Heiloocontact Nieuwe subsidieverordening Meer informatie? Bel! Feest voor vrijwilligers in Heiloo VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 12 Burgerzaken 26 OKTOBER 2011 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Burgerlijke stand tot en met 20 oktober Geboren Saar F. Donkersloot d.v. R.J. Donkersloot en S. van der Wielen Charlie E.C. Langedijk z.v. D. Langedijk en K.G. Rodrigus Thijmen R. de Loos z.v. S.R. de Loos en S.P.G. Bakker Teije M. de Geus z.v. B. de Geus en A.M. van Langen Elodie Godijn d.v. S. Godijn en M. van der Vaart Juliette E.V. van Maris d.v. T.J. van Maris en J. Robbers Huwelijk gereg. partnerschap E.A.M. Veldt en I. de Winter Overleden J. van Tricht J. Alberts N. Slotemakerwv Dolmans E.A. Dekker wv Hellendoorn D. Baas C.D. de Jong W.E. Haringsma G.W. van Ewijk wv Stam M.N. van der Sluis ev de Beer Op 7 december vieren we de feestelijke afsluiting Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk met vrijwilligers uit Heiloo. Kent u een vrijwilliger die een feestje verdient? Tot en met 15 november kunt u ons dat laten weten via www.heiloo.nl of www.vrijwilligersheiloo.nl Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso- Besseling van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 82. www.heiloo.nl Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. Gewoonlijk komt de gemeenteraad bij een op de eerste maandag van de maand, nu was dit op maandagavond 24 oktober en het was ook de eerste raadsvergade ring na de zomer. Hoofdmoot was het vaststellen van een nieuwe Algemene subsidieverordening. Een vrij technische aangelegenheid, waar de politieke partij en op zich niet veel moeite mee hadden. Maar natuurlijk speelden bij dit onder werp toch ook de bezuinigingen mee. En dan met name de financiële situatie voor de grote gesubsidieerde welzijnsinstel- lingen in Heiloo, die ook wel de 'G5' wor den genoemd: de bibliotheek, de muziek school, de Stichting Welzijn Heiloo met taken voor ouderen, het jongerenwerk en de peuterspeelzalen. Net als alle andere welzijnsinstellin- gen en -organisaties hebben de grote vijf al eerder een bezuiniging van 3 maal 2,7 procent per jaar opgelegd gekregen (2,7 procent minder in 2012, idem in 2013 en idem in 2014). Maar de G5 hebben boven dien personeel in dienst. Voor dit perso neel is er tot nu toe de zogenaamde CAO- compensatie van de gemeente Heiloo. Deze houdt in dat de gemeente Heiloo de CAO-stijgingen volgens de diverse CAO's vergoedt, op basis van voorcalculatie én nacalculatie. Deze avond stelde het college de raad voor om deze CAO-compensaties per 1 januari 2013 te veivangen door een algemene index voor loon- en prijsstij gingen en deze index gelijk te laten zijn aan die voor het personeel van regionale instellingen en organisaties die vallen onder een zogenaamde gemeenschappe lijke regeling, bijvoorbeeld de regionale GGD of de regionale milieudienst. Hierbij is van nacalculatie geen sprake meer. De meerderheid van de raad had hier vooralsnog moeite mee. De Heilooër CAO-compensaties mochten wel afge schaft worden, maar een goed alternatief stond de raad nog niet helder voor ogen. De fractie van D66/GroenLinks kwam met een amendement 'om te onderzoeken welke indexering passend is' en daar dan later over te beslissen. Wethouder Hero Veger (CDA) ontraadde dit uitstel omdat het onzekerheid zou brengen voor de G5. Maar het college moest toch aan dit uit stel geloven, want het amendement (na schorsingen iets gewijzigd) werd met de steim van Heiloo2000, PvdA en Gré Ris met 11 tegen 7 stemmen aangenomen. In de discussie speelde mee dat college en raad bij de subsidies willen overgaan naar zogenaamde output-financiering. Deze houdt in dat sterker gelet wordt op de maatschappelijke effecten die dank zij de subsidiëring kunnen of moeten wor den bereikt. PvdA-fractievoorzitter Cees Rootjes merkte hierbij op dat de gemeen te zelf dan ook haar prioriteiten moet formuleren en die ontbreken nu nog, zei hij. Waarop wethouder Veger wees op beleidsnota's die de raad spoedig te bespreken krijgt: een nota over het jeugd beleid binnenkort, een over de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) binnen kort, een over het accommodatiebeleid