Judoka's Dojo't Loo in de prijzen Hockeyclinic M/J Dl Terriërs Schaakstunt van Marlies Sturk Ijsbaan de Meent weer open Karatevereniging Funakoshi sterk in Duitsland sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 23ste Internationaal Open Alkmaars Judo toernooi De regerend dameskampioen verslaat de zeer sterke Gertjan Hafkamp HOCKEY HEILOO - Geen wedstrijd betekent nog niet dat je op zaterdag geen hockeystick kunt vasthouden. Bij hockey- vereniging de Terriërs, aan de Vennewatersweg te Heiloo, werd afgelopen zaterdag een heuse hockeyclinic gehouden voor het meisjes- en jongen Dl-team. Om 11.00 uur verzamelden circa 28 meisjes en jongens van Terriërs Dl bij het clubhuis. Eén veld was geheel voor hen ingericht, met diver se oefeningen. De kinderen hielden zich bezig met vette trucs en flitsen de technieken. Voor de keepers was zelfs een gespecialiseerde trainster aangetrokken. Tevens maakten ze een stap op weg naar het perfecte lopen. Uiteraard werd ook een wed strijd gespeeld. Jongens tegen de meisjes, met als eindstand 3-2 voor de jongens. De dag werd afgesloten met een strafbalcompetitie. Beide jeugdteams spelen in de competitie Topklasse. Het hoogste niveau voor hun leeftijd haalbaar. Dit brengt met zich mee dat de teams veel en intensief trainen. Normaal gespro ken wordt in weekenden, waarin geen competitie gespeeld wordt, een oefenwedstrijd georganiseerd. Maar dit keer werd door de trainers/ coaches deze clinic verzorgd. Initiatiefneemsters en zelf moe der van een dochter in meisjes Dl, Marijke Krijnen, vertelt dat veel jeugdleden van de Terriërs, vaak naar hockeyclinics gaan bij andere clubs. „Ik dacht dat moeten wij ook kunnen en voor minder geld", aldus Marijke Krijnen. Besloten werd eerst een clinic voor de twee Dl-jeugdteams te hou den. Voor de toekomst zal bekeken worden of het ook te organiseren is, voor meerdere jeugdteams van de Terriërs en misschien ook wel voor andere hockeyclubs. Judo HEILOO - De judoka's van Dojo 't Loo uit Heiloo hebben op de Open Alkmaarse weer hun visi tekaartje afgegeven in de diver se klasses. In het ochtengedeelte was Bruno van Beek (-12 jaar) oppermachtig in de gewichtsklase tot 38 kilogram. Met vijf snelle ippons eiste hij het goud op. Bij de meisjes A pupillen werd Kira Kuijper tweede in een kleine poule. Bas de LaLeijne (-10 jaar), Tom Diels, Stan Greveling (beiden -15 jaar) en Bart Boom (-17 jaar) kwa men in zware poules helaas te kort voor de prijzen. Het middaggedeel te bracht nog meer eremetaal; bij de jongens tot 17 jaar hoefde Tim Kuipers in de klasse tot 50 kilogram slechts één judoka voor zich te dulden en nam het zilver mee naar huis. Bij de meisjes tot 15 jaar was er een eerste plaats voor Maaike Stevenson in de klasse boven 57 kilogram. Romy van Diest (-12 jaar) stond goed te judoën maar bleef helaas buiten de prijzen Gaby de By en Jasmijn Lesterhuis (beide -17 jaar) moesten het in him poule ook opnemen tegen een aan tal sterke Zweedse judoka's. In de klasse tot 57 kilogram veroverde Gaby het goud. In het gewicht tot 70 kilogram was er zilver voor Jasmijn. Ook de trainers kwamen in Alkmaar de mat op; Bij de heren tot 20 jaar werd Kars Zoon verrassend knap tweede in een zware poule met veel buitenlandse judoka's tot 73 kilo. Thijs Lesterhuis stond in dezelfde poule knap te judoën maar kwam fysiek tekort tot winst te komen. In de klasse boven de 90 kilogram rekende Tirno Lesterhuis af met al zijn opponenten waaronder de nati onaal kampioen van Zweden en met Harry Godwin, de nummer twee van Groot Brittanië. Goud voor Tirno. Een mooie opsteker voor Kars en Tirno die zich als junior ook gekwa lificeerd hebben voor de voorron des voor de Nederlandse kampioen schappen senioren die as zaterdag worden gehouden in Eindhoven. Per gewicht zullen de beste zes doorgaan naar de Nederlandse kam pioenschappen later deze maand. Romy van Diest zet een aanval in. Foto: Menno Lesterhuis Tijdens de jeugdschaatslessen bij de Limmer IJsclub leer je spe lenderwijs schaatsen. