Handgemaakte chocoletters bij Putter Voorjaar in oktober Introductieavond lezen oud handschrift Nieuwe voorstelling Artpracticum Shosholoza in de Comeliuskerk Jonge onderzoekers presenteren hun ideeën m REGIO w 20 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Amak wandelt Stiltewandeling Afscheid Pastor Nico Knol Quinten Oudendijk genomineerd 26 OKTOBER 2011 UITKIJKPOST LIMMEN - Je zou het anno 2011 niet meer verwachten, want de hele wereld lijkt geautomatiseerd te zijn, maar Bakkerij Putter maakt nog zijn eigen chocoladeletters, ja zelfs met de hand! En deze handgemaakte choco ladeletters zijn zo puur als melk, van A tot Z ambachtelijke kwaliteit, en dat proef je! Al ver vóór de tijd dat Sint en zijn trouwe Pietermannen voet aan wal zetten, wordt gestart met de productie. En u begrijpt dat dit niet alleen de nodige tijd vergt maar zeker ook alle aandacht, want elke letter wordt tot in de pimtjes afgewerkt en daarna mooi verpakt. Een (h)eerlijke handge maakte chocoladeletter, die met alle zorg en liefde is vervaardigd. Het com plete alfabet ligt feestelijk verpakt op u te wachten, en is eigenlijk té mooi om op te eten. Bakkerij Putter, Hogeweg 159, Limmen, tel. 072-5051562. LIMMEN - Een geel gekleurde herfst kondigt het snel nade rende winterseizoen al aan. Maar Studio Cantilena waagt een poging om het oude voor- jaarsgevoel nog even terug te brengen. Op zondag 30 oktober vanaf 15.00 uur brengt het gezelschap haar muzikale voorstelling Una pri- mavera Curiosa (een merkwaardig Voorjaar) in de Protestante kerk in Limmen. Het programma bestaat uit een aaneenschakeling van solo's, duetten en trio's uit opera, operette en opera-aehtige melodieën, onder i<r (ÏCiv.v< Y<sV»f f ffti J C v vA1-irN lOtV.. -/d.,i_ 5 c v. Cl 1 Oude teksten zijn vaak nauwelijks te begrijpen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In de bibliotheek van Akersloot geeft Harry de Raad op donderdag 3 november een introductieavond over het lezen van oude handschriften. De ervaring leert dat teksten uit de periode van voor 1700 nauwe lijks te begrijpen zijn en er dus niet goed archiefonderzoek in deze peri ode verricht kan worden. Harry de Raad, archivaris bij het Regionaal Archief, verzorgt de lezing en geeft uitleg en informatie over het lezen van oude handschriften. De lezing EGMOND - Zoals ieder jaar wordt er weer volop gewerkt aan een nieuwe show in de zang studio van Michel Schutte. Ook dit seizoen gaan alle zan gers en zangeressen weer optreden en dit keer worden ze live begeleid door de band van Michel Schutte. Deze band bestaat uit leerlingen die al een tijdje meedraaien en ze gaan ervoor! Het wordt totaal anders dan andere uit de wereld van film- en popmuziek. Muziek van Verdi, Puccini, Strauss en Kalman, Saint- Saëns en Ravel komt voorbij, maar ook Offenbach, Popp en Leonard Cohen zijn van de partij. Het is de moeite waard om op deze najaars zondag, na een wandeling door een al kaal geslagen natuur, een bezoek te brengen aan het sfeervolle Protestante Kerkje in Limmen en u te laten onderdompelen in muzikale pareltjes vol liefde en romantiek. De entree is gratis. Na afloop is er gelegenheid op vrijwillige basis bij te dragen in de bestrijding van de onkosten. LIMMEN - De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) bestaat 25 jaar. Op zaterdag 29 oktober vindt er dan ook een jubileumfeest plaats. Vanaf 20.00 uur is iedereen wel kom in de burgerij van Limmen. De dag daarvoor staan de basisscholen stil bij dit feest en zullen elf boven- bouwgroepen van de Pax Christi en St Maartenschool een ondeiwijsspel gaan spelen in de Comeliuskerk. Op zondag 30 oktober om 10.00 uur zal er ook tijdens de weekend viering in de Comeliuskerk stil worden gestaan bij het 25-jarig jubi leum van de WOL. Het Afrikaanse koor Shosholoza uit Akersloot zal dan Afrikaanse liederen ten gehore brengen. Naast strijdliederen uit de tijd van de Apartheid zingt het koor inmiddels ook liederen uit andere Afrikaanse landen in verschillende talen zoals het Swahili en Zulu. Het koor zingt a eapella, maar begeleidt zichzelf wel met djembé en ande re percussie-instmmenten. Met enthousiasme en overgave weet het koor een verrassend optreden neer te zetten met een afwisselend repertoire. De viering begint 30 oktober om 10.00 uur in de Comeliuskerk van Limmen. wordt verzorgd door het Regionaal Archief Alkmaar, in samenwerking met Bibliotheek Kennemerwaard en de Historische vereniging Oud Akersloot. U bent welkom op donder dag 3 november in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Akersloot, Rembrandtsingel 