binnenkort en een over kimst en cultuur begin 2012. Een nota ('notitie') over het ouderenbeleid werd in juli jongstleden al in de raad behandeld. In de nota accom modatiebeleid zal overigens ook het vraagstuk van de zogenaamde indirecte subsidies worden opgepakt (hierbij gaat het om niet-kostendekkende tarieven voor huur van gemeentelijke accommo daties). Uiteindelijk stelde de raad de nieuwe Algemene subsidieverordening Heiloo 2012 vast. Blijft dus nog nader te beslis sen welke loon- en prijsindex in de plaats zal komen van de huidige zogenaamde CAO-compensatie. Bij de eindstemming was de WD tegen omdat zij niet akkoord ging met de amendering van het college voorstel en was de NCPN tegen omdat zij tegen elke bezuiniging is bij de subsidies. Nagenoeg papierloos vergaderen Vreemd aan de agenda was er deze avond een motie van D66/GroenLinks en CDA om als raad '(nagenoeg) papierloos' te gaan vergaderen. Volledig papierloos zit er voorlopig heus niet in, want dat zou betekenen dat niet alleen bestuurlijke stukken, maar ook allerlei ambtelijke stukken en documen ten, die raadsleden moe ten kimnen raadplegen, gedigitaliseerd zouden moeten zijn. Zover is het nog lang niet. Maar wel krijgen de raadsleden altijd dikke bundels ver gaderstukken op papier en die bundels zouden ook digitaal kunnen worden aangeleverd. Vandaar het voorstel in de motie om een proef te beginnen met enkele raadsleden - plus voorzitter en griffie - die hiervoor een tablet-pc zouden krijgen. De gemeenteraad heeft zijn eigen secre tariaat, de griffie, die onder leiding staat van griffier Eva van der Voorde. Zij kreeg van de voorzitter, burgemeester Hans Romeyn, over de motie het woord. Zij was er oveiwegend positief over. Maar Gré Ris (fractie-Ris) zei dat ze er niet blij mee was omdat ze gewend is van papier te lezen en op papier aantekeningen te maken. De griffier wees haar erop dat ze ook op een scherm aantekeningen kon maken. Ernstiger was het bezwaar van Willem Gomes van de NCPN, die geen computer heeft en er ook niet aan wil beginnen. Hij was sportief genoeg om de motie te ondersteunen, maar wilde wel graag de garantie dat 'ik mezelf hierdoor niet buitenspel zet'. Hierop zei de grif fier dat de tijden veranderen en dat het er ook voor Gomes misschien eens van zou moeten komen. 'Wij kimnen u dat leren', zei zij. Maar toen sprong de burgemeester ertussen en verklaarde dat de gemeente de heer Gomes ook in de toekomst tege moet moest blijven komen als hij niet aan de computer wilde. De motie van D66/ Groenlinks en CDA over de proef met de tabiets werd hierna met algemene stem men aangenomen. Regio Alkmaar Tenslotte was het nog even schrikken toen de fractievoorzitter van Heiloo2000, Dick Bergmans, de samenwerking van de acht gemeenten van onze regio aan de orde stelde. Hij deed dit met een motie die mede werd ingediend door D66/ GroenLinks. In deze motie werd erop aan gedrongen de vinger sterker aan de pols te houden omdat de regionale samenwerking nogal te wensen zou overlaten. Zo was een adviesbureau, WagenaarHoes, met vier conclusies gekomen die er niet om logen. Dit bureau constateerde dat er in deze regio een gebrek aan visie en samenhang is; dat er abstracte ambities zijn; dat er onvoldoende onderlinge gesprekken zijn over wat er echt toe doet; en dat er onder linge concurrentie is. De acht gemeenten zijn: Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Bergen, Schermer, Graft-de Rijp, Heiloo en Castricum. De regio heeft onlangs trouwens ook een nieuwe naam gekre gen: zij heet nu Regio Alkmaar en niet langer Regio Noord-Kennemerland. In de discussie gaf burgemeester Romeyn als portefeuillehouder voor de regionale samenwerking aan dat er voor de raad van Heiloo volop gelegenheid is om zich te laten horen. In de verdere discussie kregen Heiloo2000 en D66/GroenLinks geen steim voor hun motie, waarop deze werd ingetrokken. Tenslotte vermeld ik nog: ...dat een motie van de PvdA over rook melders werd aangenomen. Hierbij werd het college verzocht om 'via de gemeen telijke website en andere publicaties de burgers helder en duidelijk te informeren over het nut van rookmelders'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 12