Opvallende prestaties beloond De Foresters gaat verder voor de beker Gratis schaatsles in de Meent Route Wandel Marathon omgedraaid Afscheidswedstrijd van Piet Bakker t bij HSV sport 27 Timardi Verhoeffen Kees Jongkind in zonnetje gezet Harry de Jager en Aart van den Brink in remise De deelnamelimiet is 13.000 dus schrijf snel in! Met nog twee wedstrijden te gaan staan De Foresters er goed voor. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Het eerste elftal van De Foresters had na de poule fase voor de beker een thuis wedstrijd geloot tegen IW uit Ilpendam. IW is een derdeklasser en komt uit in dezelfde poule als HSV. De Foresters, spelend in het nieuwe tenue, speelden ditmaal echter een verre van goede wedstrijd en wisten ternauwernood te voorkomen dat ze uit het toernooi gestoten wer den. Een belangrijke reden hiervoor is het ontbreken van vijf spelers. Naast wat moeilijkheden door de wijzigingen was IW vaak scherper in de duels en het wist dit voor de rust uit te buiten door de score te openen: 0-1. Pijnlijk voor De Foresters was dat Dennis de Waard voor de rust geblesseerd raakte. Hij werd ver- SCHAATSEN LIMMEN - Op donderdag 3 november kan er van 17.15 uur tot 18.15 uur een gratis schaats- training gevolgd worden op ijs baan de Meent in Alkmaar, voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Deze les wordt gegeven door de Limmer IJsclub. Tijdens de jeugdschaats-lessen van de Limmer IJsclub leren kin deren spelenderwijs en ieder op zijn eigen niveau de basistechnie ken van het schaatsen. Trainers van het jeugdschaatsen staan deze avond klaar om de kinderen te begeleiden bij een gratis schaats les. De trainers begeleiden de kin deren; het is niet de bedoeling dat de ouders of verzorgers op het ijs staan. Aanmoedigen langs de ijs baan kan uiteraard wel. De les begint met een kleine introductie, vangen door de jonge debutant Tim van Gelder, die liet zien dat hij een goede voetbaltoekomst heeft. In de theepauze liet ook Ernile Gronsfelt zich vervangen door Joey Breed, die goed inviel en na een snel gegeven voorzet van Niels Kok de 1-1 liet aantekenen. Toch kwam IW weer op voorsprong (1-2) en hield deze stand vast tot deze in de blessuretijd kon worden weggepoetst door Nick Kramer: 2-2. Daar waar in overige toernooien vaak eerst verlengd wordt, werden er dit keer direct penalty's geno men. De Foresters misten éénmaal en IW tweemaal, zodat de laatste penalty van IW niet meer genomen hoefde te worden. Eindstand dus eigenlijk &-A. Thijs Laagland was de held van de wedstrijd door twee penalty's te stoppen en vervolgens de beslissende goal in te schieten. Voor de stand in de competi- daarna wordt geschaatst op de ijs baan. Er wordt afgesloten met een lekkere versnapering. De trainers herkent u aan de grijs-oranje jas sen. Verzamelen in het midden van de tribune bij de picknick tafels. tie is de wedstrijd Hellas Sport - Zilvermeeuwen van belang. Het was voor De Foresters belangrijk dat Hellas Sport zou winnen en dat gebeurde ook: 1-0. Met nog twee wedstrijden te gaan voor de eerste periode (aanstaande zondag om 14.00 uur thuis tegen Den Helder en uit tegen SEW) staan De Foresters er dus goed voor. Ook het tweede elftal wist de bekerwedstrijd (thuis tegen S.V.W. '27) te winnen. Door een kopbal van Mare Baars werd de eindstand 2 - 2 en ook de penalty's werden vervolgens door de Egels beter ingeschoten dan die van de tegenstander. Indy Klarner hield Foresters 2 in de bekerstrijd door een strafschop te stoppen. Het was dus weer een goed weekend voor de Foresters-selectie. Al heeft medisch specialiste Irma Palfenier deze week haar handen weer vol met de vele geblesseerden. Mocht u niet in het bezit zijn van schaatsen, dan kunnen ze worden gehuurd bij de sportwinkel op de ijsbaan. Tijdens het schaatsen is het verplicht om handschoenen te dragen. SCHAKEN HEILOO - Aan het begin van de clubavond van afgelopen dins