen doen. Vanaf 1 november kunnen zij zelf, of Dicx auto-rijschool hiervoor een reservering maken. Slagen zij, dan blijft dat resultaat anderhalfjaar geldig. Voor het aan melden bij Dicx autorijschool, kimt u gratis bellen met tel. 0800-5251234. Of kijk op www.dicxrijschool.nl. REGIO - Bij zeven Rabobanken uit Noord-Holland kimnen AZ fans tot en met 17 jaar nu de Rabo AZ Rekening openen. Deze fanrekening is één van de manieren waarop de samenwerking tussen de club en de Rabobank gestalte krijgt. De samenwerking tussen AZ en de Rabobank heeft een maatschappe lijk doel voor ogen. De prioriteit ligt op het gebied van de AZ Jeugdopleiding. De Rabobank is hiervan Topsponsor. Verder start in het voorjaar van 2012 een regionale Rabobank-AZ voetbaltoer. Doel hiervan is kinderen in bewe ging krijgen en bewust maken van een gezonde levensstijl. Wie een Rabo AZ Rekening opent (of zijn/ haar bestaande rekening omzet), ontvangt een unie ke voetbal met de handtekening van de AZ spelers en trainers. Daarnaast is er een speciaal AZ afschriftenmapje en een AZ pashouder. Informatie hier over staat op www.raboazrekening.nl. Maar natuurlijk kunnen AZ fans ook terecht bij hun eigen Rabobank kantoor. EGMOND - Op 29 oktober brengt muziekvereniging Eensgezindheid haar jaarlijkse najaarsconcert in Dorpshuis de Schulp in Egmond- Binnen ten gehore. Na de thema concerten Afrika, 60's, Film, Groot- Brittanië en Zuid-Amerika richten de leden zich nu op muzikale onder delen afkomstig uit Oostenrijk, Duitsland, Zwitserland en omstre ken met het thema 'Oktoberfest'. Deze avond kunt u luisteren naar traditionele muziek van onder ande re componisten als J. Strauss senior en junior, J.S. Bach, J.F. Wagner, P. Huber en Ludwig von Beethoven. Originele composities ontbreken echter ook niet. Het spectaculaire 'Der Damon' van P. Huber, het solistische 'Second Waltz' en The Sound of Music' zijn daar voorbeel den van. Deze bekende melodieën zullen uitgevoerd worden door het opleidingsorkest onder leiding van Elivera van Sloten en het fanfare orkest onder leiding van Jeroen Drenth. In de pauze krijgt u de gele genheid lootjes te kopen, waarmee u meedingt naar fantastische prij zen in het thema Oktoberfest. Aan het eind van de avond worden de prijzen bekend gemaakt. Vanwege het succes van de afgelopen jaren is er weer een gezellige afterparty. Uiteraard zal dit in 'Oktoberfest' stijl gebeuren. De Aprés ski hut met Dj Harold maakt deze afterparty com pleet. Het concert begint om 20.00 uur en belooft tot in de late uurtjes gezellig te blijven. Entreekaarten a 3,- zijn te koop bij Apeldoorn Elektrotechnisch Bedrijf, Herenweg 47 te Egmond-Binnen of zijn telefo nisch te bestellen, tel. 072-5065601, tel. 072-5061324 of tel. 072-5067909. AKERSLOOT - Op vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober speelt Toneelvereniging Rossenbacker uit Akersloot de muzikale kome die 'We blijven lachen op de Cuyp'. Een rasecht stukje Amsterdams volkstoneel waarbij de dagelijkse beslommeringen gevolgd worden van de kroegbaas, zijn vrouw en al him vaste klanten van De Cuyp. Het stuk speelt zich af in het café 'de Linke Lijpe'. De marktkoop lui komen en gaan, voor een bak kie koffie, een praatje, een roddel of verkoop van computers of een digitale haarkrulset. Ans, de vrouw van de kroegbaas, heeft een jeugd vriend ontmoet en wil scheiden van Ben. De klanten van de Linke Lijpe bedenken van alles om dit te voor komen. Fatima, een Marokkaanse vrouw, zorgt voor de nodige hilari teit en de liedjes met de eenvoudige melodieën zorgen ervoor dat het publiek weer ouderwets kan genie ten van een avondje uit. Kaarten zijn telefonisch te bestellen via Bart van Vliet, tel. 0251-317457, Dick Kruk, tel. 0251-313594 of Els Tollenaar, tel. 0251-313893. Kaarten zijn tevens te koop bij Veldt's Toko en aan de zaal. Aanvang 20.00 uur in Sport en Cultureel Centrum de Lelie, Rembrandtsingel 3 in Akersloot. Van Swieten Society. Aangeleverde foto EGMOND - Van Swieten Society neemt het publiek vrijdag 21 oktober mee naar het Engelse romantische muziekleven van rond 1800, dat alom wordt beschouwd als het meest bril jante van Europa. Onder leiding van de wereldver maarde fortepianist Bart van Oort speelt het gezelschap het fonkel nieuwe programma 'Violoncello all'Inglese', waarmee ze de aller grootste sterren doen herleven die toentertijd in de Londense con certzalen hun opwachting maak ten. De cello was in die periode ongekend populair, het concert in de Slotkapel is dan ook een eerbe toon aan dit prachtige instrument. Van Swieten Society behoort tot de toonaangevende topensembles van Europa en speelt in wisselende bezettingen. De Slotkapel ligt op één van de meest idyllische plek jes van Noord-Holland. Het bijwo nen van een concert in de kapel is een bijzondere belevenis. „Even de waan van de dag vergeten en weg dromen in een andere wereld, in een andere tijd", zegt organisator Mark Doom van de Nederlandse Concertstichting. „En er branden échte kaarsen in de kroonluchters, zoals het vroe ger was, zoals het hoort. Dat maakt de sfeer intiem. Genieten van de muziek, genieten van de entoura ge en uiteraard van een goed glas wijn." Concert Van Swieten Society: vrijdag 21 oktober, aanvang 20.00 uur. Locatie: Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties) Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl. Website: www.slotkapel-egrnond.nl. Verkleed naar school tijdens de Johannesdag. Foto: Fred van Balgooi AKERSLOOT - Elk jaar viert de Johannesschool in Akersloot Johannesdag op de vrijdag voor de herfstvakantie. De kinderen van groep acht verzinnen zelf spelletjes voor alle andere kin deren. Deze spelletjes hebben allemaal iets te maken met het kinder boekenweekthema van dit jaar: Superhelden! De leerlingen van groep zeven hebben de 'leiding' over hun groepje met leerlingen van groep één tot en met zeven. Hoewel het niet is verplicht, waren vrijwel alle kinderen verkleed op school gekomen als superheld; Pippi Langkous, Mega Mindy, cow boy, Spiderman en vele andere helden. Ook de juffen en meestere waren verkleed als Kuifje, heks, Super (juf) Sanny, agent en Batman. Meester Fred was verkleed als the Incredible Black Man (IBM)...in het wit! Meester Wouter was held op sokken. In de centrale hal werd limonade geschonken. Ook werden er kinderliedjes gespeeld en gezon gen. De sfeer was prima en aan het einde van de ochtend kon iedereen tevreden zijn!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 18