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 14 oktober speelde SV Vredeburg de vierde ronde van de interne competitie. Het werd een schaakavond met enkele verrassende uitslagen. Marlies Sturk zorgde voor een mooie stimt door de zeer sterke Gertjan Hafkamp te verslaan. De 'man met de pet en zonnebril' kwam, zoals te doen gebruikelijk, spette rend uit de opening, won materi aal en leek een winnende aanval in handen te hebben. Maar op de een of andere manier wist Marlies Sturk met zorgvuldige zetjes de juiste ver dediging te vinden en veroverde in het vroege middenspel een stuk. Hoewel het vervolgens niet eenvou dig was het pimt ook daadwerkelijk te verzilveren, slaagde de regerend dameskampioen daarin met veive. Niels Hageman deed een geslaagde greep naar de bovenste positie van de ranglijst door te winnen van Robert Termes. Jos Admiraal vond ook weer aansluiting bij de top door Piet van der Heijdt te verslaan. Jan Brantjes boekte een fraaie zege op Remi Aafjes, waarbij een klassieke aanval op het zwakke veld f7 de doorslag gaf. Jeroen Tebbens toonde zich ster ker dan Ed van Duin. Toen de partij lang duurde, ontstond het verschil: waar Tebbens zich vastbeet in de stelling, kon Van Duin de concentra tie niet meer vasthouden en maakte foutjes. Dirk Aafjes verraste met een mooie positionele winstpartij tegen Barry Blekemolen, die door gaans moeilijk is te verslaan. Aafjes drukte een pionnetje naar voren over de f-lijn en opende daarmee de aanval voor het zwaardere geschut. Deze schaakavond werd weer eens aangetoond dat Vredeburg over een aantal jeugdige talenten beschikt. Zo won de 17-jarige wiskunde- student Bert Hollander in een com plexe Siciliaan van de nummer vier van vorig seizoen, Harold Ebels, en liet de eveneens 17-jarige VWO- scholier Dylan de Vries de ervaren Jan de Graaf in het stof bijten. De 16- jarige Hidde Ebels versloeg Harry Levering, maar had daarbij wel het geluk aan zijn zijde toen Levering een scherpe aanval een verkeerd veivolg gaf. De tegenstoot van het jonge talent was evenwel van een dodelijke efficiëntie. In de B-groep won Sewints Dahi voor de derde achtereenvolgende keer. Dit maal moest Bas Wempe eraan geloven. SCHAATSEN LIMMEN - Afgelopen week kon den de schaatsen weer onder gebonden worden op ijsbaan de Meent te Alkmaar. De kinderen van het jeugdschaat- sen hebben hun lessen een week moeten uitstellen, maar afgelopen zaterdag konden zij onder 'win terse omstandigheden', lekker koud weer en hard ijs, hun rondjes rijden. Tijdens de jeugdschaatsles sen bij de Limmer IJsclub leren kinderen op spelenderwijs en eigen niveau de basistechnieken van het schaatsen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij om ook deel te nemen aan het jeugdschaatsen bij de Limmer IJsclub, ook kinderen van buiten Limmen zijn welkom. Er wordt op zaterdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur les gege ven. Kijk voor meer informatie op de website van de Limmer IJsclub www. limmerij sclub.nl. 19 OKTOBER 2011

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19