3 Falkland Toneel speelt 'Schakels' Overweldigend succes voor Minoes a fn Kr Cabaretier Rop Janze opent 'Nederland Leest' Chicago Jazz Band in Ter Coulsterkerk H E I L O O Pelgrims. Onderweg naar Santiago voor 24,95 DEUTEKOM The Lion King 3D (NL) BOEK VAN DE WEEK Pelgrims. Onderweg naar Santiago Boek van de week Van de Nederlandse auteur Herman Heijermans V*. Een literaire cabaretvoorstelling UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2011 Een onvergetelijk verhaal, adembenemende animaties, gelief de personages en met awards bekroonde muziek. Een echte Disney klassieker die de avonturen volgt van Simba, de zoon van leeu wenkoning Mufasa. Simba is een leeuwenwelp die niet kan wach ten om zelf koning te worden. Zijn jaloerse oom Scar is het daar niet mee eens. Teiwijl Simba van een onbezorgde jeugd geniet in zijn vaders koninkrijk, smeedt Scar samen met een groep hyena's een plan om zowel Mufasa als Simba uit de weg te ruimen en zo zelf de macht te kunnen grijpen. Helemaal alleen in de woestijn moet Simba zien te overleven. Al gauw komt hij het hilarische stokstaartje Timon en zijn hartelijke vriend Pumbaa het wrattenzwijn tegen. Samen gaan ze een zorgeloze levensstijl tegemoet, ofwel 'Hakuna Matata'. Simba gaat zijn verantwoordelijk heden uit de weg, totdat hij zich realiseert dat het zijn lot is om terug te keren naar zijn koninkrijk en zijn koningschap op te eisen. Dit verhaal waarin moed, loyaliteit en hoop samenkomen maken dit een tijdloos en onvergetelijk avon tuur voor alle leeftijden. Alles achter je laten om duizen den kilometers af te reizen naar een heilige plek. Een tocht vol ontberin gen, een grote kans zelfs dat je het er niet levend vanaf brengt. Miljoenen mensen uit heel Europa reizen sinds de elfde eeuw te voet of te paard over de Camino de Santiago naar Santiago de Compostela, een stad in het uiterste noordwesten van Spanje. Nog steeds arriveren jaarlijks ruim honderdvijftigduizend pelgrims bij de kathedraal van Santiago om het graf van de apostel Jacobus te bezoeken. Wat bezielt hen? In Pelgrims. Ondeiweg naar Santiago de Compostela komt het pelgrimeren in al zijn facetten aan bod, van de voorbereidingen tot de aankomst. Het schitterend geïllustreerde boek, speels vormgegeven en bestemd voor een breed publiek, geeft een mooi overzicht van de pelgrim door de eeuwen heen. HEILOO - Schakels gaat over een conflict tussen de vader Pancras Duif en zijn kinderen. De vader kiest op zijn 67ste jaar voor de liefde en zijn kin deren voor het geld. Maar..., de vader is niet altijd een lieve man geweest. Als succesvol zakenman en weduwnaar heeft hij zijn kinderen hard en gevoelloos opgevoed. En nu krijgt hij een koekje van eigen deeg van zijn kinderen. De hoofdper soon in 'Schakels' is de weduwnaar Pancras Duif. Een eenvoudige, hard werkende man, die zich heeft opge werkt van kleine smid tot eigenaar van de fabriek De Schakel. Hij heeft de leiding van de fabriek overgedra- HEILOO - Vier keer was de Beun uitverkocht voor Minoes, de voorstelling van Falkland Toneel. De voorstelling was gebaseerd op het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt en vertelde het verhaal van een poes, Minoes, die er door een ongeluk uitziet als een mens. Minoes, gespeeld door Mirjam Pels, kan ondanks haar ongeluk nog wel communiceren met katten en met de informatie die de katten haar geven kan ze haar nieu we vriend Tibbe, gespeeld door Edo Postma, helpen. Samen bewijzen ze dat de heer Ellemeet helemaal niet zo'n dierenvriend is zoals iedereen denkt en dat hij doorgereden is na het ongeluk met de haringkar. Een spannend verhaal met natuurlijk een happy end. Bij binnenkomst in de zaal werd het publiek verwelkomd door alle katten uit de voorstelling, waardoor je meteen in het verhaal werd