dag werden Timardi Verhoeff en Kees Jongkind door wed strijdleider Cor van Etten alsnog in het zonnetje gezet vanwege hun prestaties in het vorige seizoen. De jeugdige Timardi Verhoeff legde in 2010-2011, haar tweede seizoen bij de senioren, beslag op de negende plaats. Ze wist onder andere te winnen van de toppers Simon Smit en Bouke Woudstra. Ze ontving daarvoor als dames kampioen de daarbij behorende beker (voor de tweede achtereen volgende maal) en een oorkonde. Kees Jongkind had in dat seizoen, zoals vaker, een goede start en stond al vanaf ronde veertien op de derde plaats. Timardi mocht het opnemen tegen oud-clubkam pioen Simon Smit en behaalde een gedegen remise. Een prach tige prestatie waarmee ze zich op de tweede plaats van de ranglijst handhaafde. Kees Jongkind trad aan tegen André van der Ark en liet zien dat hij ook nu weer hoge aspiraties heeft. Hij won gede cideerd en bezet nu de zevende WANDELEN EGMOND - Voor de komende PWN Egmond Wandel Marathon, op 21 en 22 januari 2012, schre ven al 2.600 wandelaars en nor- die walkers zich in. Tijdens de negende editie van deze winterklassieker maken de deelnemers weer kennis met het prachtige Noordhollands Duinreservaat. Op zaterdag wordt de Zuidroute gewandeld en op zon dag krijgen de deelnemers de kans de Noordroute te lopen. Dit in tegen stelling tot vorig jaar. Na twee edi ties op zaterdag de Noordroute en op zondag de Zuidroute te wande len heeft organisator Le Champion besloten de parcoursen van de PWN Egmond Wandel Marathon dit jaar weer om te draaien. Zo krij gen deelnemers die elk jaar op een vaste dag meedoen, de kans weer eens een kijkje te nemen op de andere route. De Zuidroute voert de deelnemers over een parcours van 10 of 21 kilometer, waarbij de route eerst over het Noordzeestrand in zuidelijke richting gaat. De 21 kilo meter verlaat het strand in Bakkum om vervolgens langs de Kennemer Duincamping door de duinen op de beroemde Middenweg uit te komen. Hier komt de route samen met de 10 kilometer, die al eer der het strand hebben verlaten. Daarna wordt via Egmond-Binnen plaats. Verrassend was de remi se die Matthijs Mtihren wist te bewerkstelligen tegen de sterke Bouke Woudstra. Bob Bosma combineerde zijn theoretische kennis met zijn natuurlijke enthousiasme en wist Cor van Etten aan zijn zegekar te binden. Hoe sterk Joop van Nes schaakt, is in dit stadium van het seizoen nog niet duidelijk. Hij moest zijn koning omleggen tegen Paul Vonk, maar die heeft wel vaker grootheden doen wankelen. Harry de Jager en Aart van den Brink zijn al jaren verstokte f-pion- spelers. Geen wonder dat zij zich op eikaars terrein uitstekend thuis voelden en het evenwicht geen van beiden wisten te verstoren: remi se dus. Jan Jonkheer en Gerard Heeringa staan voor hun doen te laag op de ranglijst. Ze hielden elkaar in een vaste greep en deel den het punt. de finish in Egmond aan Zee bereikt. De Noordroute, eveneens 10 en 21 kilometer, voert langs het Noordzeestrand in noordelijke rich ting. Wie voor de langere afstand kiest, verlaat bij de Schoorlse Duinen van Staatsbosbeheer het strand. Nadat het Noordhollands Duinreservaat van PWN is binnen getreden, komen de deelnemers door het altijd gezellige Bergen aan Zee. Hier verlaten ook de 10 kilometer lopers het strand. Via beschutte kronkelweggetjes lopen de deelnemers richting de finish in Egmond aan Zee. De nor- die walkers starten in een eigen groep, waarbij zij op zaterdag aan de Noordroute kunnen deelnemen en op zondag de Zuidroute lopen. Ook heeft deze groep wandelaars op beide dagen de keuze uit 10 of 21 kilometer. De inschrijving sluit op 8 januari of eerder, als de deel nemerslimiet van 13.000 is bereikt. Na-inschrijving is niet mogelijk. Kijk voor meer informatie op www.pwnegmondwandelmarathon. nl. De Limmer IJsclub brengt kinderen spelenderwijs het schaatsen by. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21