1. De lezing begint om 20.00 uur. Kaarten zijn voor 3,- te koop bij de klantenseivice in de bibliotheek. Reserveren is mogelijk via tel. 0251-312948 of per mail via akersloot@bibliotheekkennemer- waard.nl. REGIO - Veertien leerlingen uit 6 VWO van het Jac. P. Thijsse College presenteerden vrijdag 14 oktober voor duizend mede scholieren uit het hele land de uitkomsten van door hen ver richt onderzoek in het kader van het zogenaamde YES-Project. YES staat voor Yoimg European Specialists. In dit door de Europese Gemeenschap ondersteund project worden leerlingen van middelbare scholen uitgedaagd onderzoek te doen naar klimaatbeheersing bin nen Europa en suggesties te leveren ter verbetering van het toekom stig leefklimaat. Zij worden daarbij ondersteund door het Europese parlement, velschillende universi teiten, andere instellingen zoals het Instituut Clingendael en speeialis- ten op het terrein van klimaatveran dering. Voor ongeveer duizend mede scholieren uit het hele land, onder wie hun sehoolmaatjes uit 5 VWO, presenteerden zij him ideeën die enthousiast werden ontvangen en waaivan een aantal ook daadwer kelijk gaan worden uitgevoerd. Zo wordt bijvoorbeeld in samenwer king met de burgemeester, wethou ders en de raad van de gemeente Castrieum medio 2012 een heuse 'klimaattop' gehouden. Daarnaast zullen alle leerlingen him presenta tie opnieuw doen maar dan in het kader van de jaarlijkse presentatie van de profielwerkstukken. Teamleider Michiel Ubas was apetrots op zijn leerlingen die in de praktijk lieten zien hoe actief en onbegrensd zij al in het leven staan. voorgaande jaren en dat is weer een nieuwe uitdaging voor alle artiesten. Eerst worden ze klaarge stoomd in de studio waar ze kennis maken met alle technieken die het vak met zich meebrengt. Het thema zal dit jaar 'lovesongs' zijn. Als je leuk kunt zingen, je wilt dit nog verbeteren en bovendien een hoop praktijkervaring opdoen, kijk dan op www.miehelsehutte@blogspot. A AKERSLOOT - Zondag 30 okto ber is er weer een wandeling. De wandeling is de NHWB Herfstwandeltoeht in Overveen en is 15 kilometer lang. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. REGIO - Op maandag 31 okto ber wordt de herfstwandeling gelopen, onder leiding van Marianne Duijn en Rob de Wit. Het is volop herfst en de natuur kleurt zich, bladeren vallen; nu is het een mooie tijd in stilte te wandelen voor bezinning. De wandeling is ongeveer vijf kilometer en duurt circa ander half uur. Deelname is gratis. Om 09.30 uur wordt verzameld op de parkeerplaats bij infor matiecentrum de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. De start van de wandeling is om 09.45 uur. Na afloop is er gelegenheid om, voor eigen rekening, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Voor meer informatie: Rob de Wit, tel. 06-53740895. EGMOND - Op zaterdag 5 november wordt in de Adelbertus kerk in Egmond Binnen een muzikale avond gehouden in verband met het afscheid van Nico Knol als Pastor van de Egmondse paro chies. Diverse koren, kinderko ren, en solisten nemen er aan deel. Ook de Egmondse 'Nick en Simon' zijn van de partij. De aanvang is om 19.15 uur en de avond duurt tot circa 21.30 uur. Deze avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Op zondag 6 november wordt een plechtige gezongen Eucharistieviering gehouden in de Adelbertus kerk in Egmond Binnen om 10.30 uur. Waarna aansluitend in dorps huis de Schulp een afscheids receptie wordt gehouden tot circa 15.00 uur om pastor Nico, als dank, een hand te schudden voor zijn pastorale werk in de Egmonden. LIMMEN - De 11 jarige Quinten is genomineerd voor de WNF Photo Award 2011. Afgelopen zomer heeft hij een bijzondere reis gemaakt naar Alaska en Canada, waar hij foto's heeft gemaakt. Een aantal van deze foto's heeft hij ingestuurd voor de WNF Photo Award 2011. En wat wil het geval: hij is één van de veertig genomineer den! Een hele prestatie als je nagaat dat er zo'n 4500 foto's zijn ingestuurd. Op zondag 20 november is de Prijsuitreiking in het Museon in Den Haag. Zijn foto hangt samen met de 39 andere genomineerde foto's in een expositie in het Museon. Quinten zou het leuk vinden als hij ook nog de publieksprijs mocht winnen. Daarvoor kunt u nog tot 14 november stemmen. U kunt uw stem uitbrengen op de jeugdsite van het WNF www.rangerclub.nl. De veertien leeringen uit 6 VWO van het Jac. P. Thijsse College te Castrieum. Aangeleverde foto www. mjjUKi/Ayyi .nl Elke week de Uitkijkpost Het Afrikaanse koor Shosholoza uit Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 20