meegenomen. Voor kinderen was dit extra spannend! Hoewel het verhaal beter te vol gen was voor de oudere en voor de oudere kinderen, was er voor de jongere kinderen ook genoeg te beleven. Zij konden de katten vol gen, die kattenkwaad uithaalden op het podium. De vooretelling was daarom leuk voor jong en oud! ik gen aan zijn zoon Henk. Pancras zelf wordt verliefd op zijn huishoudster Marianne. Als hij besluit om met de veel jongere vrouw te trouwen, pro testeert de hele familie. De zoons Henk, Jan en Toon en dochter Coba met haar man Dirk doen alles om te voorkomen dat het huwelijk door gaat, bang als zij zijn voor het ver lies van het familiekapitaal. Dit alles heeft desastreuze gevolgen voor de familiebanden. Schakels is te zien in Theater de Beim in Heiloo op vrijdag 4 november om 20.15 uur en zater dag 5 november om 20.15 uur. Regisseur: Theo Bakker. Voor kaar ten en informatie bel met Edith Otto tel: 072-5334355 of kijk op www.falklandtoneel.nl. Cabaretier Rop Janze belicht de persoon en het werk van schrij ver en dichter Remco Campert. Aangeleverde foto HEILOO - Na het grote succes van vorig jaar is cabaretier Rop Janze (uit Bovenkarspel) ook dit jaar weer te gast in Bibliotheek Heiloo. Hij opent op donderdag 20 oktober om 20.00 uur de cam pagne 'Nederland Leest' met zijn speciaal voor deze gelegenheid geschreven voorstelling. Dit jaar staat de campagne Nederland Leest in het teken van de debuutroman 'Het leven is vur- rukkulluk' van Remco Campert. In de interactieve voorstelling 'Vurrukkulluk!' gaat Rop met zijn publiek in gesprek over Campert's roman. De voorstelling zit zodanig in elkaar, dat het niet uitmaakt of het publiek het boek al wel of nog niet heeft gelezen. Hij brengt con ferences, zingt liedjes en maakt grappen over de belangrijkste the ma's uit de roman, in een menge ling van humor en ontroering. Hij belicht de persoon en het werk van schrijver en dichter Remco Campert en typische Campert- woordgrapjesals'Mah-Rioe-Wan-A' en 'het seksjuwelen verkeer'. Rop vraagt zijn publiek: 'Wanneer heeft u voor het laatst verzucht: Het leven is vurrukkulluk?' Deze spe ciale avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: tel. 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. Bent u nog geen lid? Sluit dan nü een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ontvang 7,50 van uw toegangskaart retour (en betaal geen 3,- inschrijf geld). Alle bezoekers van deze avond ontvangen aan het einde van de voorstelling het boek 'Het leven is vurrukkulluk' van Remco Campert. Overige leden van Bibliotheek Heiloo (vanaf 18 jaar) kunnen dit boek vanaf vrijdag 21 oktober, 10.00 uur afhalen in de bibliotheek, uiteraard alleen tij dens de openingstijden. Minoes, Tibbe en alle katten. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 5 november geeft Eensgezindheid samen met de Chicago Jazz Band een najaarsconcert in de Ter Coulsterkerk. Het zal deze avond flink de pan uit swingen met een heerlijk stuk je oude jazz dat deze avond bren gen zal. Het jazzorkest speelt in de traditie van de beginjaren van de jazz van ongeveer 1900 tot 1930. De nadruk ligt vooral op de New Orleans-stijl, zoals die onder meer werd vertolkt door George Lewis. Omdat de leden van de band uit de wijde omtrek van Schagen komen en deze stad wel 'het Chicago van Noord-Holland' wordt genoemd, hebben zij de naam 'Chicago Jazz Band' gekozen. Ze spelen bekende en minder bekende nummers uit het veelomvattende jazzrepertoire uit New Orleans, de bakermat van de jazz. Kaarten voor dit concert zijn op 5 november vanaf 19.00 uur voor 7,50 te verkrijgen aan de ingang van de zaal in te Ter Coulsterkerk. Het concert start om 20.00 uur. De cast van het toneelstuk Schakels. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7